fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaInnowacjeNajwiększa w Polsce elektrownia fotowoltaiczna z falownikami Huawei

Największa w Polsce elektrownia fotowoltaiczna z falownikami Huawei

Konsorcjum ZE PAK S.A., Esoleo sp. z o.o. i PAK SERWIS sp. z o.o. wybudowało w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Wykorzystuje ona falowniki łańcuchowe Huawei i jest pierwszym w Polsce modułem wytwarzania energii typu D.

Firma Esoleo jest prekursorem w realizacji elektrowni fotowoltaicznych od jednostek najniższego typu do jednostek skali przemysłowej. ZE PAK i PAK SERWIS to z kolei spółki doświadczone w budowie oraz utrzymaniu instalacji energetycznych różnego typu. W ramach konsorcjum wybudowały one w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Obiekt został wyposażony w najnowsze falowniki łańcuchowe Huawei SUN2000-185KTL. Wysokonapięciowe falowniki z serii SUN2000 od kilku lat wyznaczają nowy trend dla całej branży, zapewniając wyższe uzyski energetyczne oraz komfort eksploatacji i serwisu.

– Odnawialne źródła energii są przyszłością polskiej energetyki. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na zieloną energię oraz jej produkcję i mając na uwadze tę tendencję, chcemy naszym partnerom oferować produkty na miarę trendów oraz zmian na rynku. Instalacja zbudowana przez ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS jest najlepszym potwierdzeniem naszych wspólnych kompetencji i kwalifikacji w realizacji przemysłowych farm fotowoltaicznych oraz potencjału dla transformacji energetycznej całej Polski – mówi Jackie Zhang, dyrektor zarządzający Huawei Polska.

Wszystkie zaangażowane w projekt firmy zamierzają dostarczać na rynek wysokiej klasy technologie, zgodne z najwyższymi standardami. Współpraca z Huawei wpisuje się w tę troskę o najlepszą jakość oferowaną klientom. Falowniki Huawei jako pierwsze w Polsce uzyskały bezterminowo obligatoryjne certyfikaty dla wszystkich typów modułów wytwarzania energii. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości i niezawodności tej technologii.

Współpraca z konsorcjum, w skład którego wchodzą ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS, wpisuje się w nowy rozdział w rozwoju firmy Huawei, która od kilku lat konsekwetnie rozwija portfolio rozwiązań dla energetyki odnawialnej, zwłaszcza dotyczących fotowoltaiki. Huawei angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki w Polsce i oferuje obecnie pełną paletę falowników do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla gospodarstw domowych, firm, jak również dla odbiorców przemysłowych.

INNE Z TEJ KATEGORII

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Zawód programisty odejdzie do lamusa? Tak uważa lider produkcji inteligentnych chipów

Sztuczna inteligencja oznacza, że teraz każdy może być programistą komputerowym, bo wszystko, co musi zrobić, to porozmawiać z komputerem – uważa Jensen Huang, dyr. gen. Nvidia, najcenniejszej na świecie amerykańskiej firmy produkującej inteligentne chipy.
< 1 MIN CZYTANIA

Zaawansowane technologie w polskich firmach. Jak wypadamy na tle UE?

Mniej więcej dwie trzecie polskich firm używa zaawansowanych technologii. To słabszy wynik niż wynosi średnia unijna.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Zapotrzebowanie na miedź wciąż rośnie

Świat i Europa stawiają na szeroko zakrojoną transformację energetyczną. Aby można było sprostać temu zapotrzebowaniu, wydobycie miedzi musi być utrzymywane na wysokim i stale rosnącym poziomie. To ogromna szansa na jeszcze szybszy rozwój zarówno dla KGHM Polska Miedź S.A., jak i całej polskiej gospodarki.
4 MIN CZYTANIA

Pułapki podatkowe w nowej ustawie o fundacjach rodzinnych [KOMENTARZ]

Ustawa o fundacji rodzinnej wejdzie w życie 22 maja br. Jednak już dokonano jej nowelizacji. Zmiany zasad opodatkowania w większości są korzystne. Ale jedna z koncepcji może poważnie skomplikować prowadzenie fundacji. Publikujemy komenatrz ekspercki na ten temat, którego autorem jest doradca podatkowy Ewa Flor.
7 MIN CZYTANIA

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.