fbpx
czwartek, 21 września, 2023
Strona głównaEkologiaUE zakaże... papieru toaletowego?!

UE zakaże… papieru toaletowego?!

Hiszpański portal elEconomista poinformował, że Unia Europejska zastanawia się nad całkowitą rezygnacją z papieru toaletowego. Czy będziemy się podcierali liśćmi z drzew?

Pod pretekstem walki z klimatem czy też globalnym ociepleniem (niepotrzebne skreślić), którym jesteśmy cały czas straszeni, a które niestety do Polski nie nadchodzi, Unia Europejska przewraca nasze życie do góry nogami. Już chodzi nie tylko o zakaz samochodów spalinowych, ogrzewania mieszkań paliwami kopalnymi czy gotowania na gazie. Hiszpański portalu elEconomista napisał, że aby zaradzić kryzysowi klimatycznemu, Unia Europejska promuje produkcję papieru toaletowego… ze słomy.

Według serwisu businessinsider.com.pl „produkcja papieru z wykorzystaniem słomy wymaga mniejszych nakładów energii i wody w porównaniu z pozyskiwanymi z drzew włóknami, z których produkuje się papier tradycyjny”.

Zakaz papieru toaletowego

Niestety to nie wszystko. Unia Europejska zastanawia się nad całkowitym zakazem używania papieru toaletowego, tak jak już zakazała plastikowych słomek i termometrów rtęciowych. Według hiszpańskiego portalu Bruksela nie wyklucza całkowitej rezygnacji z papieru. Tradycyjny papier miałby zostać „zastąpiony przez wodę i mydło”. W zamian w muszlach klozetowych miałyby być instalowane specjalne urządzenia z dozownikami wody.

Defekacja w parku?

Pytanie zasadnicze: czy nie szkoda tego zwiększonego zużycia wody? Może jednak lepiej, by w ogóle zakazać muszli klozetowych? Mieszkańcy domów załatwialiby się w swoim ogródku, a mieszkańcy mieszkań w blokach – na ogródkach działkowych, w miejskich parkach i na zieleńcach i podcierali się listkami? To z pewnością zaoszczędzi i energii, i wody. I to jest prawdziwie ekologiczna defekacja. Jak to będzie pięknie wyglądało, kiedy Ursula von der Leyen zejdzie ze swojego biura w budynku Komisji Europejskiej na skwerek w centrum Brukseli… Gorzej jak wokół same iglaki…

Źródło: businessinsider.com.pl

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Afryka chce opodatkować świat, żeby dostać pieniądze na walkę z ociepleniem klimatu

Przywódcy afrykańskich państw spotkali się na konferencji w stolicy Kenii, aby uzgodnić swoje stanowisko w sprawie walki ze zmianami klimatu.
< 1 MIN CZYTANIA

Banki nie przejmują się zmianami klimatu i hojnie finansują inwestycje w paliwa kopalne

Największe banki świata przyznały w ostatnich latach miliardy dolarów pożyczek na inwestycje w wydobycie paliw kopalnych oraz rozwój rolnictwa przemysłowego.
1 MIN CZYTANIA

Klimatyczne szaleństwo przybiera coraz bardziej absurdalne kształty

Nowa religia zeroemisyjności chce cofnąć człowieka do ery przedprzemysłowej. Grunt pod „niezbędne” zmiany mające ratować planetę intensywnie urabiają także brytyjscy naukowcy.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Eurokraci chcą ograniczyć prawo jazdy kategorii B

Pod niezużywającym się pretekstem ekologicznym posłowie do Parlamentu Europejskiego debatowali nad tym, by prawo jazdy kategorii B umożliwiało prowadzenie samochodów o wadze tylko do 1,8 tony.
2 MIN CZYTANIA

Małe firmy są wykańczane

Nie jest to dobry czas dla drobnej przedsiębiorczości. Małe i średnie przedsiębiorstwa w Polsce mają coraz gorszą sytuację. Wiele z nich znajduje się w fazie „pełzającej likwidacji”.
2 MIN CZYTANIA

Wzrośnie opłata mocowa

Jak poinformował Urząd Regulacji Energetyki, w przyszłym roku podwyższone zostaną stawki tzw. opłaty mocowej, która jest elementem rachunków za energię elektryczną.
2 MIN CZYTANIA