fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaKraj"Taki plan grozi chaosem państwa"

„Taki plan grozi chaosem państwa”

Zakładając scenariusz opozycji, czyli odwlekania terminu wyborów 28 czerwca oraz przeforsowania poprawki lewicy w Senacie, która mówi o tym, że wybory mają odbyć się dopiero „po opróżnieniu urzędu prezydenta”, co się stanie?

Ten scenariusz doprowadziłby do tego, że nie miałby kto w Polsce podpisywać ustaw, a zatem działanie kraju zostałoby sparaliżowane! Takiego scenariusza nie przewiduje Konstytucja. Są w ustawie zasadniczej przesłanki, które jasno mówią, kiedy następuje „opróżnienie” urzędu, czyli np. w przypadku śmierci, czy choroby, wówczas obowiązki głowy państwa przejmuje Marszałek Sejmu.

No dobrze, ale mamy na stole wiele ustaw, wiele rozwiązań dla przedsiębiorców, zwłaszcza tych małych i średnich, dla pracowników. Co w takiej sytuacji, czyli obstrukcji? Pójdą do kosza?

Nie, to nam nie grozi. Zjednoczona Prawica dopilnuje terminu 28 czerwca jako dnia, w którym odbędzie się głosowanie na głowę państwa. Jeśli pan marszałek Grodzki będzie chciał przewlekać prace w Senacie, to pani marszałek Sejmu Elżbieta Witek będzie chciała ogłosić sama termin wyborów, tak zresztą, jak zapowiedział premier.

Rozmawiała Magdalena Rubaj

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Żywność z owadami będzie specjalnie oznakowana?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zastanawia się nad wprowadzeniem specjalnego oznaczenia produktów żywnościowych, które zawierają owady.
< 1 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA