fbpx
czwartek, 13 czerwca, 2024
Strona głównaInnowacjePolskie firmy na prestiżowych targach na Tajwanie

Polskie firmy na prestiżowych targach na Tajwanie

Polskie firmy wraz z przedstawicielami administracji, nauki oraz instytucji otoczenia biznesu reprezentowały Polskę na prestiżowych targach SEMICON.

Kilka polskich firm z branży mikroelektroniki oraz delegacja przedstawicieli administracji, nauki i instytucji otoczenia biznesu wzięły udział w targach SEMICON Taiwan w Tajpej. To prestiżowa impreza targowa poświęcona branży półprzewodników.

Polskę reprezentowało 7 wiodących krajowych przedsiębiorstw z branży mikroelektroniki, czyli CEZAMAT, Digital Core Design, Ensemble3, Fluence Technology, QNA Technology, VIGO Photonics oraz XTPL.

Polska nie ogranicza się wyłącznie do zabiegania o tajwańskie inwestycje, lecz posiada także dojrzałe i innowacyjne przedsiębiorstwa, gotowe rozwijać wspólne projekty z tajwańskimi partnerami. Nie mam wątpliwości, że przedsiębiorstwa, które zaprosiliśmy do udziału w targach, zaprezentują polską myśl techniczną z jej najlepszej strony

– powiedział wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak podczas wystąpienia wyemitowanego na otwarciu polsko-tajwańskiego Seminarium Inwestycyjno-Biznesowego organizowanego podczas targów SEMICON Taiwan.

Wtórował mu minister Waldemar Buda, który przypomniał, że kilka miesięcy temu amerykański Intel zdecydował o ulokowaniu w Polsce inwestycji wartej 4,6 mld dolarów, dzięki której wzrośnie znaczenie naszego kraju w globalnym łańcuchu dostaw sektora półprzewodników. Polityk wyraził nadzieję, że wkrótce w Polsce powstanie nowy europejski hub mikroelektroniki.

Resort rozwoju wyjaśnił, że udział Polski w targach SEMICON ma na celu pogłębianie współpracy dwustronnej z tajwańskimi partnerami w dziedzinie mikroelektroniki, gdyż od września 2022 r. funkcjonuje polsko-tajwańska grupa robocza ds. półprzewodników.

Źródło: MRiT

 

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Najsilniejsze armie na świecie stawiają na sztuczną inteligencję

USA i Chiny rywalizują w kwestii wykorzystania sztucznej inteligencji (SI) w wojsku. Pentagon przygotował już kilka projektów, a jednym z nich ma być samolot myśliwski całkowicie sterowany przez SI.
3 MIN CZYTANIA

Sygnalizacja świetlna oparta na sztucznej inteligencji nie działa. Co poszło nie tak?

W mieście Hamm w Nadrenii Północnej-Westfalii sztuczna inteligencja (SI) miała pomagać w regulacji ruchu drogowego. W tym celu na jednym z tamtejszych przejść dla pieszych zamontowano sygnalizację świetlną opartą na sztucznej inteligencji. Kierowcy jednak skarżą się, że stale wyświetlane jest dla nich światło czerwone. Co poszło nie tak z tym flagowym projektem?
5 MIN CZYTANIA

Przed nami Nowa Era?

Są wynalazki i przełomy, które zmieniają oblicze cywilizacji. Takim było wynalezienia koła, druku czy maszyny parowej. Dziś mówimy o przełomie związanym ze sztuczną inteligencją. Pytanie, jak bardzo zmieni ona nasz świat? Niektórzy mówią o Nowej Erze Sztucznej Inteligencji, która nastąpi – a w zasadzie już następuje – po Erze Wiary i Erze Rozumu.
5 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA