fbpx
piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaKrajDonald Tusk buduje urzędnicze Bizancjum!

Donald Tusk buduje urzędnicze Bizancjum!

Konfederacja krytyczne podchodzi do działań rządu premiera Donalda Tuska, które według polityków tej formacji prowadzą do budowy urzędniczego Bizancjum.

Poseł Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu, skrytykował rząd Donalda Tuska za powołanie rekordowej liczby członków rządu.

– Żaden inny rząd w III Rzeczypospolitej nie zaczynał w tak szerokim składzie. Widać było to już podczas zaprzysiężenia, gdzie stanął cały szereg ministrów. Część z nich to tak zwani ministrowie bez teki, ludzie, którzy nie zarządzają żadnym konkretnym ministerstwem, czasem nie mają pod sobą żadnych departamentów, ale są członkami Rady Ministrów ze wszystkimi przywilejami – stwierdził poseł Bosak.

Wicemarszałek Sejmu zauważył, że Platforma Obywatelska, która krytykowała rząd PiS za przesadny rozrost, postanowiła już na starcie przelicytować ten rząd premiera Mateusza Morawieckiego.

– Do tego momentu powołali już 107 wiceministrów, a kiedy uzupełnią ostatnie stanowiska, będzie ich 109 – więcej niż miał poprzedni rząd. Co więcej, okazuje się, że członkowie rządu nie mają podzielonych kompetencji. Stan na 23 stycznia był taki, że aż w 6 ministerstwach nie było wiadomo, kto za co odpowiada (…) To jest zupełnie niepoważne. Rząd Donalda Tuska zaczyna fatalnym stylu, nie tylko bezprawnymi działaniami, ale także wewnętrznym chaosem i przerostem –powiedział polityk.

Przykładem Szwajcaria

Z kolei poseł Konfederacji Bronisław Foltyn przypomniał, że w Szwajcarii jest tylko siedmiu ministrów.

Oczekiwaliśmy, że liczba ministrów będzie ograniczona, a spółki skarbu państwa będą odpolitycznione. Nic takiego się nie dzieje. Rząd Donalda Tuska obsadził ministerstwa tylko swoimi ludźmi. Połowa posłów koalicji rządzącej to będą ministrowie albo wiceministrowie. To staje się śmieszne, ale to jest polityka, którą obecnie rządzący obrali. Konfederacja uważa, że Polacy nie tego oczekiwali – zamiast 100 konkretnych działań Donalda Tuska, mamy 107 ministrów

– stwierdził poseł Foltyn.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Hybryda czy biuro – jak pracują Polacy?

Większość pracowników biurowych w Polsce spędza w biurze do dwóch dni tygodniowo, mimo że woleliby robić to rzadziej.
2 MIN CZYTANIA

Czterodniowy tydzień pracy niemożliwy do wprowadzenia?

Polskie firmy nie są przekonane, co do 4-dniowego tygodnia pracy i nie do końca sądzą, że taki model jest możliwy do wprowadzenia.
2 MIN CZYTANIA

Arbitralne praktyki ZUS ukrócone

Prawotwórcza działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosującego nieustawowe pojęcie tzw. wspólnika iluzorycznego została ukrócona przez Sąd Najwyższy.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Walka z klimatem daje destrukcyjne efekty

Z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego wynika, że w ciągu dwóch lat przemysł energochłonny w Unii Europejskiej spowolnił nawet o ponad 30 proc.
< 1 MIN CZYTANIA

Arbitralne praktyki ZUS ukrócone

Prawotwórcza działalność Zakładu Ubezpieczeń Społecznych stosującego nieustawowe pojęcie tzw. wspólnika iluzorycznego została ukrócona przez Sąd Najwyższy.
2 MIN CZYTANIA

Protest przed IPN w obronie wolności słowa

Przed katowickim oddziałem IPN odbył się protest i konferencja prasowa przeciwko cenzurze i łamaniu wolności słowa w związku z „zaaresztowaniem” książek wydawnictwa 3DOM z Częstochowy i przesłuchaniem jego właściciela Tomasza Stali.
2 MIN CZYTANIA