fbpx
sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumSolorz traci cierpliwość do Huaweia

Solorz traci cierpliwość do Huaweia

Jak donosi Puls Biznesu, Cyfrowy Polsat rozpoczął działania mające na celu zerwanie kontraktu z Huaweiem na stworzenie i wdrożenie zintegrowanego systemu IT. Przyczyną mają być opóźnienia i rosnąse koszty realizacji przedsięwzięcia. Twierdzi się nawet, że umowa została już zerwana.

Ta umowa jest jedną z największych tego typu w ostatnich latach w Polsce.

Współpraca została nawiązana w 2016 roku. Obejmuje stworzenie i wdrożenie systemu obejmującego sprzedaż, obsługę klienta, rozliczenia produktów i usług. Nieoficjalne informacje mówiły o koszcie 300 mln zł. Ralizacja miała nastąpić w ciągu dwóch lat.

Po upływie trzech lat Huawei dalej nie wywiązał się z umowy. Nieoficjalnie mówi się, że koszty wdrożenia już się podwoiły, a do zakończenia prac jeszcze długa droga.

Prawdopodobnie informacje, które napłynęły z polskiej grupy medialnej wynikają z braku cierpliwości i mają na celu ponaglenie chińskiej spółki do sprawnego wywiązania się z zapisów w umowie.

JS/Telko.in

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA