fbpx
sobota, 27 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumHiszpania na skraju wytrzymałości prosi o pomoc NATO

Hiszpania na skraju wytrzymałości prosi o pomoc NATO

Jak podaje Euroatlantycki Ośrodek Koordynacji Reagowania w Przypadku Katastrof (EADRCC), wpłynął wniosek hiszpańskich Sił Zbrojnych w zakresie udostępnienia sprzętu medycznego oraz udzielenia przez międzynarodowych partnerów pomocy w celu złagodzenia krytycznej sytuacji w Hiszpanii.

Maski, kombinezony sanitarne i respiratory to materiały pierwszej potrzeby. Łącznie zapotrzebowanie wynosi 1,5 miliona masek chirurgicznych, 150 000 kombinezonów ochronnych i do 450 000 respiratorów.

Hiszpańskie Ministerstwo Obrony zaapelowało również o pół miliona testów szybkiego wykrywania koronawirusa, 120 000 rękawic, 10 000 okularów ochronnych, 5000 osłon twarzy i do 1000 termometrów na podczerwień, a także o 50 000 systemów testów diagnostycznych reakcji łańcuchowej polimerazy i 500 wentylatorów mechanicznych.

NATO podkreśla, że ​​udzielona pomoc humanitarna posłuży do zatrzymania wirusa wśród ludności cywilnej jak i wojskowej oraz że ​​hiszpańskie siły zbrojne rozwijają misję mającą na celu ochronę ludności i ograniczenie ekspansji wirusa. W ten oto sposób Hiszpania dołącza do Ukrainy, która także w poniedziałek poprosiła Sojusz Atlantycki o pomoc w walce z pandemią.

AG/eleconomista.es

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Jak Europa walczy z kryzysem mieszkaniowym

Mieszkalnictwo stało się jednym z głównych wyzwań stojących przed Europą. Większość krajów doświadczyła w ostatnich latach eskalacji cen, która pozbawiła wielu obywateli dostępu do mieszkań.
4 MIN CZYTANIA

Unia wprowadza przepisy regulujące AI

W tym tygodniu Parlament Europejski zatwierdził akt regulujący przepisy o sztucznej inteligencji. Jest to pierwsza na świecie taka regulacja dotycząca AI, która wkrótce stanie się prawem w Europie.
4 MIN CZYTANIA

Recykling odpowiedzią na upadający przemysł wydobywczy?

Czy recykling starej elektroniki ograniczy problem niedoboru pierwiastków ziem rzadkich? Zdaniem Brukseli akt o surowcach krytycznych rozwiąże lata zaniedbań w europejskim sektorze wydobywczym.
4 MIN CZYTANIA