fbpx
poniedziałek, 17 czerwca, 2024
Strona głównaBiznesRosyjska sieć wycofuje się z Polski

Rosyjska sieć wycofuje się z Polski

Rosyjski hard dyskont Mere zamyka sklepy w Polsce – donosi portal wiadomoscihandlowe.pl.

Jak się dowiadujemy sieć Mere weszła do Polski dwa lata temu, gdy otworzyła sklep w Częstochowie. Jej celem było 105 sklepów w naszym kraju. W rzeczywistości Rosjanom udało się otworzyć tylko 10 dyskontów, a teraz aż 9 z nich jest likwidowanych, podczas gdy o ostatnim nie ma dokładnych informacji. Wiadomoscihandlowe.pl przewidują, że utrzymanie się sieci w Polsce z zaledwie jednym sklepem jest praktycznie niemożliwe, więc prawdopodobnie i on wkrótce będzie w naszym kraju przeszłością.

Aktualnie w sklepach Mere trwają wyprzedaże i promocje, a profile społecznościowe niektórych placówek wprost piszą o likwidacjach.

Portal wiadomoscihandlowe.pl tłumaczy, że sklepy Mere były typowymi hard dyskontami, które sprzedawały towar bezpośrednio z palet i kartonów przy jednoczesnym braku nowoczesnego wyposażenia i nieistniejącym marketingu. Wszystko po to, aby unikać niepotrzebnych kosztów, co miało im pozwolić na sprzedawanie produktów po cenach o 20 proc. niższych od rynkowych. W ofercie znajdowały się towary mniej znanych marek z Polski oraz ze Wschodu.

Jesienią 2021 r. sieć Mere wyrzucono z Ukrainy, a Kijów twierdził, że jej ekspansja była działaniem rosyjskich służb specjalnych. Już po wybuchu wojny na Ukrainie sieć Mere wstrzymała plany ekspansji w Europie, tłumacząc to „sytuacją polityczną”. Rosjanie zamknęli na przykład swój jedyny sklep w Wielkiej Brytanii, choć ich plany mówiły o otwarciu na wyspach nawet 300 sklepów.

Źródło: wiadomoscihandlowe.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Branża noclegowa liczy długi i wypatruje gości

Rusza sezon dla turystycznych obiektów noclegowych. Bez wątpienia przedsiębiorcy oferujący zakwaterowanie liczą, że w nadchodzących miesiącach utrzyma się tendencja z zeszłego roku, gdy liczba turystów, którym udzielono noclegów wzrosła o blisko 6 proc.
5 MIN CZYTANIA

„Drapieżne koty” z Polski sprawdziły się na polu walki. Ukraińcy zwiększają zamówienia

Polskie wozy bojowe Oncilla, wyprodukowane przez firmę Mista ze Stalowej Woli, doskonale sprawdziły się na polu walki. Na froncie walczy już setka transporterów. Ukraińska armia zamówiła kolejną partię „drapieżnych kotów”.
2 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA