fbpx
poniedziałek, 26 lutego, 2024
Strona głównaKrajRestart kampanii Andrzeja Dudy. Tym razem na pierwszym planie gospodarka

Restart kampanii Andrzeja Dudy. Tym razem na pierwszym planie gospodarka

Restart kampanii Andrzeja Dudy jest konieczny – słychać to od wszystkich polityków Zjednoczonej Prawicy, niezależnie od ośrodków i partyjnych skrzydeł. Dlaczego? Utrzymująca się spadkowa sondażowa tendencja urzędującego prezydenta wzbudza już w tej chwili więcej niż niepokój. Badania – i te oficjalnie publikowane, i te wewnątrzpartyjne –pokazują bowiem, że Andrzej Duda bój o reelekcję może po prostu przegrać.

Najpoważniejszym jego rywalem jest Rafał Trzaskowski, który jako nowy kandydat Platformy po wycofaniu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej błyskawicznie odrobił straty pani wicemarszałek, której poparcie spadło do kilku procent, a teraz jest na fali wznoszącej, tzn. nie tylko nie traci poparcia, ale systematycznie je zwiększa.

Jak odbudować poparcie dla Andrzeja Dudy? W PiS ścierają się i to ostro dwie grupy: jedna twierdzi, że tylko spokojną kampanią, pokazującą współpracę prezydenta z rządem oraz nowymi propozycjami i rozwiązaniami dla firm i zwykłych ludzi, da się wygrać. Druga twierdzi, że prezydent jednak powinien bardziej zaatakować Rafała Trzaskowskiego, pokazać, że też potrafi „dogryźć”, że jest wojownikiem. Krótko mówiąc, duża część polityków PiS optuje za innym niż dotychczas sposobem spokojnego kampanijnego działania prezydenta. Jak mówią: „Andrzej Duda musi pokazać kły”.

Zwolennicy spokojnej i merytorycznej kampanii twierdzą jednak, że Duda wygra, gdy ogłoszone po kolei będą kolejne propozycje rozwiązań pomocowych dla firm – dla konkretnych branż oraz pracowników. Ludzie patrzą, ile mają w portfelach. I jak odczują to realnie, poparcie dla urzędującego prezydenta znów będzie szło w górę. Tyle że czasu jest niewiele. Wszystko wskazuje na to, że Marszałek Sejmu w środę ogłosi termin wyborów prezydenckich na 28 czerwca.

INNE Z TEJ KATEGORII

Wojna dyskontów uderza w producentów jaj

Wojna cenowa między dwiema wiodącymi sieciami handlowymi w Polsce, które sprzedają jaja poniżej ceny zakupu, uderza w producentów.
2 MIN CZYTANIA

Polska posiada największe złoża srebra na świecie!

Polska jest czołowym światowym producentem wielu surowców, jednak szczególnie bogate są nasze złoża srebra.
< 1 MIN CZYTANIA

Bruksela odkręca kurek z miliardami euro dla Polski

Przebywająca z wizytą w Polsce szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zapowiedziała odblokowanie unijnych środków dla Polski z Funduszu Odbudowy i Polityki Spójności.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA