fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaKrajPROF. DUDEK: Opozycja wylała dziecko z kąpielą

PROF. DUDEK: Opozycja wylała dziecko z kąpielą

Marszałek Senatu przeniósł posiedzenie izby na przyszły tydzień. Dopiero wtedy Senat ma zająć się pakietem ustaw wyborczych dotyczących głosowania 28 czerwca. Co pan przewiduje?

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Senat wprowadzi zapowiadane już poprawki, m.in. uniemożliwiające przeprowadzenie wyborów przed zakończeniem kadencji obecnego prezydenta.

I co dalej będzie?

Zjednoczona Prawica w Sejmie, tym razem jednogłośnie i bez podziałów, odrzuci wszystkie te senackie poprawki na posiedzeniu

Czyli opozycja de facto przegra całą tę grę?

Tak. Opozycja poniesie porażkę. Tym bardziej że wraz z odrzuceniem poprawek o terminie głosowania przepadną i inne ważne, czyli te, które mówiły o samym poprawieniu jakości głosowania. Opozycja wylała dziecko z kąpielą. Nie wiem, czy liczono na ponowne wezwanie do bojkotu wyborów, teraz bowiem to nie wyjdzie.

Rozmawiała Magdalena Rubaj

INNE Z TEJ KATEGORII

Czy Polacy potrafią rozmawiać o podwyżce?

Choć nie wszyscy Polacy są zadowoleni ze swojego wynagrodzenia, to wielu z nich nigdy nie rozmawiało z szefem o podwyżce.
2 MIN CZYTANIA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polscy artyści wygrali z Sony

Polski sąd nakazał japońskiej firmie Sony zapłacić ponad pół miliona złotych z tytułu opłaty reprograficznej.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA