fbpx
czwartek, 23 maja, 2024
Strona głównaŚwiatZielony Ład to sabotaż na korzyść Moskwy

Zielony Ład to sabotaż na korzyść Moskwy

Zielony Ład to sabotaż godzący w unijne rolnictwo, gospodarkę i bezpieczeństwo żywnościowe, to szatański plan obliczony na wewnętrzną erozję i rozpad Unii Europejskiej - uważa radny powiatu kłodzkiego Jacek Hecht.

– Zielony Ład w wersji proponowanej przez komisarza Timmermansa i ochoczo wspierany przez wywodzącego się z PiS polskiego komisarza Janusza Wojciechowskiego to program pełen absurdów sprzecznych ze zdrowym rozsądkiem, obecnym stanem wiedzy, ale przede wszystkim sprzeczny z interesem ekonomicznym i gospodarczym Europy. Ten program nigdy nie powinien powstać, bo jest on szkodliwy dziś, ale byłby niekorzystny i w przed – pandemicznych, przedwojennych realiach sprzed 2020 r., bo prawie wszystkie jego założenia są z gruntu fałszywe i błędne – mówi radny Jacek Hecht w rozmowie z serwisem swiatrolnika.info.

Zdaniem Hechta unijny Zielony Ład to kompromitacja jego autorów.

– Jego rzekomo pozytywny wpływ na środowisko i domniemane polepszenie jakości żywności nie zostały w żaden sposób dowiedzione, a negatywny wpływ na spadek wolumenu produkcji o mniej więcej 20-25 proc., jest pomijany lub bagatelizowany – podkreśla Hecht.

Skutki tej polityki będą katastrofalne.

– Niższa podaż rodzimej żywności w tak ogromnej skali to dalszy wzrost i tak już wysokich jej cen, ale też możliwość niedoborów żywności w UE. Miliony ludzi nie będzie stać na nieuchronnie droższą żywność, bo Zielony Ład to niższe plony, a więc i zbiory, to jeszcze droższy chleb, mniejsza podaż i dalszy wzrost cen warzyw, owoców, mięsa i nabiału, to wizja ubóstwa żywnościowego, nieznanego w Europie od ponad 70 lat – wylicza Hecht.

W związku z tym autorów Zielonego Ładu powinny prześwietlić stosowne służby kontrwywiadowcze, bo są to pomysły korzystne przede wszystkim dla Rosji obliczone na osłabienie gospodarcze i polityczne Unii Europejskiej.

Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Coraz większe obawy europejskich firm działających w Chinach

Wiele europejskich firm w Chinach boryka się z problemami. Koniunktura się chwieje, a utrzymanie się na chińskim rynku w obliczu doskonale prosperujących lokalnych przedsiębiorstw staje się coraz trudniejsze. Obawy budzi również kwestia nadmiernej zdolności produkcyjnej.
3 MIN CZYTANIA

Wskaźnik Bogactwa Narodów 2024. Sprawdź, na którym miejscu jest Polska

Warsaw Enterprise Institute opublikował IV edycję Wskaźnika Bogactwa Narodów, wyjątkowego Indeksu, który oprócz PKB mierzy także jakość wydatków publicznych. Brane są pod uwagę państwa należące do Unii Europejskiej i OECD. Miejsca na podium zajmują Irlandia, Szwajcaria oraz Norwegia, której w tym roku udało się wyprzedzić Stany Zjednoczone. Polska zajmuje dopiero 27. pozycję na 38 gospodarek i 18. pozycję w UE. Jest to wynik przyzwoity, ale nie zadowalający.
3 MIN CZYTANIA

Przerażenie w Londynie: gospodarka Polski może niebawem wyprzedzić brytyjską!

Brytyjskie media szeroko komentują słowa Donalda Tuska, który we wpisie zamieszczonym w serwisie X stwierdził, że za 5 lat Polacy będą zamożniejsi od mieszkańców Wysp Brytyjskich.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA