fbpx
niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaArchiwumNarracja w Komisji Europejskiej się nie zmieniła. Nadal w cenie jest szczucie...

Narracja w Komisji Europejskiej się nie zmieniła. Nadal w cenie jest szczucie na Polskę

Reynders "zasłużył" się wielce w polityce belgijskiej, więc teraz zaczyna robić zawrotną karierę w polityce europejskiej. Nowy komisarz do spraw sprawiedliwości urzędowanie rozpoczął od śpiewki z jakże znanego nam klucza: – Niestety, zaobserwowaliśmy negatywny rozwój wypadków w ostatnich tygodniach i miesiącach od czasu ostatnich dyskusji na temat Polski. Sytacja dotycząca praworządności w tym kraju pogarsza się.

No proszę, Komisję Europejską nie martwi pięć śmiertelnych ofiar podczas demonstracji żółtych kamizelek we Francji. Nie martwi jej przedstawicieli eutanazja nieletnich w Belgii, bo to przecież jak nic prawo człowieka do godnej śmierci. Nie martwi ich rozpad Hiszpanii i to, co ma miejsce w Katalonii. Nie ma żadnego problemu z praworządnością, kiedy we Francji dochodzi do rozpędzania demonstracji przeciwko Macronowi. Wszystko jest pod kontrolą i jak najbardziej z duchem prawa i porządku. Nie martwi ich zabijanie dzieci w szpitalach w Wielkiej Brytanii wbrew woli rodziców. NIe martwią ogromne różnice społeczne we Francji i prawie 30-proc. bezrobocie w niektórych rejonach Hiszpanii.

Martwi ich za to Polska. Dlatego, że ma najniższe bezrobocie w historii? Że rozwija się w niespotykanym dotychczas tempie? Że stać ją na programy socjalne, które z jednej strony zasypuja nierówności społeczne i wielkie obszary biedy, a z drugiej napędzają gospodarkę? Że nikt nie robi rozpierduchy na ulicach, bo ludziom żyje się dostatniej niż jeszcze 8-10 lat temu? Że do tego wszystkiego nie potrzebujemy być w strefie euro?

Faktycznie, powodów do zmartwień co niemiara.

Zresztą, co się dziwić. Didier Reynders zapowiadał, że zamierza iść drogą swojego poprzednika Fransa Timmermansa, a ten zrobił sobie z Polski tarczę, do której strzelał całą kadencję.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

W rankingu bogactwa Polska dopiero 18. wśród członków UE

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE.
3 MIN CZYTANIA

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA