fbpx
środa, 12 czerwca, 2024
Strona głównaSportArabowie zainwestują w polską piłkę nożną

Arabowie zainwestują w polską piłkę nożną

Globalny Fundusz Inwestycyjny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest poważnie zainteresowany ulokowaniem pieniędzy w polskiej piłce nożnej.

Fundusz inwestycyjny private equity Mada Global planuje wejść na polski rynek piłkarski i już w najbliższych tygodniach sfinalizować transakcję przejęcia klubu piłki nożnej. Na razie nie wiadomo, którego klubu miałaby dotyczyć ta inwestycja, ale fundusz od roku analizował polską piłkę na poziomie Ekstraklasy oraz Fortuny 1 Ligi.

Menadżer projektu działa w polskiej piłce

Mada Global utworzył już w Warszawie w pełni podległą spółkę Football Culture Poland, a jej CEO został Paolo Urfer. Ta sama osoba jest też projekt menadżerem oraz głównym inwestorem funduszu.

Wszystkie kluby, z którymi rozmawiamy, okazują nam wielkie zainteresowanie, nie będzie to zatem decyzja prosta do podjęcia. Kluczowy będzie odpowiedni timing – chcemy zamknąć transakcję w najbliższych tygodniach, aby móc rozpocząć przygotowywanie drużyny z myślą o następnym sezonie 2023/2024

– powiedział w komunikacie Paolo Urfer.

Mada Global zapewnia, że jako zaufana instytucja finansowa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przeprowadzi wejście do polskiej piłki z zachowaniem najwyższych standardów i profesjonalizmu. Celem jest stworzenie długoterminowej wartości oraz zapewnienie wsparcia lokalnej społeczności. Inwestorzy chcą, żeby polscy kibice byli dumni z piłki nożnej.

Mada Global jest globalnym funduszem inwestycyjnym zarządzającym funduszami i aktywami regulowanymi przez organy nadzoru finansowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich (znajdujący się na 34. miejscu listy Securities and Commodities Authorities). Mada Capital operuje zarówno jako ciało administrujące, jak i menadżer funduszu (Funds Manager) dla Mada Global.

Źródło: ISBnews
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Iga Świątek kroczy od rekordu do rekordu. Czas na kolejne – w Wielkim Szlemie

W miniony weekend Iga Świątek sięgnęła po swój 20. tytuł WTA. W finale turnieju w Madrycie pokonała wiceliderkę rankingu Arynę Sabalenkę. Na tę chwilę Polka wydaje się nie do zatrzymania. Pytanie, czy to wystarczy do triumfu w wielkoszlemowych turniejach w tym roku. Najbliższy, czyli Roland Garros, rozpoczyna się już 26 maja…
4 MIN CZYTANIA

Real Madryt zanotował królewskie przychody

Real Madryt pierwszy raz od pięciu lat znalazł się na czele zestawienia klubów piłkarskich świata, które uwzględnia największe przychody generowane przez poszczególne drużyny.
2 MIN CZYTANIA

Niemiecki klub pozbawiony rosyjskich pieniędzy stacza się w przepaść

Jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów piłkarskich Schalke 04 latami otrzymywał miliony euro od Gazpromu. Teraz grozi mu spadek do trzeciej ligi.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA