fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaKrajNowa strategia kampanii: prezydent i premier wspólnie będą przedstawiać nowe rozwiązania

Nowa strategia kampanii: prezydent i premier wspólnie będą przedstawiać nowe rozwiązania

Od samego początku kampania prezydenta Andrzeja Dudy, planowana jeszcze jesienią, miała iść w kierunku spraw „bliskim ludziom”. Pandemia koronawirusa pokazała, że Polacy jeszcze bardziej potrzebują, by rządzący byli bliżej ich problemów, codziennych spraw, przeżycia i utrzymania rodzin, a nie – zastoju firm w tym trudnym czasie. Zapewnienie bezpieczeństwa jest najważniejsze. I tego „od koronawirusa” i od braku stabilności spowodowanego brakiem pracy. Dla obu stron: pracodawców i ich pracowników.

Sztab Andrzeja Dudy zlecił badania, które jasno dały odpowiedź na to, co rządzący i sam prezydent powinni teraz zrobić. Wyniki tych badań potwierdziły bowiem, że Polacy oczekują bezpieczeństwa dla siebie i swoich rodzin. Tego właśnie oczekują od władzy. Dlaczego łącznie, prezydent i premier, wskazywani byli w tych badaniach? Dlatego, że większość Polaków zarówno prezydenta, jak i rząd uznaje„ za rządzących”. Mało kto wie, że uprawnienia prezydenta i uprawnienia rządu są inne. Stąd sztab PiS zamówił właśnie takie badania.

Dlatego strategia będzie łączona: prezydent i premier razem będą przedstawiać nowe rozwiązania, które, jak zapewniają politycy Zjednoczonej Prawicy, ogłaszane będą wspólnie. Z badań dla sztabu Andrzeja Dudy wyszło bowiem, że 60- 80 proc. Polaków chce, aby rząd i prezydent pomogli im przeżyć w czasie pandemii. Praktycznie tylko kilka procent chce angażowania głowy państwa lub szefa rządu w sprawy światopoglądowe. A zatem mają paliwo przeciwko kandydaturze Rafała Trzaskowskiego, który na razie tylko takimi sprawami się zajmuje.

Sztabowcy PiS powiedzieli nam, że mają nadzieję, iż „paliwo” Trzaskowskiego, opierające się na światopoglądowych sprawach, celebrytach i wojnach o bliżej niesprecyzowane wartości, wkrótce się wyczerpie, a Polacy zwyczajnie wrócą do głosowania na Andrzeja Dudę.

Co na to sztabowcy konkurenta obecnie urzędującego prezydenta? Oni uważają, że „ dopiero teraz rozpoczął się wyścig Trzaskowskiego w tym pojedynku”.
Prezydent Andrzej Duda w przyszłym tygodniu ma zaprezentować kolejne rozwiązania oraz propozycje dla firm oraz osób tracących teraz pracę. Dlaczego dopiero w przyszłym tygodniu? Dlatego, że ma je ogłosić zaraz po starcie kampanii. Sztab chce mieć „mocne wejście” na początek kampanii prezydenckiej 2.0.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Polacy należą do europejskich pracusiów

Od lat systematycznie rośnie w Unii Europejskiej odsetek pracujących osób w wieku produkcyjnym. Polska zajmuje w tym aspekcie jedno z czołowych miejsc w UE.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA