fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaEnergetykaNiemcy podporządkują się decyzji Moskwy

Niemcy podporządkują się decyzji Moskwy

Jeden z największych niemieckich importerów gazu oznajmił, że spełni oczekiwania Rosji i będzie płacił rachunki za surowiec w rublach.

Spółka VNG oznajmiła, że za gaz sprowadzany z Federacji Rosyjskiej zapłaci w euro, które zostaną przelane na konto w Gazprombanku i tam przewalutowane na ruble. Oznacza to spełnienie oczekiwań Władimira Putina, który jednostronnie zmienił wcześniejsze warunki regulowania opłat za surowiec dla europejskich państw i wymusił ich uiszczanie w rosyjskiej walucie.

Działania niemieckiej firmy stoją w sprzeczności z unijnymi sankcjami nałożonymi na Moskwę.

VNG przyznaje, że podejmuje wszystkie niezbędne środki, aby zapewnić bieżące dostawy dla swoich klientów. Jest to trzeci, pod względem wolumenu sprowadzanego surowca, niemiecki importer gazu z Rosji. Większościowym właścicielem spółki jest przedsiębiorstwo EnBW, należące do jednostek samorządu terytorialnego.

Reuters

Jakub Klimkowicz
Jakub Klimkowicz
Specjalista ds. stosunków międzynarodowych oraz nowych technologii. Doświadczenie zdobywał, pracując zawodowo w największych polskich firmach działających na rynku rejestracji domen, hostingu i e-commerce. Autor kilkunastu tysięcy tekstów w internetowych serwisach informacyjnych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Nie tylko Konfederacja przeciwko zmianom ustawy wiatrakowej

Nie tylko politycy Konfederacji sprzeciwiają się proponowanemu poselskiemu projektowi nowelizacji ustawy wiatrakowej, wskazując na konkretne zagrożenia z tym związane.
2 MIN CZYTANIA

Zielone światło dla unijnego korytarza wodorowego

Bruksela umieściła korytarz wodorowy H2Med na liście projektów kwalifikujących się do finansowania ze środków Unii Europejskiej.
3 MIN CZYTANIA

Jeśli biznes w branży OZE, to tam, gdzie widać pole do znacznych zarobków

Polacy są za rozwijaniem produkcji energii ze źródeł odnawialnych, a prosumencka fotowoltaika i pompy ciepła nie potrzebują już dodatkowej reklamy. Firm w tej branży jest tak dużo, że czasem jakość nie idzie za ilością. Patrząc z punktu widzenia biznesowego, duży i niewykorzystany potencjał tkwi w geotermii i biogazie.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polska sztuczna inteligencja chce konkurować z ChatGPT

Instytucje naukowe ogłosiły powołanie konsorcjum, którego celem jest powstanie opartego na polskich treściach modelu językowego oraz inteligentnego asystenta na kształt Chat GPT czy Google Bard.
< 1 MIN CZYTANIA

InPost został sponsorem potężnego klubu piłkarskiego!

Firma InPost nawiązała partnerstwo z angielskim klubem Newcastle United, jedną z najpotężniejszych drużyn Premier League – najlepszej ligi piłkarskiej świata.
< 1 MIN CZYTANIA

Firmy chcą mieć pracowników w biurach, a ci wolą siedzieć w domach

Podczas gdy coraz więcej firm oczekuje od zatrudnionych osób obecności w biurach, to jednocześnie rośnie liczba pracowników domagających się większej elastyczności w tym względzie.
< 1 MIN CZYTANIA