fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKrajSenat wkrótce ma zostać „odbity” przez PiS

Senat wkrótce ma zostać „odbity” przez PiS

Dwoje spośród senatorów opozycji już praktycznie jest dogadanych z PiS na przejście do obozu władzy, trwają negocjacje z trzecią osobą – przekazali portalowi fpf24.pl politycy PiS. To oznaczałoby, że Senat rzeczywiście wkrótce może zostać „odbity” przez PiS. Jak powiedziało nam kilku senatorów z Koalicji Obywatelskiej, „operacja ma wielkie szanse powodzenia”. Marszałek Senatu chce ratować sprawę wyjazdem do Kołobrzegu!

Sejmowe i senackie kuluary rozgrzewa teraz walka Prawa i Sprawiedliwości o „przejęcie” Izby Wyższej. To zadanie, zresztą, jako najpilniejsze przekazał swoim ludziom prezes PiS Jarosław Kaczyński. Jak pisaliśmy, były marszałek Senatu z PiS Stanisław Karczewski potwierdził prowadzenie rozmów z senatorami, którzy byliby zainteresowani współpracą z PiS.

Według naszych informacji, PiS ma dwie osoby „dogadane” na przejście. Trwają rozmowy z trzecią osobą z Senatu. Jeśli te trzy osoby rzeczywiście przeszłyby na stronę obozu Zjednoczonej Prawicy, oznaczałoby to przejęcie Senatu przez obóz rządzący oraz wymianę marszałka Tomasza Grodzkiego. Co na to sam Grodzki?

– Rozmowy takie, czyli o przechodzeniu senatorów do obozu rządzącego, toczą się od początku kadencji i jak na razie nic z tego nie wyszło. Jestem pewien utrzymania senackiej większości – powiedział portalowi fpg24.pl marszałek Senatu Tomasz Grodzki. I dodał: – Mówienie w ogóle o takich propozycjach, o jakich informuje były marszałek Karczewski, jest nieeleganckie.

Tyle tylko, że w kuluarach mówi się nawet nie o trzech, ale czterech senatorach, którzy zasilą Zjednoczoną Prawicę w Izbie Wyższej. Dlatego marszałek Grodzki zaprasza wszystkich opozycyjnych senatorów na wyjazdowe posiedzenie do Kołobrzegu. Tam ma porozmawiać z nimi na temat dalszej współpracy. Bo większość wisi na włosku.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA