Bank Pekao S.A. zapewnia kompleksowe podejście do potrzeb przedsiębiorców. Oprócz tradycyjnej oferty, obejmującej kartę wielowalutową, leasing i faktoring, daje także możliwość korzystania z usług księgowych, pakietów medycznych dla przedsiębiorcy, jego bliskich i pracowników oraz zapewnia pomoc prawną i informatyczną. Nową propozycję stanowi oferta bezterminowo bezpłatnego konta firmowego z bonusami oraz oferta atrakcyjnego finansowania dla mikrofirm.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że w pierwszym kwartale 2022 r. działalność rozpoczęło około 93 tys. przedsiębiorców. Stanowiło to wzrost o 10,3 proc. r/r. Z kolei w drugim kwartale tego roku zarejestrowano ponad 93,6 tys. przedsiębiorstw, co może świadczyć o tym, że skłonność do zakładania własnej firmy odbudowuje się po okresie pandemii.

MŚP, czyli ważny sektor

To bardzo dobra wiadomość dla całej polskiej gospodarki. Po pierwsze, chęć Polaków do przedsiębiorczego działania i założenia własnego biznesu nie zanika, wręcz przeciwnie – wciąż jest bardzo duża. Po drugie, warto pamiętać, że to właśnie sektor MŚP stanowi krwiobieg całej polskiej gospodarki. Przedsiębiorstwa z tego sektora generują ok. 50 proc. PKB, zapewniają najwięcej miejsc pracy (blisko 60 proc. zatrudnienia w całej gospodarce) i mają duże znaczenie dla lokalnych społeczności.

Warto więc dbać o polskie mikro-, małe i średnie firmy i zapewniać im jak najlepsze warunki rozwoju. Szczególnie teraz, gdy po kryzysie związanym z pandemią duża część z nich będzie musiała się zmierzyć z kryzysem energetycznym spowodowanym inwazją Rosji na Ukrainę.

Kompleksową ofertę do polskich mikroprzedsiębiorców kieruje Bank Pekao S.A. Obejmuje ona tradycyjne narzędzia wsparcia, takie jak m.in. karta wielowalutowa, leasing czy faktoring. Bank daje też możliwość korzystania z usług księgowych, proponuje pakiety medyczne dla właściciela firmy, jego bliskich i pracowników, a także zapewnia pomoc prawną i informatyczną. Te wszystkie nowoczesne narzędzia są bardzo dużym ułatwieniem w zarządzaniu firmą. Kompleksowość usług i dostępność ich w jednym miejscu gwarantują oszczędność czasu przedsiębiorcy. Oferta skierowana jest przede wszystkim do firm, które potrzebują gotowych rozwiązań i stałego dostępu do specjalistycznych produktów i usług.

Promocja dla mikrofirm

Od września Bank Pekao S.A. wdrożył nową promocję skierowaną do mikrofirm. W skład najnowszej oferty promocyjnej wchodzą: bezterminowo bezpłatne prowadzenie konta firmowego i bezkosztowa dzierżawa terminala płatniczego przez dwa lata.

Dodatkowo mikroprzedsiębiorca, który zdecyduje się na skorzystanie z nowej promocji Pekao, może po spełnieniu prostych warunków łącznie zebrać do 2000 zł w premiach: do 600 zł może dostać za transakcje kartą debetową Mastercard, kolejne nawet 600 zł za umowę o terminal płatniczy i przyjęcie płatności na tym terminalu, a 800 zł za zawarcie pierwszej umowy o kredyt z gwarancją lub leasingu lub faktoringu.

Z oferty promocyjnej mogą skorzystać nie tylko nowi klienci, którzy spełnią warunki promocji, ale również obecni klienci indywidualni Banku Pekao S.A., nieposiadający jeszcze własnej firmy oraz noszący się z zamiarem sprawdzenia swoich sił w samodzielnym biznesie, ponieważ jedną z możliwości skorzystania z oferty jest założenie działalności gospodarczej poprzez bankowość elektroniczną lub aplikację mobilną PeoPay.

– Jestem pewien, że dzięki tak konkurencyjnej ofercie poszerzy się grono osób korzystających z oferty Banku Pekao dla klientów biznesowych. Nasi przyszli klienci będą mogli w pełni skupić się na prowadzeniu biznesu, nie martwiąc się o koszty prowadzenia rachunku – przyznaje Radosław Twarużek, dyrektor Departamentu Klienta Biznesowego w Banku Pekao S.A.

Oferta jest ważna do końca lutego przyszłego roku, a jej szczegóły znajdują się na stronie: https://www.pekao.com.pl/firma.

Konsolidacja kredytów

Do końca 2022 r. Bank Pekao S.A. proponuje również nowym oraz dotychczasowym klientom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą specjalne oferty, które dotyczą finansowania oraz konsolidacji kredytów lub pożyczek, zabezpieczonych dostępną w ofercie banku gwarancją, bez prowizji przygotowawczej za udzielenie takiego kredytu lub pożyczki.

Materiał powstał we współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Poprzedni artykułMiesięcznik FPG – #9/2022
Następny artykułCzy Zielona Polityka doprowadzi do klęski głodu?