fbpx
wtorek, 25 czerwca, 2024
Strona głównaArchiwumZapraszamy do Katowic na Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Zapraszamy do Katowic na Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw

Mała i średnia przedsiębiorczość to najważniejszy sektor polskiej gospodarki. To oczywiście banał i tzw. oczywista oczywistość, tyle że – niestety – wciąż trzeba ją przypominać na każdym kroku. Szczególnie rządzącym. Sektor MŚP to również główny temat Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. O możliwościach rozwoju i wyzwaniach, jakie stoją przed przedsiębiorcami, dyskutować będą w Katowicach najważniejsze osoby w państwie, osobistości ze świata nauki, polityki i gospodarki oraz delegacje zagraniczne z kilkudziesięciu państw.

Wydarzenie to już na stałe zapisane jest w tradycji europejskich wydarzeń gospodarczych. W ciągu trzech dni kongresu zaplanowano kilkadziesiąt sesji panelowych oraz szereg warsztatów i spotkań, w których udział wezmą eksperci z kraju i zagranicy.

W jednym z nich uczestniczyć będzie Kamil Goral – nasz redakcyjny kolega i ekspert Rady Gospodarczej SWS. W czwartek jako prelegent weźmie udział w panelu pt: "Aktualna polityka fiskalna państwa a oczekiwania przedsiębiorców". W dyskusji, oprócz niego, wezmą również udział:
Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców
• dr hab. Leszek Bielecki, Dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Lublinie
dr Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, radca prawny, partner w kancelarii Hansberry Tomkiel Sp.K., w latach 2008-2014 Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów
dr Elżbieta Lis, doradca podatkowy i radca prawny, partner w Kancelarii Andersen Tax & Legal.

Moderatorem dyskusji będzie prof. dr hab. Adam Mariański – doradca podatkowy, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Podatkowego Uniwersytetu Łódzkiego, Partner Zarządzający w kancelarii Mariański Group, Przewodniczący Krajowej Rady Doradców Podatkowych.

W trakcie kongresu, również w czwartek, odbędzie się otwarte VI Posiedzenie Rady Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców. Głównym tematem poruszanym podczas obrad będzie kwestia stosowania zasad Prawa przedsiębiorców przez organy Krajowej Administracji Skarbowej – zostaną zaprezentowane m.in. studia przypadków naruszeń praw przedsiębiorców, dane statystyczne oraz wnioski na przyszłość. Jednym z prelegentów podczas tego posiedzenia będzie Jerzy Martini – wybitny specjalista podatkowy i ekspert Rady Gospodarczej SWS, który omówi propozycje zmian w systemie motywowania urzędników skarbowych.

Zapraszamy do Katowic!  

 

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Prawie co piąty Polak udostępnił dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 18 proc. Polaków udostępniło dane osobowe w zamian za dodatkowe korzyści. Najczęściej za stałą zniżkę lub jednorazowy rabat na produkty bądź usługi – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie serwisu ChronPESEL.pl i Krajowego Rejestru Długów pod patronatem Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
4 MIN CZYTANIA

Jak, gdzie i za ile Polacy planują wakacyjne wyjazdy w kraju

Czy z rodziną czy we dwoje, wyjedziemy na krótko, często więcej niż raz i raczej nad morze. Na noclegi chcielibyśmy wydać nie więcej niż 200 złotych za osobę za noc. Miejsce pobytu wybieramy starannie, przeglądając uważnie oferty wielu obiektów.
4 MIN CZYTANIA

Demografia odporna na finansowe dopalacze. Dzieci to nie koszty, ale inwestycja kapitałowa

Centrum im. Adama Smitha szacuje, że koszt wychowania jednego dziecka w Polsce w roku 2024 (do osiągnięcia osiemnastego roku życia i według stanu na koniec poprzedniego roku) wyniósł 346 tys. zł (1602 zł miesięcznie), a dwójki dzieci wyniósł 579 tys. zł.
3 MIN CZYTANIA