fbpx
sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumTak wygląda skład Sejmu IX kadencji - OTO 460 POSŁÓW:

Tak wygląda skład Sejmu IX kadencji – OTO 460 POSŁÓW:

Ostateczny rozkład mandatów w Sejmie:

  • PiS 235 mandatów
  • Koalicja Obywatelska 134 mandaty
  • Lewica 49 mandatów
  • PSL/Kukiz 30 mandatów
  • Konfederacja 11 mandatów

Z ramienia PiS w Sejmie zasiądą:

  • ADAMCZYK Andrzej Mieczysław
  • ANDRUSZKIEWICZ Adam
  • ANDZEL Waldemar Franciszek
  • ARDANOWSKI Jan Krzysztof
  • ARENT Iwona Ewa
  • AST Marek
  • BABALSKI Zbigniew
  • BABINETZ Piotr Mieczysław
  • BARTOSIK Ryszard
  • BARTUŚ Barbara Halina
  • BASZKO Mieczysław Kazimierz
  • BĄK Dariusz
  • BIELECKI Jerzy Feliks
  • BŁASZCZAK Mariusz
  • BOCHENEK Rafał Paweł
  • BOROWIAK Joanna Beata
  • BORTNICZUK Kamil
  • BORYS-SZOPA Bożena Teresa
  • BUDA Waldemar Grzegorz
  • BUKOWIEC Stanisław Marcin
  • BURZYŃSKA Lidia Ewa
  • CHMIELOWIEC Zbigniew Michał
  • CHOMA Kazimierz Bogusław
  • CHOROSIŃSKA Dominika Małgorzata
  • CHRZAN Tadeusz
  • CICHOLSKA Anna Ewa
  • CIEŚLAK Michał
  • CYMAŃSKI Tadeusz
  • CZARNECKI Krzysztof Władysław
  • CZARNECKI Przemysław Maksymilian
  • CZARNECKI Witold Wojciech
  • CZARNEK Przemysław
  • CZARTORYSKI Arkadiusz
  • CZERWIŃSKA Anita
  • CZOCHARA Katarzyna Beata
  • DAJCZAK Władysław
  • DĄBROWSKA-BANASZEK Anna
  • DOBRZYŃSKI Leszek
  • DOLATA Zbigniew
  • DORYWALSKI Bartłomiej
  • DRABEK Przemysław Mieczysław
  • DUDA Elżbieta
  • DUDA Jan Wiesław
  • DUSZEK Marcin Kamil
  • DWORCZYK Michał Paweł
  • DZIEDZICZAK Jan Michał
  • DZIUK Barbara Anna
  • EMILEWICZ Jadwiga Katarzyna
  • FILIPIAK Ewa Maria
  • FOGIEL Radosław Aleksander
  • GALEMBA Leszek Ryszard
  • GAWĘDA Adam
  • GAWRON Andrzej Janusz
  • GAŻA Grzegorz Krzysztof
  • GEMBICKA Anna Urszula
  • GIRZYŃSKI Zbigniew
  • GIŻYŃSKI Szymon Stanisław
  • GLENC Teresa
  • GLIŃSKI Piotr Tadeusz
  • GOLIŃSKA Małgorzata Joanna
  • GOŁOJUCH Kazimierz Edward
  • GONCIARZ Jarosław Włodzimierz
  • GONTARZ Robert
  • GOSIEWSKA Małgorzata Maria
  • GOWIN Jarosław Adam
  • GÓRSKA Agnieszka Beata
  • GÓRSKI Maciej
  • GRÓBARCZYK Marek Józef
  • GUT-MOSTOWY Andrzej Józef
  • GWIAZDOWSKI Kazimierz
  • GWÓŹDŹ Marcin Piotr
  • HAŁAS Teresa
  • HOC Czesław
  • HOFFMANN Zbigniew Grzegorz
  • HORAŁA Marcin Michał
  • HRENIAK Paweł Marek
  • JACH Michał
  • JANCZYK Wiesław Stanisław
  • JANOWSKA Małgorzata Monika
  • KACZMARCZYK Norbert Jakub
  • KACZYŃSKI Filip Roman
  • KACZYŃSKI Jarosław Aleksander
  • KALETA Piotr Marek
  • KALETA Sebastian Jerzy
  • KAŁUŻNY Mariusz Piotr
  • KAMIŃSKI Mariusz
  • KANTHAK Jan Jakub
  • KAPINOS Fryderyk Sylwester
  • KOŁAKOWSKI Lech Antoni
  • KOSSAKOWSKI Wojciech
  • KOSZTOWNIAK Andrzej Tomasz
  • KOWALCZYK Henryk
  • KOWALSKI Janusz Marcin
  • KOWNACKI Bartosz Józef
  • KOZANECKA Ewa Elżbieta
  • KOZIK Krzysztof Janusz
  • KRAJEWSKI Jarosław Karol
  • KRAJEWSKI Wiesław
  • KRASULSKI Leonard Seweryn
  • KRÓL Piotr Marek
  • KRUPKA Anna Maria
  • KRYJ Andrzej Michał
  • KUBIAK Marta Ryszarda
  • KUBÓW Krzysztof Jan
  • KUCHCIŃSKI Marek Tadeusz
  • KUROWSKA Maria Stanisława
  • KUROWSKI Władysław Michał
  • KWIECIEŃ Anna
  • KWITEK Marek
  • LATOS Tomasz Edward
  • LENIART Ewa Maria
  • LICHOCKA Joanna Katarzyna
  • LIPIEC Krzysztof Bogdan
  • LIPIŃSKI Adam Józef
  • LISIECKI Paweł Jacek
  • LOREK Grzegorz Andrzej
  • ŁAWNICZAK Tomasz
  • MACHAŁEK Marzena Anna
  • MACIEREWICZ Antoni
  • MAKSYMOWICZ Wojciech Stefan
  • MALĄG Marlena Magdalena
  • MALIK Ewa Danuta
  • MAŁECKI Jerzy Wojciech
  • MAŁECKI Maciej
  • MASŁOWSKA Gabriela
  • MATERNA Jerzy Marian
  • MATEUSIAK-PIELUCHA Beata Anna
  • MATUSIAK Grzegorz
  • MATUSZEWSKI Marek
  • MATUSZNY Kazimierz Władysław
  • MICHAŁEK Iwona Krystyna
  • MILCZANOWSKA Anna Maria
  • MILEWSKI Daniel George
  • MORAWIECKI Mateusz Jakub
  • MOSIŃSKI Jan
  • MOSKAL Kazimierz Marian
  • MRÓWCZYŃSKI Aleksander Mikołaj
  • MULARCZYK Arkadiusz
  • MURDZEK Wojciech Piotr
  • MÜLLER Piotr Józef
  • NOWICKA Danuta Czesława
  • OCIEPA Marcin Michał
  • OLSZEWSKI Dariusz
  • OPIOŁA Marek
  • OSUCH Jacek Piotr
  • OZDOBA Jacek Dawid
  • PALUCH Anna
  • PAMUŁA Teresa
  • PAUL Jerzy Stanisław
  • PIECHA Bolesław Grzegorz
  • PIECHOWIAK Grzegorz
  • PIECZARKA Anna Maria
  • PIONTKOWSKI Dariusz
  • PŁAŻYŃSKI Kacper Maciej
  • PŁONKA Elżbieta Teresa
  • POLACZEK Jerzy Jan
  • POLAK Marek Władysław
  • POLAK Piotr Stanisław
  • POROWSKA Violetta Teresa
  • PORZUCEK Marcin Bartosz
  • PUDA Grzegorz Paweł
  • RAU Zbigniew Włodzimierz
  • RUSECKA Urszula Beata
  • RYCHLIK Paweł Piotr
  • RZYMKOWSKI Tomasz Piotr
  • SAK Piotr Paweł
  • SASIN Jacek Robert
  • SCHMIDT-RODZIEWICZ Anna Katarzyna
  • SCHREIBER Łukasz Paweł
  • SELLIN Jarosław Daniel
  • SIARKA Edward
  • SIARKOWSKA Anna Maria
  • SIPIERA Zdzisław Tadeusz
  • SKWAREK Sławomir
  • SMOLIŃSKI Kazimierz
  • SOBOLEWSKI Krzysztof
  • SOBOŃ Artur
  • SOIN Agnieszka Anna
  • SOŚNIERZ Andrzej Stanisław
  • SÓJKA Katarzyna
  • SROKA Magdalena Joanna
  • STACHOWIAK-RÓŻECKA Mirosława Agnieszka
  • STEFANIUK Dariusz Paweł
  • STRZAŁKA Beata Małgorzata
  • SUSKI Marek
  • SZAŁABAWKA Artur Lesław
  • SZARAMA Wojciech Piotr
  • SZCZUDŁO Aleksandra
  • SZCZUREK-ŻELAZKO Józefa
  • SZEFERNAKER Paweł Maciej
  • SZULOWSKI Krzysztof
  • SZUMOWSKI Łukasz Jan
  • SZWED Stanisław
  • SZYMAŃSKA Ewa Zofia
  • SZYNKOWSKI VEL SĘK Szymon Andrzej
  • ŚNIADEK Janusz
  • ŚNIEŻEK Adam Walenty
  • ŚWIAT Jacek
  • TARCZYŃSKI Dominik
  • TCHÓRZEWSKI Krzysztof Józef
  • TELUS Robert
  • TERLECKI Ryszard Iwon
  • TOMASZEWSKI Włodzimierz
  • TREPKA Mariusz Wiesław
  • TUŁAJEW Sylwester Karol
  • URUSKI Piotr Marcin
  • UŚCIŃSKI Piotr Michał
  • WARCHOŁ Marcin Józef
  • WARGOCKA Teresa Anna
  • WARWAS Robert Piotr
  • WARZECHA Jan Marek
  • WASSERMANN Małgorzata Ewa
  • WAWRZYK Piotr Sylwester
  • WĄSIK Maciej Roman
  • WEBER Rafał
  • WESOŁY Marek Jacek
  • WICHER Patryk Tomasz
  • WILK Jerzy Zbigniew
  • WITEK Elżbieta Barbara
  • WOJCIECHOWSKI Grzegorz Michał
  • WOJTYSZEK Agata Katarzyna
  • WOŚ Michał Piotr
  • WOŹNIAK Grzegorz Adam
  • WOŹNIAK Tadeusz Jacek
  • WÓJCIK Michał Marek
  • WRÓBLEWSKI Bartłomiej Piotr
  • WYPIJ Michał Piotr
  • ZAGÓRSKI Marek Tadeusz
  • ZAWIŚLAK Sławomir
  • ZIELIŃSKI Jarosław
  • ZIELIŃSKI Tomasz Andrzej
  • ZIOBRO Zbigniew Tadeusz
  • ZUBOWSKI Wojciech Michał
  • ZYSKA Ireneusz
  • ŻALEK Jacek

Z ramienia KO w Sejmie zasiądą:

  • ADAMOWICZ Piotr
  • ANIŚKO Tomasz Witold
  • AUGUSTYN Urszula Danuta
  • AZIEWICZ Tadeusz
  • BOCHENEK Mateusz Andrzej
  • BOROWCZAK Jerzy Stanisław
  • BORYS Piotr
  • BUDKA Borys Piotr
  • CHMIEL Małgorzata
  • CICHOŃ Janusz Władysław
  • CYRAŃSKI Adam Zbigniew
  • CZERNOW Zofia
  • CZYKWIN Eugeniusz
  • DOLNIAK Barbara
  • DZIKOWSKI Waldy
  • FABISIAK Joanna
  • FILIKS Magdalena
  • FRYDRYCH Joanna Zofia
  • FRYSZTAK Konrad Mirosław
  • GADOWSKI Krzysztof Jan
  • GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata
  • GAJEWSKA Kinga Magdalena
  • GAPIŃSKA Elżbieta Teresa
  • GASIUK-PIHOWICZ Kamila
  • GELERT Elżbieta Kazimiera
  • GŁOGOWSKI Tomasz Marian
  • GOLBIK Marta Joanna
  • GRABARCZYK Cezary Stanisław
  • GRABCZUK Krzysztof
  • GRABIEC Jan Stanisław
  • GRAMATYKA Michał Sebastian
  • GRUPIŃSKI Rafał Szymon
  • HAIDAR Riad
  • HANAJCZYK Agnieszka Małgorzata
  • HARDIE-DOUGLAS Jerzy
  • HARTWICH Iwona
  • HENNIG-KLOSKA Paulina
  • HOK Marek Tomasz
  • JACHIRA Klaudia Krystyna
  • JANYSKA Maria Małgorzata
  • JAROS Michał
  • JAŚKOWIAK Joanna
  • JOŃSKI Dariusz
  • KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria
  • KIERWIŃSKI Marcin Piotr
  • KLUZIK-ROSTKOWSKA Joanna Grażyna
  • KOŁODZIEJ Ewa Edyta
  • KONWIŃSKI Zbigniew Marek
  • KOSTUŚ Tomasz Tadeusz
  • KOWAL Paweł Robert
  • KOZŁOWSKA Iwona Maria
  • KRAWCZYK Michał Mateusz
  • KROPIWNICKI Robert
  • KRÓL Wojciech Piotr
  • KRZĄKAŁA Marek Grzegorz
  • KRZYWONOS-STRYCHARSKA Henryka Krystyna
  • LASEK Maciej Grzegorz
  • LENARTOWICZ Gabriela Teresa
  • LENZ Tomasz
  • LESZCZYNA Izabela Dorota
  • LUBNAUER Katarzyna Anna
  • ŁĂ„„CKI Artur Jarosław
  • ŁOŚKO Magdalena
  • MARCHEWKA Arkadiusz
  • MARCZUŁAJTIS-WALCZAK Jagna Kinga
  • MIESZKOWSKI Krzysztof
  • MILLER Rajmund Tadeusz
  • MISZALSKI Aleksander Jan
  • MROCZEK Czesław
  • MRZYGŁOCKA Izabela Katarzyna
  • MUCHA Joanna
  • MUNYAMA Killion Munzele
  • MYRCHA Arkadiusz
  • NAPIERALSKI Grzegorz Bernard
  • NEUMANN Sławomir Arkadiusz
  • NIEDZIELA Dorota
  • NIEMCZYK Małgorzata Barbara
  • NITRAS Sławomir Witold
  • NOWACKA Barbara Anna
  • NOWAK Tomasz Piotr
  • NYKIEL Mirosława
  • OKŁA-DREWNOWICZ Marzena
  • OLICHWER Tomasz Andrzej
  • OLSZEWSKI Paweł Bartosz
  • OSOS Katarzyna
  • PAPKE Paweł
  • PĘPEK Małgorzata Anna
  • PIĄTKOWSKI Krzysztof Mariusz
  • PIECHOTA Sławomir Jan
  • PIEKARSKA Katarzyna Maria
  • PLOCKE Kazimierz Florian
  • POMASKA Agnieszka Dominika
  • PONCYLJUSZ Paweł Janusz
  • PROTAS Jacek
  • RAŚ Ireneusz Jacek
  • ROSA Monika Anna
  • ROSATI Dariusz Kajetan
  • RUSIECKI Grzegorz Stanisław
  • RUTNICKI Jakub Adam
  • RZĄSA Marek Zdzisław
  • SAŁUGA Wojciech Paweł
  • SCHETYNA Grzegorz Juliusz
  • SIBIŃSKA Krystyna Mieczysława
  • SIEMONIAK Tomasz
  • SIENKIEWICZ Bartłomiej Henryk
  • SKOWROŃSKA Krystyna
  • SŁUGOCKI Waldemar Jan
  • SONIK Bogusław Andrzej
  • SOWA Marek Jan
  • STERCZEWSKI Franciszek Wojciech
  • SUCHOŃ Mirosław Tadeusz
  • SZCZERBA Michał Roch
  • SZEWIŃSKI Andrzej
  • SZŁAPKA Adam Stanisław
  • SZUMILAS Krystyna Maria
  • SZYMAŃSKI Tomasz Józef
  • ŚLEDZIŃSKA-KATARASIŃSKA Iwona Elżbieta
  • TOMCZYK Cezary Józef
  • TRACZ Małgorzata Elżbieta
  • TRUSKOLASKI Krzysztof
  • TYSZKIEWICZ Robert
  • URBANIAK Jarosław Piotr
  • WAŁĂ„˜SA Jarosław Leszek
  • WASILEWSKA Anna
  • WCISŁO Marta Anna
  • WIELICHOWSKA Monika
  • WILCZYŃSKI Ryszard Jan
  • WITCZAK Mariusz Sebastian
  • ZALEWSKI Paweł Ksawery
  • ZEMBACZYŃSKI Witold Maciej
  • ZIELIŃSKA Urszula Sara
  • ZIENTARSKI Piotr Benedykt
  • ZIMOCH Tomasz Franciszek
  • ZWIEFKA Tadeusz Antoni

Z ramienia Lewicy w Sejmie zasiądą:

  • ADAMCZYK Rafał Jan
  • AJCHLER Romuald Kazimierz
  • BIEJAT Magdalena Agnieszka
  • BUŻ Wiesław
  • CZARZASTY Włodzimierz
  • CZERNIAK Jacek Andrzej
  • DYDUCH Marek
  • DZIEMIANOWICZ-BĄK Agnieszka Ewa
  • FALEJ Monika Walentyna
  • GAWKOWSKI Krzysztof Kamil
  • GDULA Maciej Roman
  • GILL-PIĄTEK Hanna Beata
  • GOSEK-POPIOŁEK Daria Iwona
  • IWANIAK Arkadiusz
  • KONIECZNY Maciej
  • KOPERSKI Przemysław Adam
  • KOPIEC Maciej Kamil
  • KOTULA Katarzyna Agata
  • KRETKOWSKA Katarzyna Maria
  • KRUTUL Paweł
  • KUCHARSKA-DZIEDZIC Anita Agnieszka
  • KULASEK Marcin Robert
  • KWIATKOWSKI Robert Artur
  • MACIEJEWSKA Beata Monika
  • MATYSIAK Paulina
  • NOWICKA Wanda Hanna
  • OBAZ Robert Marcin
  • PAWLICZAK Karolina Monika
  • PAWŁOWSKA Monika Jolanta
  • PROKOP-PACZKOWSKA Małgorzata Barbara
  • ROZENEK Andrzej Tadeusz
  • RUTKA Marek Andrzej
  • SCHEURING-WIELGUS Joanna Izabela
  • SEKUŁA-SZMAJDZIŃSKA Małgorzata Helena
  • SENYSZYN Joanna
  • SOWIŃSKA Anita Katarzyna
  • SZCZEPAŃSKI Wiesław Andrzej
  • SZEJNA Andrzej Jan
  • SZOPIŃSKI Jan Józef
  • ŚMISZEK Krzysztof Jan
  • TOMASZEWSKI Tadeusz
  • TRELA Tomasz Dominik
  • UEBERHAN Katarzyna
  • WIECZOREK Dariusz Krzysztof
  • WOLSKI Zdzisław
  • WONTOR Bogusław Tadeusz
  • ZANDBERG Adrian Tadeusz
  • ZAWISZA Marcelina Monika
  • ŻUKOWSKA Anna Maria

Z ramienia PSL/Kukiz w Sejmie zasiądą:

  • BARTOSZEWSKI Władysław Teofil
  • BEJDA Paweł Jan
  • BIERNACKI Marek
  • FEDAK Jolanta Beata
  • GRZYB Andrzej Marian
  • KASPRZAK Mieczysław
  • KLIMCZAK Dariusz
  • KOSINIAK-KAMYSZ Władysław Marcin
  • KRAJEWSKI Stefan
  • KUKIZ Paweł Piotr
  • KURZAWA Dariusz
  • LUBCZYK Radosław
  • ŁOPATA Jan Zbigniew
  • MALISZEWSKI Mirosław Wojciech
  • NOWOGÓRSKA Urszula Teresa
  • PASŁAWSKA Urszula Stefania
  • PASZYK Krzysztof Michał
  • PROTASIEWICZ Jacek
  • RZEPA Jarosław Michał
  • SACHAJKO Jarosław
  • SAWICKI Marek Wacław
  • SIEKIERSKI Czesław Adam
  • SZRAMKA Paweł
  • ŚCIGAJ Agnieszka
  • TOMCZAK Jacek Jerzy
  • TYSZKA Stanisław
  • ZGORZELSKI Piotr
  • ZIEJEWSKI Zbigniew
  • ŻELAZOWSKA Bożena Jadwiga
  • ŻUK Stanisław Adam

Z ramienia Konfederacji w Sejmie zasiądą:

  • BERKOWICZ Konrad Szczepan
  • BOSAK Krzysztof
  • BRAUN Grzegorz Michał
  • DZIAMBOR Artur Erwin
  • KAMIŃSKI Krystian Patryk
  • KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard
  • KULESZA Jakub
  • SOŚNIERZ Dobromir Andrzej
  • TUDUJ Krzysztof
  • URBANIAK Michał Piotr
  • WINNICKI Robert Artur

Mniejszość Niemiecką reprezentować będzie:

  • GALLA Ryszard Jerzy

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA