fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaKrajCzy to na pewno dobre pomysły na zdobycie głosów młodych ludzi?

Czy to na pewno dobre pomysły na zdobycie głosów młodych ludzi?

Zrównanie płac kobiet i mężczyzn – to główna zapowiedź, która padła podczas spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z młodzieżówką tej partii w Lublinie. Co ma się zmienić? Nowelizacji ma ulec ustawa w zapisach dotyczących mobbingu.

Odwrót młodych wyborców od PiS w sondażach spowodował pomysł sztabowców tej partii na konwencję z Forum Młodych PiS z udziałem samego prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Poruszono trzy bliskie młodym ludziom tematy: ochronę praw zwierząt (a tutaj znany z miłości do kotów prezes sporo mówił), walkę o czyste powietrze oraz dyskryminację kobiet, jeśli chodzi o ich wynagrodzenia na tych samych stanowiskach, które piastują mężczyźni. Postulat młodzieżówki PiS był taki, aby zrównać te płace. Jako przykład dyskryminacji płacowej podano warszawski Ratusz, gdzie kobiety zarabiają średnio kilkaset złotych mniej niż mężczyźni na tych samych stanowiskach.

– Składamy projekt nowelizacji ustawy, która zmieni tzw. „lukę płacową”, czyli różnicę płacy ze względu na płeć. Mamy już pierwszy podpis pod nowelizacją, jest to podpis prezesa Jarosława Kaczyńskiego – mówił szef młodzieżówki PiS Michał Moskal.

Jak wyjaśnił, poprawka złożona jest do zapisów ustawowych mówiących o mobbingu – za takie przestępstwo zgodnie z pomysłem ma zostać uznana także nierówność płacowa pomiędzy kobietami a mężczyznami, które to osoby pracują na równorzędnych stanowiskach. Jak powiedział prezes PiS, sprawa „równości płac oraz walka z zagrożeniami, które czyhają na kobiety” jest zadaniem dla rządu Zjednoczonej Prawicy oraz przyszłych pokoleń.

INNE Z TEJ KATEGORII

Blisko 67 proc. Polaków odczuwa syndromy depresji. Ile traci na tym gospodarka?

Jak wynika z najnowszego raportu, obecnie 66,6 proc. dorosłych Polaków odczuwa przynajmniej jeden z syndromów najczęściej kojarzonych z depresją. Autorzy badania ostrożnie szacują, że gospodarka traci na tym ok. 3 mld zł rocznie. I to wyliczenie zakłada tylko nieobecność w pracy osób doświadczających epizodów depresyjnych i zaburzeń depresyjnych nawracających.
5 MIN CZYTANIA

Ruch i liczba klientów w galeriach i centrach handlowych wciąż na minusie

Jak wynika z badania firmy technologicznej Proxi.cloud i platformy analityczno-badawczej UCE RESEARCH, dynamika ruchu w galeriach i centrach handlowych w I kwartale br. wyglądała bardzo podobnie jak rok wcześniej. Wprawdzie nieco ubyło wizyt (o prawie 5 proc. rdr.) i odwiedzających (o niecały 1 proc. rdr.), ale autorzy raportu przekonują, że tego typu placówki wciąż przyciągają wielu klientów.
5 MIN CZYTANIA

Ile zarobią nasi wybrańcy do samorządów?

W ostatnich wyborach prawie 50 tysięcy kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów uzyskało wymarzony mandat. Ile zarobią osoby, które będą nas reprezentować w samorządzie?
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Premier Morawiecki: To będzie potężny impuls dla Polski

125 miliardów euro w bezzwrotnych dotacjach i 34 miliardy euro pożyczek na korzystnych warunkach – tak dla Polski łącznie przekładają się ustalenia unijnego szczytu. Są to pieniądze z funduszu odbudowy oraz unijnego budżetu na lata 2020-2027.
4 MIN CZYTANIA

Prezes PiS potwierdził informacje o rekonstrukcji rządu

Mateusz Morawiecki zostaje na stanowisku – oznajmił prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Tym samym przeciął liczne spekulacje medialne mówiące o odejściu premiera.
< 1 MIN CZYTANIA

Wielka opozycyjna koalicja? Na razie tylko puste hasło i nic więcej

Zjednoczona Opozycja pod przewodnictwem Rafała Trzaskowskiego – hasło to natychmiast po II turze wyborów prezydenckich miało być nowym otwarciem dla sił po stronach antypisowiskich. Tyle tylko, że zaraz po rzuceniu hasła, okazało się, że niewiele z tego wychodzi. Liderzy opozycji nie szczędzą sobie uszczypliwości, kłócą się w najlepsze, a sam Trzaskowski z wołaniem o utworzenie nowego Ruchu Obywatelskiego wygląda jak wołający na puszczy nie wiadomo o co.
3 MIN CZYTANIA