fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaPodatkiPiS stworzył z systemu podatkowego istny dom zagadek

PiS stworzył z systemu podatkowego istny dom zagadek

Konfederacja zabrała głos w sprawie tzw. "Pałacyku+", uldze, która pojawiła się w Polskim Ładzie dla osób, które nabyły obiekt z rejestru zabytków. Ulga pozwala odliczyć kwoty wydane na zakup nieruchomości oraz jej renowację.
Ulga pozwala na odliczenie zakupu zabytku oraz kosztów jego renowacji. Warunkiem jest jednak nabycie nieruchomości, wpisanej do rejestru zabytków. Inwestor, który zakupi nieruchomość wpisaną do rejestru zabytków, może od podstawy opodatkowania odliczyć nawet do 500 tys. zł. Wystarczy, że wykaże on, iż zabytek remontuje, choćby na kwotę 1 zł. 
Co więcej, nie ma również znaczenia, jak długo jest się właścicielem zabytku. Można zgarnąć odliczenie i od razu go sprzedać. Inwestor może dodatkowo odjąć 50 proc. wydatków poniesionych na usługi budowlane, renowację, czy konserwację. W tym przypadku nie ma żadnego limitu. Wyda on 2 mln zł – odliczy 1 mln zł. Wyda 6 mln zł – odliczy 3 mln zł.

– Okazało się, że w grupie, która miała stracić (na Polskim Ładzie), znaleźli się normalnie zarabiający na umowę o pracę ludzie, najmniejsze firmy i jednoosobowe działalności gospodarcze. Dla cwaniaków powstało za to nowe okienko możliwości – powiedział Włodzimierz Skalik z Rady Liderów Konfederacji. 
 
– PiS stworzył z systemu podatkowego istny dom zagadek, w którym każdy ma się próbować odnajdować w jakichś ulgach, szukać pałacyków. Cwaniacy się wyżywią, natomiast zwykli obywatele mają niepewność jutra  – skomentował Witold Tumanowicz, członek zarządu Ruchu Narodowego.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy są gotowi płacić wyższe podatki dla klimatu?

Większość Polaków zgodziłaby się płacić wyższe podatki dochodowe, aby pomóc gospodarstwom domowym o niższych dochodach w poradzeniu sobie z kosztami zielonej transformacji.
2 MIN CZYTANIA

Polacy myślą, że nie płacą podatków!

Zdecydowana większość Polaków jest przekonanych, że nie płaci VAT i akcyzy, mimo że daniny te są uwzględnione w naszych codziennych zakupach.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko podniesieniu stawki VAT na żywność

Konfederacja wnosi o przedłużenie zerowej stawki VAT na żywność o kolejne pół roku poprzez rozporządzenie, a nie ustawę, jak proponuje partia rządząca.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Nie tylko Konfederacja przeciwko zmianom ustawy wiatrakowej

Nie tylko politycy Konfederacji sprzeciwiają się proponowanemu poselskiemu projektowi nowelizacji ustawy wiatrakowej, wskazując na konkretne zagrożenia z tym związane.
2 MIN CZYTANIA

Rybołówstwo rekreacyjne w Polsce przestało istnieć

Po wprowadzeniu przez Unię Europejską zakazu połowów dorsza zarówno rybacy komercyjni, jak i rekreacyjni nie otrzymali ani złotówki rekompensat. Chcemy usiąść do rozmów z rządem. Skoro coś się nam zakazuje, to trzeba to zrekompensować – mówi Michał Niedźwiecki, przedstawiciel rybołówstwa rekreacyjnego.
7 MIN CZYTANIA

Czy przez UE do Europy wróci malaria?

Komisja Środowiska Parlamentu Europejskiego przegłosowała przyjęcie rozporządzenia Nature Restoration Law, które ma na celu przywracanie terenów bagiennych w krajach członkowskich.
2 MIN CZYTANIA