fbpx
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajWielki antyunijny protest w Warszawie

Wielki antyunijny protest w Warszawie

Rolnicy i pracownicy innych branż z całej Polski przyjechali do Warszawy, aby zaprotestować przeciwko destrukcyjnej unijnej polityce Europejskiego Zielonego Ładu.

Manifestacja rozpoczęła się o godz. 11 przed Kancelarią Premiera Rady Ministrów. Organizatorzy udali się do premiera Donalda Tuska z petycją, jednak nie zostali zaproszeni na rozmowy do budynku – informuje serwis solidarnosc.org.pl. Rolnicy przywieźli holowany przez traktor czołg z bel słomy, odpalili świece dymne i petardy. Wśród przyniesionych przez rolników rekwizytów znalazła się m.in. trumna, na której widniała tabliczka: „Rolnik, żył lat 20, zabił go Zielony Ład”. W pewnym momencie zapłonęła trumna – wybuchł niewielki pożar. Płonący rekwizyt próbowano przerzucić przez barierki w miejsce, w którym stała policja – podaje NCZAS.INFO.

Precz z Zielonym Ładem!

Precz z Zielonym Ładem! Precz z „zielonym wałem”! Precz z „zielonym jadem”!

– wołał Piotr Duda, przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

To, co wywalczyliśmy ciężką pracą, dzisiaj chcą nam odebrać tylko dlatego, że lewactwo europejskie wymyśliło sobie, że będą chronić planetę. Cała emisja CO2 Unii Europejskiej to tylko 7 proc. światowej emisji CO2! A co robi reszta państw? Chiny, Stany Zjednoczone, Rosja? Śmieją się! I mają ten Zielony Ład wiecie gdzie, powiedzmy to głośno: w dupie mają Zielony Ład!

– powiedział Duda, dodając, że „wszystko [w UE] podporządkowane jest tzw. niemieckiej gospodarce”.

Potem manifestanci przeszli ulicami pod Sejm, gdzie doszło do starć protestujących rolników z policją. Michał Jelonek, reporter Telewizji Republika, poinformował, że „policja brutalnie pacyfikuje rolników”. Według Polsat News grupa protestujących rolników zaczęła rozbierać kostkę brukową i doszło do starć z policją, która użyła gazu łzawiącego.

Wsparcie innych branż

Rolników wsparły inne branże poszkodowane przez Unię Europejską: górnicy, hutnicy, myśliwi, rybacy, branża motoryzacyjna, przemysł spożywczy i leśnicy.

Zielony Ład bije w całe społeczeństwo i odczujemy to wszyscy

– powiedział Jerzy Bąk z nadleśnictwa Zwierzyniec.

Źródło: solidarnosc.org.pl, nczas.info
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA

Etapy rozwoju Unii

Niektórzy zarzucają mi, że bez powodu nienawidzę Unii Europejskiej. Albo uważają, że nawet jeśli mam jakiś powód, to nie mam racji, bo przecież Unia jest taka wspaniała i chce wyłącznie naszego dobrobytu. To kompletna nieprawda.
5 MIN CZYTANIA

Sri Lanka nie tylko tuk tukiem

Podczas targów książki w Łodzi, na których odbyła się prapremiera mojej najnowszej książki „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”, jedna z czytelniczek napomknęła, że planuje wyjazd na Sri Lankę. Odpowiedziałem, że właśnie cały styczeń przebywałem w tym kraju i co nieco wiem o wyspie. Kobieta spytała mnie, czy da się tam przeżyć za 20 dolarów. Spytałem, czy ma na myśli jeden dzień, ale po jej minie wywnioskowałem, że chyba myślała o znacznie dłuższym okresie czasu. Stwierdziłem, że jeden dzień jedna osoba może jakoś przeżyć za tę kwotę, ale na pewno nie cała rodzina przez miesiąc.
7 MIN CZYTANIA