fbpx
wtorek, 19 marca, 2024
Strona głównaEnergetykaPGE Partnerem Strategicznym Muzeum Powstania Warszawskiego i patronem programu „Rodzinne spotkania z...

PGE Partnerem Strategicznym Muzeum Powstania Warszawskiego i patronem programu „Rodzinne spotkania z historią”

PGE Polska Grupa Energetyczna kontynuuje i rozwija współpracę z Muzeum Powstania Warszawskiego. Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE i Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego podpisali umowę o strategicznym partnerstwie i objęciu przez PGE patronatem programu „Rodzinne spotkania z historią”.

W ramach współpracy strategicznej PGE objęło patronat nad autorskim programem Muzeum „Rodzinne spotkania z historią”. Celem programu jest rodzinne zwiedzanie Muzeum i udział w zajęciach prowadzonych przez edukatorów z Muzeum w formie interaktywnej gry.

Muzeum Powstania Warszawskiego to unikalne miejsce na mapie Świata, pielęgnujące pamięć o bohaterstwie naszych rodaków podczas II Wojny Światowej. Czujemy się zobowiązani do wspierania miejsc i instytucji, które upowszechniają wiedzę o tragicznych i ważnych wydarzeniach z polskiej historii – mówi Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W 2020 roku przypada 76. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. PGE wspólnie z Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowuje się do obchodów wydarzenia, aby oddać hołd Powstańcom, bohaterom wydarzeń sierpnia i września 1944 r. – W tym roku Grupa PGE zamierza podkreślić rolę energetyków w Powstaniu Warszawskim, a szczególnie 63 pracowników Elektrowni Powiśle, którzy tworzyli oddział kpt. Stanisława Skibniewskiego „Cubryny”. Dzięki ich heroicznej postawie utrzymano dostawy energii elektrycznej dla Warszawy, co pozwoliło funkcjonować walczącemu miastu. Już dzisiaj zapraszam na 1 sierpnia na uroczystość złożenia wieńców połączoną z koncertem i pokazem multimedialnym na terenie dawnej elektrowni Powiśle – informuje Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.

W związku z obchodami PGE zachęca do korzystania z aplikacji mobilnej „Tablice Pamięci”, w której znajduje się mapa z lokalizacjami 167 Tablic Karola Tchorka. Za pomocą aplikacji można poznać historię miejsc upamiętniających niemieckie zbrodnie na ludności cywilnej Warszawy.

Od 1 sierpnia przez 63 dni w aplikacji mobilnej „Tablice Pamięci” wszystkie Tablice Tchorka poświęcone ofiarom, które zginęły w Powstaniu, zostaną oznaczone białoczerwoną flagą. Dzięki temu będzie można łatwiej zapoznać się z historią miejsc związanych z powstańczymi walkami. Dodatkowo aplikacja została poszerzona o relacje świadków tamtych wydarzeń.

Dzięki wsparciu Grupy PGE – Strategicznego Partnera Muzeum – realizujemy szereg znaczących przedsięwzięć, na czele z sierpniowymi uroczystościami. PGE pomaga nam realizować naszą misję i cel, dbając o to by wartości, którymi kierowali się Powstańcy walczący o wolną Polskę i jej stolicę, tworzyły międzypokoleniową więź. Cieszymy się, że pomimo trudności i ograniczeń związanych z pandemią, kontynuujemy współpracę a tegoroczne uroczystości również zorganizujemy razem – podkreśla Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Źródło: Grupa PGE

INNE Z TEJ KATEGORII

„Zielonym” Niemcom kończy się energia. A Polsce?

Niemiecki Federalny Trybunał Obrachunkowy wydał właśnie raport, w którym wyraża poważne obawy, że Niemcom grożą przerwy w dostawie prądu, a może nawet blackout.
4 MIN CZYTANIA

Orlen pozwał dostawcę gazu z USA

Orlen pozwał amerykańskiego eksportera gazu Venture Global LNG, który miał nie respektować warunków zawartej umowy i zawyżać ceny oferowanego surowca.
< 1 MIN CZYTANIA

Rząd zaostrza plan transformacji energetycznej

Ministerstwo Klimatu i Środowiska przedstawiło Komisji Europejskiej bazowy scenariusz transformacji energetycznej Polski, który zakłada zaostrzenie dotychczasowej tzw. polityki klimatycznej.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Filharmonia Podkarpacka. Obcowanie z muzyką przynosi radość

Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego w Rzeszowie realizuje właśnie swój 69. sezon artystyczny. W najbliższych tygodniach zabrzmi tu muzyka m.in. Vivaldiego, Mozarta, Chopina, Dworzaka, Karłowicza, Ravela,Gershwina czy Berlioza.
2 MIN CZYTANIA

Najważniejsze wyzwania regulacyjne dla rolnictwa [DEBATA]

W tle protestów rolniczych przeciwko polityce KE i importowi ukraińskiego zboża odbyła się debata na temat wyzwań regulacyjnych dla rolnictwa, zorganizowana przez BASF Polska. Zdominowały ją jednak kwestie działań Komisji w reakcji na protesty rolników przelewające się przez całą Europę. Udział w dyskusji wzięli eksperci rynku rolnego i przedstawiciele organizacji rolniczych.
3 MIN CZYTANIA

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.
< 1 MIN CZYTANIA