fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaTransportNadchodzi likwidacja samochodów spalinowych!

Nadchodzi likwidacja samochodów spalinowych!

Podczas sejmowej konferencji prasowej poseł na Sejm Bartłomiej Pejo, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. obrony kierowców oraz poseł Krzysztof Mulawa z Konfederacji wyrazili zdecydowany sprzeciw wobec planowanej faktycznej likwidacji samochodów spalinowych w Polsce.

Poseł Bartłomiej Pejo podkreślił, że obecny rząd PiS, jak i przyszły rząd wraz z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej i sił koalicyjnych podjęli decyzję o wprowadzeniu stref czystego transportu. Działania te miałyby zostać sfinansowane z funduszy Krajowego Planu Odbudowy, jednakże – jak przypomina poseł – pieniędzy tych nie uzyskano. Pejo zaznaczył, że strefy czystego transportu wprowadzane są już w miastach, takich jak Warszawa czy Kraków, co skutkować będzie ograniczeniami dla samochodów spalinowych i ich właścicieli.

Naruszają wolność

Poseł Krzysztof Mulawa wyraził obawy co do praktyczności autobusów elektrycznych, podkreślając ich większą awaryjność w porównaniu do autobusów spalinowych. Mulawa zaznaczył, że inwestycje w przemysł elektryczny były nadgorliwie wspierane przez rząd. Mimo to autobusy elektryczne w Jeleniej Górze szybko wróciły na parkingi, a ich miejsce zajęły autobusy spalinowe.

Obaj przedstawiciele Konfederacji stanowczo opowiedzieli się przeciwko ograniczeniom dla kierowców i użytkowników samochodów osobowych, a także wyrazili sprzeciw wobec wprowadzania zasad, które – ich zdaniem – są niekonstytucyjne oraz naruszają wolność i swobody obywateli.

Obrona praw kierowców

Konfederacja apeluje do parlamentu oraz środowiska kierowców z różnych regionów Polski o wsparcie dla parlamentarnego zespołu ds. obrony kierowców. Organizacje pozarządowe również są zachęcane do dołączenia do tego przedsięwzięcia, a wszyscy obywatele są zaproszeni do udziału w obronie praw kierowców i wolności poruszania się.

Źródło: Biuro Prasowe Konfederacji
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polskie firmy coraz częściej kupują auta używane

W 2024 roku co czwarte polskie przedsiębiorstwo chce kupić samochód, ale zmalał odsetek firm, które chcą swoją flotę uzupełnić autami całkowicie nowymi.
2 MIN CZYTANIA

Polacy są coraz mniej zainteresowani elektrykami

Coraz mniej Polaków deklaruje chęć nabycia pojazdów z silnikiem elektrycznym, a jednocześnie rośnie zainteresowanie samochodami na ropę i benzynę.
< 1 MIN CZYTANIA

Krakowska SCT odłożona do lamusa?

Działacze oddolnego Ruchu Społecznego „Nie oddamy miasta” domagają się, by stworzona w Krakowie strefa czystego transportu (SCT) została jak najszybciej zlikwidowana. Powołują się nie tylko na wyrok WSA w tej sprawie, ale wytaczają coraz to nowsze argumenty mające przemawiać za tym, że to nie samochody są przyczyną krakowskiego smogu, zaś same takie strefy to pomyłka.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Czy wiatraki zmielą bociany?

Na obszarze specjalnej ochrony bocianów na Warmii ma zostać wybudowanych 40 turbin elektrowni wiatrowej. Okoliczni mieszkańcy są oburzeni, bo turbiny „będą mieliły ptaki”.
2 MIN CZYTANIA

Konfederacja żąda embarga na produkty rolne z Ukrainy

Podczas konferencji prasowej Konfederacji wicemarszałek Sejmu i poseł Konfederacji Krzysztof Bosak przedstawił rozporządzenie mające na celu rozwiązanie kryzysu w branży rolnej, który trwa od dłuższego czasu.
2 MIN CZYTANIA

Organizacje wolnościowe oferują pomoc wolnościowym samorządowcom

Organizacje pozarządowe o profilu wolnościowym, ze Stowarzyszeniem Libertariańskim na czele, zaoferowały wsparcie politykom samorządowym w zakresie układania programów.
2 MIN CZYTANIA