fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumSpółki Skarbu Państwa przekazały ponad 70 mln zł na walkę z koronawirusem

Spółki Skarbu Państwa przekazały ponad 70 mln zł na walkę z koronawirusem

Wicepremier dodał, że cały czas zgłaszane są kolejne deklaracje wsparcia. Jacek Sasin wymienił działania podejmowane przez te firmy. To między innymi produkcja maseczek i środków dezynfekujących.

Do walki z koronawirusem włączyła się między innymi spółka KGHM Polska Miedź. – 30 tys. litrów płynu biobójczego nitrosept produkowanego dziennie przez należącą do KGHM spółkę Nitroerg będzie od poniedziałku dostarczane do szpitali, placówek medycznych i publicznych. To będzie darowizna – poinformował prezes KGHM Polska Miedź Marcin Chludziński na wspólnej konferencji prasowej z Jackiem Sasinem.

– Płyn nitrosept zaczęła produkować firma, która na co dzień produkuje materiały wybuchowe. Nie posiadając linii, nie posiadając technologii, w 10 dni udało się to zrobić. W tej chwili wytwarza 30 tys. litrów na dobę. Zaczyna się konfekcjonowanie i rozsyłka. W pierwszej kolejności do szpitali, miejsc użyteczności publicznej, które sygnalizują deficyty tego środka. Wyślemy to w darowiźnie – powiedział Chludziński.

Sasin przypomniał, że również inne spółki skarbu państwa aktywnie włączyły się w walkę "z plagą koronawirusa i udzielają społeczeństwu wsparcia". Chodzi m.in. o produkcję płynów dezynfekujących, czy maseczek przez firmy Orlen, Azoty, Polfa Tarchomin czy też organizację powrotów do Polski przez PLL LOT oraz wsparcie na granicy państwa przez Orlen. – To pokazuje ogromny potencjał, który spółki mają i ich ogromne znaczenie dla tego, żeby państwo mogło skutecznie działać przeciwko pladze, która nas spotkała. Wszystkie siły są dziś skierowane na to, by skutecznie walczyć z plagą koronawirusa – dodał Sasin.

PAP

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Polski drób niedługo znajdzie się na azjatyckich stołach

– Produkujemy rocznie trzy miliony ton mięsa drobiowego. To najwięcej w UE – zaznacza Dariusz Goszczyński, prezes zarządu Krajowej Rady Drobiarstwa – Izba Gospodarcza (KRD-IG). Według niego, wysoka jakość rodzimego drobiu predestynuje go do sprzedaży nawet na tak wymagających rynkach jak Japonia czy Hongkong.
4 MIN CZYTANIA

Rosnące koszty działalności największym problemem mikroprzedsiębiorstw i małych firm

Ogólnie rosnące koszty prowadzenia działalności gospodarczej otwierają ranking obecnych obaw mikroprzedsiębiorstw i małych firm. Nieznacznie mniej wskazań dotyczy problemu nierzetelnych kontrahentów
4 MIN CZYTANIA