fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaTransportKonfederacja przeciwko strefie zakazu samochodów w Warszawie

Konfederacja przeciwko strefie zakazu samochodów w Warszawie

Przed sesją Rady Warszawy, która rozpatrywała wprowadzenie strefy czystego transportu w mieście, politycy Konfederacji zdecydowanie wyrazili swoje stanowisko przeciwko temu kontrowersyjnemu pomysłowi.

Poseł Bartłomiej Pejo, przewodniczący Zespołu Parlamentarnego ds. Obrony Kierowców, powiedział: „Konfederacja jako jedyna siła polityczna od samego początku zdecydowanie sprzeciwiała się pomysłowi strefy czystego transportu, który teraz znajduje się pod obradami Rady Warszawy. Nasz sprzeciw nie wynika z niechęci do ekologii, lecz z troski o wolność obywatelską i swobodę przemieszczania się kierowców. Uważamy, że strefa wykluczenia to uderzenie przede wszystkim w najmniej zamożnych mieszkańców, pracowników, rodziców dowożących dzieci do szkoły. To nie tylko ograniczenie dla samych warszawiaków, ale również dla osób z okolicznych miejscowości”.

Podeptanie wolności wyboru

Z kolei poseł Krzysztof Mulawa stwierdził: „W ramach walki z samochodami spalinowymi proponuje się drogie i niepraktyczne samochody elektryczne. Fakty są takie, że auta elektryczne nie są realną alternatywą, głównie ze względu na cenę i dostępność. Zastąpienie samochodów spalinowych elektrycznymi jest niemożliwe z powodu ograniczeń technologicznych i niedostatecznej infrastruktury ładowania. Wprowadzenie strefy czystego transportu to próba narzucenia Polakom nieefektywnych rozwiązań kosztem ich wolności wyboru”.

Nie chodzi o ekologię

Wypowiedział się również poseł Włodzimierz Skalik: „Presja ma sens, gdyż tutaj nie chodzi o ekologię, lecz o wielki biznes i narzucanie drogich aut elektrycznych. To przykład mafijnego powiązania biznesu z władzą, które wymusza na obywatelach zakup aut elektrycznych. Wprowadzenie strefy czystego transportu to kolejny krok w tej absurdalnej kampanii, która nie ma realnych podstaw ani sensownych rozwiązań. Konfederacja nie podda się tej presji i będzie walczyć o mobilność warszawiaków oraz wolność wyboru samochodów, którymi chcą się poruszać”.

Konfederacja zdecydowanie sprzeciwia się planowanej strefie czystego transportu, uznając ją za nieuzasadnione narzucanie ograniczeń i wprowadzanie kosztownych zmian bez rzeczywistego wpływu na ochronę środowiska.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polskie firmy coraz częściej kupują auta używane

W 2024 roku co czwarte polskie przedsiębiorstwo chce kupić samochód, ale zmalał odsetek firm, które chcą swoją flotę uzupełnić autami całkowicie nowymi.
2 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz mniej zainteresowani elektrykami

Coraz mniej Polaków deklaruje chęć nabycia pojazdów z silnikiem elektrycznym, a jednocześnie rośnie zainteresowanie samochodami na ropę i benzynę.
< 1 MIN CZYTANIA

Krakowska SCT odłożona do lamusa?

Działacze oddolnego Ruchu Społecznego „Nie oddamy miasta” domagają się, by stworzona w Krakowie strefa czystego transportu (SCT) została jak najszybciej zlikwidowana. Powołują się nie tylko na wyrok WSA w tej sprawie, ale wytaczają coraz to nowsze argumenty mające przemawiać za tym, że to nie samochody są przyczyną krakowskiego smogu, zaś same takie strefy to pomyłka.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Czy wiatraki zmielą bociany?

Na obszarze specjalnej ochrony bocianów na Warmii ma zostać wybudowanych 40 turbin elektrowni wiatrowej. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni, bo turbiny „będą mieliły ptaki”.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja żąda embarga na produkty rolne z Ukrainy

Podczas konferencji prasowej Konfederacji wicemarszałek Sejmu i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przedstawił rozporządzenie mające na celu rozwiązanie kryzysu w branży rolnej, który trwa od dłuższego czasu.
2 MIN CZYTANIA

Organizacje wolnościowe oferują pomoc wolnościowym samorządowcom

Organizacje pozarządowe o profilu wolnościowym, ze Stowarzyszeniem Libertariańskim na czele, zaoferowały wsparcie politykom samorządowym w zakresie układania programów.
2 MIN CZYTANIA