fbpx
czwartek, 18 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumPremier Izraela zarzuca policji zamach stanu

Premier Izraela zarzuca policji zamach stanu

– To, co się dzieje, to próba przeprowadzenia zamachu stanu przeciw premierowi – powiedział Netanjahu. Wystąpił z apelem o "przeprowadzenie śledztwa wobec śledczych", gdyż "policja i śledczy nie stoją ponad prawem". Zaznaczył, że prowadzone wobec niego śledztwo było budowane na "fałszywych oskarżeniach".

Awichaj Mandelblit, prokurator generalny Izraela, postawił premiera Netanjahu w stan oskarżenia w związku z korupcją oraz nadużyciami zaufania i defraudacji. W nawiązaniu na zarzuty ze strony premiera odparł, że kierował się tylko i wyłącznie względami profesjonalnymi. Nie zgodził się z zarzutem, że postępowanie to miało charakter polityczny.

Premier zapewnia o swojej niewinności. Zaprzecza wszelkim zarzutom. Prawo przewiduje konieczność ustąpienia z urzędu w razie skazania. Będąc w stanie oskarżenia, może kontynuować sprawowanie funkcji. Netanjahu grozi do 10 lat więzienia w razie skazania za korupcję i do 3 lat za defraudacje i nadużycie zaufania.

Śledztwo, którego następstwem było postawienie zarzutów, trwało blisko 3 lata. Policja podaje, że Netanjahu miał być pozytywnie przedstawiany w serwisie informacyjnym Walla, które należy do firmy telekomunikacyjnej Bezeq. Ceną wzamian były przychylne dla Bezeq zmiany w prawie warte setki milionów dolarów.

Już wcześniej policja wnioskowała o postawienie premiera Izraela w stan oskarżenia w związku z innymi sprawami. Było to oferowanie korzystnych zmian w prawie dla jednej z gazet wzamian za ocieplanie wizerunku oraz przyjmowanie kosztownych prezentów od biznesmenów.

JS/Interia.pl

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Rosną wynagrodzenia, ale i długi. Na ich spłatę trzeba pracować prawie cztery miesiące

Przeciętna pensja wzrosła o 11,3 proc. w ciągu roku i wynosi 5968 zł netto – wynika z danych GUS za kwiecień 2024 roku. To dobre informacje, ale niestety tracą na optymizmie w zestawieniu z zadłużeniem konsumentów, które również rośnie. Średni dług osoby wpisanej do Krajowego Rejestru Długów Biura Informacji Gospodarczej wynosi obecnie 21 940 zł, a więc o 13,9 proc. więcej niż jeszcze rok temu.
5 MIN CZYTANIA

Spada liczba wniosków o areszt tymczasowy

Nadużywanie tymczasowego aresztowania to w Polsce stary problem, a ostatnie lata były pod tym względem szczególnie złe. Jednak – jak podaje serwis prawo.pl – od początku tego roku trend wyraźnie się zmienia. Liczba wniosków o zastosowanie tego najbardziej uciążliwego środka zapobiegawczego spadła o ok. 30 proc.
2 MIN CZYTANIA

Kim jest nowy rzecznik małych i średnich przedsiębiorców

Premier Donald Tusk powołał na stanowisko rzecznika małych i średnich przedsiębiorców Agnieszkę Majewską, dotychczasową pełnomocnik terenową rzecznika MŚP w Gdańsku.
2 MIN CZYTANIA