fbpx
piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaKrajUkraińcy grożą Polakom!

Ukraińcy grożą Polakom!

Groźby od Ukraińców otrzymują polscy transportowcy i rolnicy, którzy sprzeciwiają się nieuczciwej konkurencji zza wschodniej granicy.

Hubert Ojdana, rolnik spod Hajnówki na Podlasiu, który ujawnił, jakie produkty rolne wjeżdżają do Polski z Ukrainy (m.in. spleśniała kukurydza), otrzymuje od Ukraińców telefony i wiadomości z pogróżkami. Zgodnie z tradycją rzezi wołyńskiej grożono mu m.in., że zarżną mu rodzinę. Rolnik rozważa wyjazd z Polski.

Groźby ukraińskiego ministra

Wcześniej – jak informuje Wirtualna Polska – Ojdana komentował, że „na granicy dzieją się tak wielkie przekręty, że okazji do zarobków pozazdrościłby słynny kolumbijski przemytnik narkotyków”. W jednym z nagrań opublikowanych w internecie wykazał, że co innego jest deklarowane w dokumentach, a co innego jest przewożone przez ukraińsko-polską granicę.

Również Rafał Mekler, jeden z organizatorów protestu przewoźników oraz lider Konfederacji na Lubelszczyźnie, otrzymywał pogróżki, że m.in. zabiją mu dzieci. Groził mu także Taras Kaczka, wiceminister gospodarki Ukrainy, który stwierdził, że w takiej sytuacji nie zdziwi go, jeżeli będą niszczone polskie ciężarówki, jeżeli dojdzie do aktów przemocy w stosunku do ukraińskich kierowców.

Lista Mirotworca

„Rolnicy przerabiają teraz tę samą ścieżkę, którą my przerobiliśmy. Telefony z powinszowaniami, wiadomości wesoło powiadamiające o perspektywie skrócenia życia i zwykłe obelgi” – napisał Mekler na portalu X.

Hubert Ojdana, Rafał Mekler, a także Tomasz Buczek, lider Konfederacji na Podkarpaciu, który także aktywnie wspierał protesty rolników i przewoźników na granicy polsko-ukraińskiej, trafili na listę Mirotworca. To lista tzw. wrogów Ukrainy do likwidacji, która gromadzi głównie rosyjskich separatystów oraz zbrodniarzy wojennych. Mekler został nawet określony słowem „nazista”.

wp.pl, sztab Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polacy przestali się bać i pokochali… pożyczki

Banki, SKOK-i i firmy pożyczkowe od kilku miesięcy zbierają solidne żniwo. Polacy zadłużają się coraz szybciej i na coraz większe kwoty.
2 MIN CZYTANIA

Polacy należą do europejskich pracusiów

Od lat systematycznie rośnie w Unii Europejskiej odsetek pracujących osób w wieku produkcyjnym. Polska zajmuje w tym aspekcie jedno z czołowych miejsc w UE.
2 MIN CZYTANIA

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA