fbpx
niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaSportArabowie zainwestują w polską piłkę nożną

Arabowie zainwestują w polską piłkę nożną

Globalny Fundusz Inwestycyjny ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest poważnie zainteresowany ulokowaniem pieniędzy w polskiej piłce nożnej.

Fundusz inwestycyjny private equity Mada Global planuje wejść na polski rynek piłkarski i już w najbliższych tygodniach sfinalizować transakcję przejęcia klubu piłki nożnej. Na razie nie wiadomo, którego klubu miałaby dotyczyć ta inwestycja, ale fundusz od roku analizował polską piłkę na poziomie Ekstraklasy oraz Fortuny 1 Ligi.

Menadżer projektu działa w polskiej piłce

Mada Global utworzył już w Warszawie w pełni podległą spółkę Football Culture Poland, a jej CEO został Paolo Urfer. Ta sama osoba jest też projekt menadżerem oraz głównym inwestorem funduszu.

Wszystkie kluby, z którymi rozmawiamy, okazują nam wielkie zainteresowanie, nie będzie to zatem decyzja prosta do podjęcia. Kluczowy będzie odpowiedni timing – chcemy zamknąć transakcję w najbliższych tygodniach, aby móc rozpocząć przygotowywanie drużyny z myślą o następnym sezonie 2023/2024

– powiedział w komunikacie Paolo Urfer.

Mada Global zapewnia, że jako zaufana instytucja finansowa ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, przeprowadzi wejście do polskiej piłki z zachowaniem najwyższych standardów i profesjonalizmu. Celem jest stworzenie długoterminowej wartości oraz zapewnienie wsparcia lokalnej społeczności. Inwestorzy chcą, żeby polscy kibice byli dumni z piłki nożnej.

Mada Global jest globalnym funduszem inwestycyjnym zarządzającym funduszami i aktywami regulowanymi przez organy nadzoru finansowego Zjednoczonych Emiratów Arabskich (znajdujący się na 34. miejscu listy Securities and Commodities Authorities). Mada Capital operuje zarówno jako ciało administrujące, jak i menadżer funduszu (Funds Manager) dla Mada Global.

Źródło: ISBnews
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Szymon Marciniak wciąż na szczycie. Ile zarobi w tym sezonie w Lidze Mistrzów?

Szymon Marciniak „rozgrywa” sezon życia. Najpierw sędziował finał mistrzostw świata w Katarze, teraz poprowadzi finał Ligi Mistrzów. Przed nim tylko jeden arbiter gwizdał dwa najważniejsze mecze w tym samym sezonie. Polak trafił więc na absolutny szczyt i niech zostanie na nim jak najdłużej.
3 MIN CZYTANIA

Futbol jako sposób na życie. Rozmawiamy z Aleksandrą Matczak [WIDEO]

Dziś już nie wyobrażam sobie życia bez piłki nożnej, treningów i zgrupowań. Ryzyko, które podjęłam, bardzo się opłaciło – opowiada nam Aleksandra Matczak. Z zawodniczką Warty Poznań i reprezentantką Polski w amp futbolu spotkaliśmy się w Poznaniu podczas Impact’23. Największe marzenie? Występ w przyszłym roku na mistrzostwach świata.

Powrót kobiecego tenisa do Chin

Women’s Tennis Association ogłosiła powrót kobiecych turniejów tenisowych do Chin, chociaż sprawa tajemniczego zniknięcia tamtejszej tenisistki Peng Shuai – która była przyczyną wycofania się WTA z Chin – wciąż pozostaje niewyjaśniona.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Dlaczego Polki nie decydują się na macierzyństwo?

Brak stabilności finansowej jest główną przyczyną, dla której Polki niechętnie decydują się na zajście w ciążę lub w ogóle rezygnują z macierzyństwa.
2 MIN CZYTANIA

Czy praktyki i staże zawsze powinny być płatne?

Jedna z młodzieżowych przybudówek partyjnych przygotowała projekt ustawy, który zakłada objęcie praktyk i staży przepisami o minimalnym wynagrodzeniu.
2 MIN CZYTANIA

TAURON przekaże fortunę na sieci elektroenergetyczne

TAURON przeznaczy w tym roku ponad 2 mld złotych na inwestycje w sieci elektroenergetyczne i będzie to największy strumień finansowy na dystrybucję w ostatnich latach.
2 MIN CZYTANIA