fbpx
niedziela, 14 lipca, 2024
Strona głównaInnowacjeMicrosoft chwali Polskę

Microsoft chwali Polskę

Globalny gigant technologiczny Microsoft przygotował raport „Indeks Cyfrowej Przyszłości”, w którym pochwalono Polskę za liczbę inwestycji w ośrodki badawczo-rozwojowe.

Indeks Microsoftu wykazał, że bardziej zaawansowane cyfrowo państwa osiągają lepsze wskaźniki ekonomiczne i społeczne.
– Nasza analiza danych wykazała, że podnoszenie umiejętności cyfrowych prowadzi do wyższej produktywności i wyższych średnich wynagrodzeń, co jest odpowiedzią na dwa problemy, z którymi zmaga się wiele krajów i firm w regionie. Przedsiębiorstwa mogą się do tego przyczynić poprzez podnoszenie i zmianę kwalifikacji swoich pracowników. Im więcej umiejętności cyfrowych będzie posiadał każdy pracownik, tym więcej może wnieść do swojej organizacji – powiedział cytowany w komunikacie prezes Microsoft na Europę Środkowo-Wschodnią Philippe Rogge. – W wielu obszarach kraje i przedsiębiorstwa Europy Środkowo-Wschodniej są tak samo rozwinięte cyfrowo, jak państwa cyfrowej czołówki. Natomiast w innych dziedzinach wciąż istnieje ogromna szansa i potencjał na transformację i płynące z niej korzyści. Dzięki wykorzystaniu technologii cyfrowych, cały region może osiągnąć więcej, budując cyfrową przyszłość oraz większą konkurencyjność całej wspólnoty – dodał.

Przedstawiciel Microsoftu powiedział też, że na rozwój gospodarczy kraju olbrzymi wpływ mają inwestycje w infrastrukturę cyfrową, a tu kluczowy jest poziom wykorzystania chmury. Philippe Rogge stwierdził wprost, że motorem napędowym postępu są przedsiębiorstwa cyfrowe.
– Biznes musi się digitalizować lub pogodzić z tym, że zostanie w tyle za konkurencją – zaznaczył.

Microsoft w maju 2020 r. ogłosił plan inwestycyjny o wartości 1 mld USD w rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej, którego głównymi założeniami są budowa regionalnego centrum przetwarzania danych oraz przeszkolenie kilkuset tysięcy osób z zakresu specjalistycznych kompetencji IT.

Źródło: ISBnews

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA