fbpx
środa, 27 września, 2023
Strona głównaInnowacjePolskie firmy na prestiżowych targach na Tajwanie

Polskie firmy na prestiżowych targach na Tajwanie

Polskie firmy wraz z przedstawicielami administracji, nauki oraz instytucji otoczenia biznesu reprezentowały Polskę na prestiżowych targach SEMICON.

Kilka polskich firm z branży mikroelektroniki oraz delegacja przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu wzięły udział w targach SEMICON Taiwan w Tajpej. To prestiżowa impreza targowa poświęcona branży półprzewodników.

Polskę reprezentowało 7 wiodących krajowych przedsiębiorstw z branży mikroelektroniki, czyli CEZAMAT, Digital Core Design, Ensemble3, Fluence Technology, QNA Technology, VIGO Photonics oraz XTPL.

Polska nie ogranicza się wyłącznie do zabiegania o tajwańskie inwestycje, lecz posiada także dojrzałe i innowacyjne przedsiębiorstwa, gotowe rozwijać wspólne projekty z tajwańskimi partnerami. Nie mam wątpliwości, że przedsiębiorstwa, które zaprosiliśmy do udziału w targach, zaprezentują polską myśl techniczną z jej najlepszej strony

– powiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak podczas wystąpienia wyemitowanego na otwarciu polsko-tajwańskiego Seminarium Inwestycyjno-Biznesowego organizowanego podczas targów SEMICON Taiwan.

Wtórował mu minister Waldemar Buda, który przypomniał, że kilka miesięcy temu amerykański Intel zdecydował o ulokowaniu w Polsce inwestycji wartej 4,6 mld dolarów, dzięki której wzrośnie znaczenie naszego kraju w globalnym łańcuchu dostaw sektora półprzewodników. Polityk wyraził nadzieję, że wkrótce w Polsce powstanie nowy europejski hub mikroelektroniki.

Resort rozwoju wyjaśnił, że udział Polski w targach SEMICON ma na celu pogłębianie współpracy dwustronnej z tajwańskimi partnerami w dziedzinie mikroelektroniki, gdyż od września 2022 r. funkcjonuje polsko-tajwańska grupa robocza ds. półprzewodników.

Źródło: MRiT

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Europejczycy nie gęsi i swoją sztuczną inteligencję mają

W Europie powstają kolejne firmy, które chcą udostępnić swoim klientom możliwość korzystania z serwisów opartych o generatywną sztuczną inteligencję.
2 MIN CZYTANIA

Chiński rząd przekaże potężne fundusze na rozwój technologii elektronicznych

Pekin zamierza uruchomić gigantyczne publiczne środki, które wzmocnią krajowy przemysł technologiczny, by mógł konkurować z amerykańskim i japońskim.
< 1 MIN CZYTANIA

Sztuczna inteligencja zabierze pracę przede wszystkim kobietom

Wpływ rozwoju generatywnej sztucznej inteligencji na środowisko pracy będzie w najbliższych latach systematycznie postępował szczególnie w najbardziej rozwiniętych gospodarkach.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Inflacja kieruje Polaków do internetu

W związku z wysoką inflacją coraz więcej Polaków decyduje się robić różnego rodzaju zakupy w internecie.
< 1 MIN CZYTANIA

Powstanie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy

Grupa KGHM wraz z Grupą Azoty chcą współpracować w dużym programie logistycznym o nazwie Odrzański Wodorowy Szlak Transportowy.
2 MIN CZYTANIA

Niemcy rozczarowani autami elektrycznymi?

Większość Niemców, którzy zdecydowali się na zakup auta elektrycznego, dzisiaj żałuje tej decyzji.
2 MIN CZYTANIA