fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumBruksela miga się od wydania katalońskich separatystów

Bruksela miga się od wydania katalońskich separatystów

Jak poinformował prezes hiszpańskiego Sądu Najwyższego – Carlos Lesmes, o celem uchylenia immunitetu jest pociągnięcie do odpowiedzialności ludzi którzy doprowadzili do destabilizacji kraju.

podają hiszpańskie media, Parlament Europejski nie zamierza rozpatrywać skierowanego wniosku w trybie pilnym. Pomimo formalnej możliwości przewodniczący Europarlamentu- David Sassoli – nie skierował otrzymanego wniosku pod obrady sesji plenarnej, tym samym uniemożliwiając rozpoczęcie procedury uchylenia immunitetu. "Musimy dokładnie przeanalizować całą dokumentację otrzymaną z Madrytu, która jeszcze nie została w całości przetłumaczona"- tak swoją decyzję uzasadnił Sassoli. W podobnym tonie wypowiadał się również rzecznik Parlamentu Europejskiego Jasne Duch „Tak otrzymaliśmy dokumentację, jednak fakt jej otrzymania nie powoduje tutaj żadnych automatyzmów. Musimy najpierw wszystko przeczytać i sprawdzić, a następnie tłumaczyć na pozostałe języki unii europejskiej . Zrobimy to co zawsze robimy w takich sytuacjach, poświecimy sprawie niezbędny czas, tak aby dobrze ją załatwić ”. Tymczasem prawicowe środowisko w Hiszpanii nie mają wątpliwości – decyzja socjalisty Sasolliego nie była przypadkowa. widać instytucje europejskie po raz kolejny pokazały, że praworządność traktują wybiórczo, dostosowując interpretację obowiązujących przepisów pod interesy partii z którymi sympatyzują. O obiektywizmie raczej trzeba zapomnieć.

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Ropa nie drożeje mimo niepewnej sytuacji na Bliskim Wschodzie

Kiedy Rosja zaatakowała Ukrainę w 2022 r., cena ropy skoczyła do ponad 100 dolarów za baryłkę. Dziś mimo groźby eskalacji napięć na Bliskim Wschodzie i ataków Huti na statki na Morzu Czerwonym rynki ropy nie odnotowały drastycznych wzrostów. Dlaczego tak się dzieje?
3 MIN CZYTANIA

Japonia poza podium w rankingu największych gospodarek świata

Gospodarka Japonii nieoczekiwanie skurczyła się z powodu słabej konsumpcji krajowej, wpychając kraj w recesję i powodując utratę – na rzecz Niemiec – pozycji trzeciej co do wielkości gospodarki świata.
3 MIN CZYTANIA

Wynagrodzenia w UK wyhamowują. Chwilowy dołek czy kryzys?

Pracownicy w Wielkiej Brytanii nie mogą spodziewać się dużego wzrostu wynagrodzeń. W tym roku pracodawcy planują ograniczyć wydatki związane zatrudnieniem, a w niektórych branżach spodziewane są zwolnienia. Brak podwyżek w większym stopniu dotknie pracowników budżetówki niż sektora prywatnego.
2 MIN CZYTANIA