Jak podaje tajwańska agencja informacyjna Central News Agency, na pokładzie samolotu znalazł się sprzęt medyczny do walki z epidemią koronawirusa. Transport zawierał 45 000 kombinezonów medycznych, natomiast w przesyłce nie było maseczek ochronnych.

– Tym razem to polskie linie udały się na Tajwan, aby odebrać sprzęt medyczny – powiedział w rozmowie z CNA rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Tajwanu Ou Jiangan. – Ministerstwo Spraw Zagranicznych liczy na więcej połączeń w przyszłości oraz na wzmocnienie kluczowej współpracy pomiędzy oboma krajami – dodał.

10 kwietnia Polska otrzymała od Tajwanu pół miliona maseczek ochronnych, jednak w tamtym przypadku dostawcą sprzętu była strona tajwańska, która zapewniła transport narodowymi liniami China Airlines. Według CNA, w odróżnieniu od donacji sprzed dwóch tygodni, dzisiejszy transport sprzętu medycznego został przez stronę polską zakupiony.

PAP

Poprzedni artykułKoszty obecnej metody walki z koronawirusem będą rujnujące. Szacuje się, że polska gospodarka straciła już 79,3 mld zł
Następny artykułKoronawirus: jedna czwarta przedsiębiorców we Francji boi się, że utraci wszystko!