fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaTransportNadchodzi otrzeźwienie?

Nadchodzi otrzeźwienie?

Czy likwidacja opłat za parkingi ożywi centra miast?
Z powodu trudności z parkowaniem lub wysokich jego cen centra miast umierają. Ludzie nie przyjeżdżają na zakupy, a przedsiębiorcy zamykają swoje biznesy. Klienci wolą supermarkety, gdzie nie ma problemu z darmowym parkowaniem.
Forbach to jedno z francuskich miast, które doświadcza tego zjawiska. Władze miasta postanowiły odwrócić ten niekorzystny trend. W tym celu zlikwidowano wszystkie parkometry i zaoferowano bezpłatne parkowanie. Co więcej, okazało się, że utrzymanie parkomatów i parkingów kosztuje więcej niż wpływy z opłat parkingowych. Dzięki temu uzyskano nawet 110 tys. euro oszczędności.
– Ktoś w końcu zauważył, że kierowcy to klienci, a nie intruzi, że władze utrudniając im życie, szkodzą wszystkim mieszkańcom – skomentował w mediach społecznościowych Robert Grzechnik, radny Wrocławia z klubu PiS.
Niestety w Polsce zauważamy niekorzystny trend. Parkingi w centrach są coraz droższe i obejmują coraz większe obszary miast.
– We Wrocławiu, pomimo dziesiątków pustych lokali użytkowych w centrum, nadal bez refleksji… – dodał Grzechnik.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ryanair sprzeciwia się marnowaniu pieniędzy podatników

Sąd w Luksemburgu poparł sprzeciw irlandzkiej linii lotniczej Ryanair wobec pomocy włoskiego państwa, zatwierdzonej przez Unię Europejską, dla linii lotniczych dotkniętych pandemią COVID-19.
2 MIN CZYTANIA

Komisja Europejska pomyliła się o rząd wielkości

Nowe regulacje Unii Europejskiej wywołają znacznie większy wzrost kosztów produkcji samochodów osobowych i ciężarowych niż pokazały początkowe szacunki Komisji Europejskiej.
2 MIN CZYTANIA

Elektryki są i będą drogie oraz nieekologiczne

Represjonowanie właścicieli aut spalinowych, a z drugiej strony subwencje i agresywny marketing aut elektrycznych zdewastują rynek motoryzacyjny. Coś, co jest wmuszane, a przy tym objęte ogromną kuratelą państwa, niczym sensownym nie zaowocuje.
4 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Na podniesieniu płacy minimalnej najwięcej zyska… państwo

Najwięcej na podniesieniu płacy minimalnej w przyszłym roku zyskają finanse państwa (22 proc.). Znacznie mniejszą podwyżkę dostanie pracownik (16 proc.). Wszystko to sfinansują przedsiębiorcy, którzy będą mieli wyższe koszty prowadzenia działalności gospodarczej. Obciążenia wynikające z podwyżki wzrosną im o 18 proc.
5 MIN CZYTANIA

Konfederacja przeciwko „traktatowi pandemicznemu” WHO

W ramach WHO dopinany jest tzw. traktat pandemiczny, który zdaniem Konfederacji w ogóle nie powinien być przez Polskę rozpatrywany. Tymczasem rząd próbuje nas w to wmanewrować.
2 MIN CZYTANIA

Nowy stadion za 130 milionów wypełniany w 22 procentach

Tak marnuje się pieniądze podatników. Wybudowany za olbrzymią sumę piłkarski stadion wypełniany jest przez kibiców w zaledwie 22 proc. A bywało jeszcze gorzej.
2 MIN CZYTANIA