fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwumHiszpania na skraju wytrzymałości prosi o pomoc NATO

Hiszpania na skraju wytrzymałości prosi o pomoc NATO

Jak podaje Euroatlantycki Ośrodek Koordynacji Reagowania w Przypadku Katastrof (EADRCC), wpłynął wniosek hiszpańskich Sił Zbrojnych w zakresie udostępnienia sprzętu medycznego oraz udzielenia przez międzynarodowych partnerów pomocy w celu złagodzenia krytycznej sytuacji w Hiszpanii.

Maski, kombinezony sanitarne i respiratory to materiały pierwszej potrzeby. Łącznie zapotrzebowanie wynosi 1,5 miliona masek chirurgicznych, 150 000 kombinezonów ochronnych i do 450 000 respiratorów.

Hiszpańskie Ministerstwo Obrony zaapelowało również o pół miliona testów szybkiego wykrywania koronawirusa, 120 000 rękawic, 10 000 okularów ochronnych, 5000 osłon twarzy i do 1000 termometrów na podczerwień, a także o 50 000 systemów testów diagnostycznych reakcji łańcuchowej polimerazy i 500 wentylatorów mechanicznych.

NATO podkreśla, że ​​udzielona pomoc humanitarna posłuży do zatrzymania wirusa wśród ludności cywilnej jak i wojskowej oraz że ​​hiszpańskie siły zbrojne rozwijają misję mającą na celu ochronę ludności i ograniczenie ekspansji wirusa. W ten oto sposób Hiszpania dołącza do Ukrainy, która także w poniedziałek poprosiła Sojusz Atlantycki o pomoc w walce z pandemią.

AG/eleconomista.es

Marta Mita
Marta Mita
Absolwentka handlu międzynarodowego na Uniwersytecie Vigo w Hiszpanii, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z Unią Europejską, w szczególności tematyce wpływu prawa unijnego na gospodarkę krajów członkowskich, a także europeizacją społeczeństw w kontekście tożsamości narodowej obywateli. Autorka licznych artykułów poświęconych europejskiemu rynkowi pracy i polityce społecznej.

INNE Z TEJ KATEGORII

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.

Rola banku rozwoju w zielonej transformacji

– W programie „Bezpieczeństwo strategiczne” Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z innymi największymi polskimi bankami przekazał od początku 2022 r. na inwestycje związane z energetyką 130 mld zł. Ta ogromna kwota świadczy o tym, jak olbrzymie są potrzeby w tym obszarze w Polsce – przyznała podczas IX Kongresu Energetycznego DISE prezes BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka.

INNE TEGO AUTORA

Zielone światło dla unijnego korytarza wodorowego

Bruksela umieściła korytarz wodorowy H2Med na liście projektów kwalifikujących się do finansowania ze środków Unii Europejskiej.
3 MIN CZYTANIA

Brytyjczycy przeciwni napływowi nielegalnych imigrantów

Wielka Brytania zmaga się z poważnymi problemami gospodarczymi, takimi jak rosnące koszty życia i bezrobocie. Na dodatek Wyspy wciąż zalewa fala nielegalnych imigrantów. Brytyjczycy mają dość, a winą za kryzys imigracyjny obarczają unijne władze.
4 MIN CZYTANIA

Wenecja chce ograniczyć liczbę gości i wprowadza podatek od jednodniowych turystów

Włoska Wenecja jest jednym z najbardziej popularnych miast na świecie. Rocznie odwiedza ją 26-30 milionów turystów.
3 MIN CZYTANIA