Konsorcjum ZE PAK S.A., Esoleo sp. z o.o. i PAK SERWIS sp. z o.o. wybudowało w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Wykorzystuje ona falowniki łańcuchowe Huawei i jest pierwszym w Polsce modułem wytwarzania energii typu D.

Fot. Huawei

Firma Esoleo jest prekursorem w realizacji elektrowni fotowoltaicznych od jednostek najniższego typu do jednostek skali przemysłowej. ZE PAK i PAK SERWIS to z kolei spółki doświadczone w budowie oraz utrzymaniu instalacji energetycznych różnego typu. W ramach konsorcjum wybudowały one w gminie Brudzew największą w Polsce elektrownię fotowoltaiczną o mocy 70 MWp. Obiekt został wyposażony w najnowsze falowniki łańcuchowe Huawei SUN2000-185KTL. Wysokonapięciowe falowniki z serii SUN2000 od kilku lat wyznaczają nowy trend dla całej branży, zapewniając wyższe uzyski energetyczne oraz komfort eksploatacji i serwisu.

– Odnawialne źródła energii są przyszłością polskiej energetyki. Z roku na rok wzrasta zapotrzebowanie na zieloną energię oraz jej produkcję i mając na uwadze tę tendencję, chcemy naszym partnerom oferować produkty na miarę trendów oraz zmian na rynku. Instalacja zbudowana przez ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS jest najlepszym potwierdzeniem naszych wspólnych kompetencji i kwalifikacji w realizacji przemysłowych farm fotowoltaicznych oraz potencjału dla transformacji energetycznej całej Polski – mówi Jackie Zhang, dyrektor zarządzający Huawei Polska.

Wszystkie zaangażowane w projekt firmy zamierzają dostarczać na rynek wysokiej klasy technologie, zgodne z najwyższymi standardami. Współpraca z Huawei wpisuje się w tę troskę o najlepszą jakość oferowaną klientom. Falowniki Huawei jako pierwsze w Polsce uzyskały bezterminowo obligatoryjne certyfikaty dla wszystkich typów modułów wytwarzania energii. Jest to potwierdzenie wysokiej jakości i niezawodności tej technologii.

Współpraca z konsorcjum, w skład którego wchodzą ZE PAK, Esoleo i PAK SERWIS, wpisuje się w nowy rozdział w rozwoju firmy Huawei, która od kilku lat konsekwetnie rozwija portfolio rozwiązań dla energetyki odnawialnej, zwłaszcza dotyczących fotowoltaiki. Huawei angażuje się w rozwój nowoczesnej energetyki w Polsce i oferuje obecnie pełną paletę falowników do instalacji fotowoltaicznych, zarówno dla gospodarstw domowych, firm, jak również dla odbiorców przemysłowych.

Poprzedni artykułPrawa do emisji CO2 nas zrujnują
Następny artykułKoreański sposób na skok gospodarczy