fbpx
wtorek, 14 maja, 2024
Strona głównaKrajDonald Tusk buduje urzędnicze Bizancjum!

Donald Tusk buduje urzędnicze Bizancjum!

Konfederacja krytyczne podchodzi do działań rządu premiera Donalda Tuska, które według polityków tej formacji prowadzą do budowy urzędniczego Bizancjum.

Poseł Krzysztof Bosak, wicemarszałek Sejmu, skrytykował rząd Donalda Tuska za powołanie rekordowej liczby członków rządu.

– Żaden inny rząd w III Rzeczypospolitej nie zaczynał w tak szerokim składzie. Widać było to już podczas zaprzysiężenia, gdzie stanął cały szereg ministrów. Część z nich to tak zwani ministrowie bez teki, ludzie, którzy nie zarządzają żadnym konkretnym ministerstwem, czasem nie mają pod sobą żadnych departamentów, ale są członkami Rady Ministrów ze wszystkimi przywilejami – stwierdził poseł Bosak.

Wicemarszałek Sejmu zauważył, że Platforma Obywatelska, która krytykowała rząd PiS za przesadny rozrost, postanowiła już na starcie przelicytować ten rząd premiera Mateusza Morawieckiego.

– Do tego momentu powołali już 107 wiceministrów, a kiedy uzupełnią ostatnie stanowiska, będzie ich 109 – więcej niż miał poprzedni rząd. Co więcej, okazuje się, że członkowie rządu nie mają podzielonych kompetencji. Stan na 23 stycznia był taki, że aż w 6 ministerstwach nie było wiadomo, kto za co odpowiada (…) To jest zupełnie niepoważne. Rząd Donalda Tuska zaczyna fatalnym stylu, nie tylko bezprawnymi działaniami, ale także wewnętrznym chaosem i przerostem –powiedział polityk.

Przykładem Szwajcaria

Z kolei poseł Konfederacji Bronisław Foltyn przypomniał, że w Szwajcarii jest tylko siedmiu ministrów.

Oczekiwaliśmy, że liczba ministrów będzie ograniczona, a spółki skarbu państwa będą odpolitycznione. Nic takiego się nie dzieje. Rząd Donalda Tuska obsadził ministerstwa tylko swoimi ludźmi. Połowa posłów koalicji rządzącej to będą ministrowie albo wiceministrowie. To staje się śmieszne, ale to jest polityka, którą obecnie rządzący obrali. Konfederacja uważa, że Polacy nie tego oczekiwali – zamiast 100 konkretnych działań Donalda Tuska, mamy 107 ministrów

– stwierdził poseł Foltyn.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Polacy należą do europejskich pracusiów

Od lat systematycznie rośnie w Unii Europejskiej odsetek pracujących osób w wieku produkcyjnym. Polska zajmuje w tym aspekcie jedno z czołowych miejsc w UE.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA