fbpx
wtorek, 30 maja, 2023
Strona głównaArchiwumPolska marka ubiera 8 reprezentacji na igrzyskach w Pekinie

Polska marka ubiera 8 reprezentacji na igrzyskach w Pekinie

Ubrania stworzone przez polską firmę regularnie będą pojawiać się na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Marka 4F ubrała bowiem osiem reprezentacji.

Poza reprezentacją Polski w odzieży marki 4F na igrzyskach wystąpią sportowcy z Chorwacji, Grecji, Litwy, Łotwy, Serbii, Słowacji oraz Portugalii. Firma OTCF, która jest właścicielem marki 4F, przypomniała, że występ sportowców na igrzyskach w jej ubraniach nie jest niczym nowym – po raz pierwszy stało się 20 lat temu.

Spółka podkreśla, że stworzone przez nią ubrania są uszyte m.in. z materiału Singtex® S.Cafe, który jest stworzony w 24 proc. z odpadów, a dokładniej z ziaren kawy. Prace nad kolekcjami dla poszczególnych ekip trwały od trzech lat.

Zarówno męska, jak i damska kolekcja składa się z 51 elementów. Znajdują się wśród nich zarówno stroje na ceremonię otwarcia, jak i stroje startowe, codzienne oraz treningowe.

www.businessinsider.com

Konrad Rajca
Konrad Rajca
Niezależny analityk i doradca, specjalista w tematyce międzynarodowej, w szczególności azjatyckiej i geopolitycznej. Konsultant Public Relations i Public Affairs. Pracował w mediach, m.in w Polskiej Agencji Prasowej i miesięczniku „Stosunki Międzynarodowe". Publikował m.in. w „Rzeczpospolitej" i „Najwyższym Czasie". Pracował także w sektorze publicznym – w Biurze Przewodniczącego Komisji Spraw Zagranicznych Sejmu i Urzędzie m.st Warszawy, gdzie był rzecznikiem prasowym Urzędu Dzielnicy Wawer m.st. Warszawy. Współpracował z Polsko-Amerykańską Fundacją Edukacji i Rozwoju Ekonomicznego (PAFERE). Absolwent Instytutu Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warszawskiego.

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Chiny rozwijają stację kosmiczną. Na pokładzie pierwszy cywilny astronauta

Chiny wysłały w kosmos trzech astronautów (tajkonautów) na swoją działającą już w pełni stację. W skład załogi po raz pierwszy wszedł cywilny astronauta – Gui Haichao, ekspert w dziedzinie ładunków.
< 1 MIN CZYTANIA

Zawód programisty odejdzie do lamusa? Tak uważa lider produkcji inteligentnych chipów

Sztuczna inteligencja oznacza, że teraz każdy może być programistą komputerowym, bo wszystko, co musi zrobić, to porozmawiać z komputerem – uważa Jensen Huang, dyr. gen. Nvidia, najcenniejszej na świecie amerykańskiej firmy produkującej inteligentne chipy.
< 1 MIN CZYTANIA

Elon Musk wspiera republikańskiego konkurenta Trumpa – Rona DeSantisa

Miliarder i właściciel Twittera Elon Musk staje się nowym królem konserwatywnych mediów zastępując w tej roli szefa imperium News Corp. Ruperta Murdocha – ocenia amerykański portal Axios.
2 MIN CZYTANIA