– PGE Polska Grupa Energetyczna potrzebuje silnego impulsu zarządczego, aby realizować wyzwania jakie ma przed sobą. Unijna polityka klimatyczna, zielony ład, dekarbonizacja, społeczne oczekiwania to elementy, które już wpływają na sektor energetyczny i będą determinować pracę zarządu PGE. Zielony kierunek z uszanowaniem konwencjonalnej podstawy to cel, który stawiam przed sobą – mówi Wojciech Dąbrowski, cytowany w komunikacie.
"Wojciech Dąbrowski od 10 lat pełni funkcje menadżerskie w sektorze energetycznym. Od listopada 2017 r. do lutego 2020 r. pełnił funkcję prezesa zarządu PGE Energia Ciepła, gdzie przeprowadził proces integracji polskich aktywów ciepłowniczych zakupionych przez Grupę PGE od francuskiego EDF" – czytamy w komunikacie spółki.
Wcześniej Dąbrowski pełnił również funkcję prezesa w PGNiG Termika, a w latach 2011-2016 był wiceprezesem Zakładu Energetyki Cieplnej w Wołominie.
Warto przyponieć, że Dąbrowski jako prezes PGE Energia Ciepła zapisał się w pamięci nie tylko mieszkańców Warszawy jako twórca projektu "Tablice Pamięci". Głównym celem tego projektu realizowanego przez PGE Energia Ciepła we współpracy z IPN i pod patronatem wicepremiera, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, prof. Piotra Glińskiego było umieszczenie przy każdej tablicy Karola Tchorka w Warszawie informacji w języku angielskim i polskim oraz kodu QR o zbrodniach dokonywanych przez Niemców na ludności cywilnej Warszawy podczas II wojny światowej. Ideą projektu było wyeksponowanie i nadanie należnej czci miejscom pamięci (tablicom i pomnikom) opisującym dramatyczne wydarzenia czasów II wojny światowej, a także dotarcie z informacją historyczną do zagranicznych turystów, aby zwiększyć rozpoznawalność miejsc pamięci. – Zależało nam na upamiętnieniu ofiar ludności cywilnej Warszawy, bestialsko zamordowanej przez Niemców, jej heroizmu, jakim wykazała się w tych nieludzkich, wojennych czasach – mówił jesienią ubiegłego roku Dąbrowski.
Zapamiętamy go również jako jednego z nielicznych prezesów spółki skarbu państwa, który docenił potencjał polskiego sektora MŚP i otworzył się na polskich podwykonawców. Mamy nadzieję, że ten sam kierunek działań obierze jako prezes PGE.
Warto obejrzeć nasz wywiad z Dąbrowskim z Kongresu 590, w którym opowiada m.in. dlaczego tak ważna jest współpraca dużych spółek państwowych z polskimi prywatnymi firmami z sektora MŚP: