fbpx
środa, 28 lutego, 2024
Strona głównaBiznesRząd wprowadza w życie rekomendacje ekspertów

Rząd wprowadza w życie rekomendacje ekspertów

Polski rząd wprowadza w życie rekomendacje Warsaw Enterprise Institute w sprawie otwarcia rynku pracy dla imigrantów.

Jak czytamy na stronach WEI, minister rodziny Marlena Maląg oraz prezes ZUS Gertruda Uścińska ogłosiły, że zostaną przyznane narzędzia ułatwiające asymilację osób z Ukrainy uciekających do Polski przed wojną. Cześć rekomendacji jest zgodnych z przedstawionymi przez WEI postulatami.

Eksperci WEI opublikowali w ubiegły piątek stanowisko w tej sprawie. Przedstawili w nim pięć postulatów dotyczących przybywających do Polski uchodźców. Wśród nich znalazło się m.in. zachęcanie przybywających z Ukrainy osób do szukania pracy, a nie do składania wniosków o status uchodźcy. Ponadto wnioskowali o zmianę prawa w sprawie uzyskiwania pozwoleń o pracę oraz o udoskonalenie procedur obowiązujących na granicy.

„W naszej opinii właściwym kierunkiem powinna być jak największa aktywizacja zawodowa i dążenie do jak największej asymilacji uchodźców w Polsce” – podkreślają eksperci WEI.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rekordowe polskie drobiarstwo

Polska jest największym producentem mięsa drobiowego w Europie i siódmym graczem na światowym rynku, co powinno napawać nas dumą. Już dziś jesteśmy europejskim czempionem, a cyfry jednoznacznie świadczą o dobrych perspektywach na przyszłość. O ile branża nie padnie ofiarą politycznych gier.
3 MIN CZYTANIA

Czy polskie firmy respektują sankcje na Rosję?

Zdecydowana większość polskich przedsiębiorstw stara się respektować sankcje nałożone na Rosję po jej ataku na Ukrainę w lutym 2022 roku.
2 MIN CZYTANIA

Ukraiński cement wjeżdża do Polski po bardzo „korzystnych” cenach

Nie tylko zboże oraz inne towary i produkty rolne po niskich cenach, o charakterze dumpingowym, są eksportowane z Ukrainy do Polski. Zalewa nas również ukraiński cement.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Arbitralne praktyki ZUS ukrócone

Prawotwórcza działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosującego nieustawowe pojęcie tzw. wspólnika iluzorycznego została ukrócona przez Sąd Najwyższy.
2 MIN CZYTANIA

Protest przed IPN w obronie wolności słowa

Przed katowickim oddziałem IPN odbył się protest i konferencja prasowa przeciwko cenzurze i łamaniu wolności słowa w związku z „zaaresztowaniem” książek wydawnictwa 3DOM z Częstochowy i przesłuchaniem jego właściciela Tomasza Stali.
2 MIN CZYTANIA

Korupcyjny handel dyplomami

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie zatrzymali 6 osób. Wśród zatrzymanych są osoby reprezentujące władze warszawskiej uczelni niepublicznej.
< 1 MIN CZYTANIA