fbpx
czwartek, 9 maja, 2024
Strona głównaSportPrywatyzacja klubu sportowego? Zdecydowana większość na TAK

Prywatyzacja klubu sportowego? Zdecydowana większość na TAK

Biorący udział w e-referendum jednoznacznie i zdecydowanie opowiedzieli się za sprzedażą słynnego klubu sportowego ze Śląska prywatnemu inwestorowi.
Zabrzańska Inicjatywa Społeczna, która działa na rzecz rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego i sportowego, zorganizowała e-referendum dotyczące sprzedaży klubu sportowego Górnik Zabrze.

95 procent ZA

W e-referendum głos oddało 1913 mieszkańców Zabrza. Wyniki głosowania są jednoznaczne: 95,1 proc. mieszkańców opowiedziało się za sprzedażą klubu Górnika Zabrze prywatnemu inwestorowi, natomiast 4,9 proc. było przeciwnych tej transakcji opowiadając się za opcją, by nadal był zarządzany przez miasto Zabrze.
– Ta imponująca frekwencja i zdecydowane poparcie dla sprzedaży klubu są niezwykle istotne. To jasno pokazuje, jak duże znaczenie ma Górnik Zabrze dla mieszkańców – skomentował w mediach społecznościowych Sebastian Dziębowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze i działacz Zabrzańskiej Inicjatywy Społecznej.

Przyszłość klubu

Wynik e-referendum zostanie przedstawiony Małgorzacie Mańce-Szulik, prezydent Zabrza  oraz wszystkim miejskim radnym. Dziębowski podkreśla, że jego organizacja będzie się starała, aby „głos mieszkańców był wysłuchany, żeby wynik referendum wpłynął na dalsze decyzje dotyczące przyszłości klubu Górnika Zabrze”.
Górnik Zabrze to klub sportowy z bogatą historią. Powstał w roku 1948 i był m.in. 14-krotnym mistrzem Polski w piłce nożnej.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje m.in. z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL) oraz tygodnikiem „Do Rzeczy”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Iga Świątek kroczy od rekordu do rekordu. Czas na kolejne – w Wielkim Szlemie

W miniony weekend Iga Świątek sięgnęła po swój 20. tytuł WTA. W finale turnieju w Madrycie pokonała wiceliderkę rankingu Arynę Sabalenkę. Na tę chwilę Polka wydaje się nie do zatrzymania. Pytanie, czy to wystarczy do triumfu w wielkoszlemowych turniejach w tym roku. Najbliższy, czyli Roland Garros, rozpoczyna się już 26 maja…
4 MIN CZYTANIA

Real Madryt zanotował królewskie przychody

Real Madryt pierwszy raz od pięciu lat znalazł się na czele zestawienia klubów piłkarskich świata, które uwzględnia największe przychody generowane przez poszczególne drużyny.
2 MIN CZYTANIA

Niemiecki klub pozbawiony rosyjskich pieniędzy stacza się w przepaść

Jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich klubów piłkarskich Schalke 04 latami otrzymywał miliony euro od Gazpromu. Teraz grozi mu spadek do trzeciej ligi.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Unia Europejska jako niemieckie imperium w Europie

Dr Magdalena Ziętek-Wielomska stawia w swojej książce tezę, że unijne regulacje są po to, żeby niemieckie koncerny uzyskały przewagę konkurencyjną nad firmami z innych krajów członkowskich Unii Europejskiej.
6 MIN CZYTANIA

Rocznica członkostwa w Unii

1 maja mija 20 lat, odkąd Polska stała się członkiem Unii Europejskiej. Niestety w polskiej przestrzeni publicznej krąży wiele mitów i półprawd na ten temat. Dlatego właśnie napisałem i wydałem książkę „Dwadzieścia lat w Unii. Bilans członkostwa”.
4 MIN CZYTANIA

Urojony klimatyzm

Bardziej od ekologizmu preferuję słowo „klimatyzm”, bo lepiej oddaje sedno sprawy. No bo w końcu cały świat Zachodu, a w szczególności Unia Europejska, oficjalnie walczy o to, by klimat się nie zmieniał. Nie ma to nic wspólnego z ekologią czy tym bardziej ochroną środowiska. Chodzi o zwalczanie emisji dwutlenku węgla, gazu, dzięki któremu mamy zielono i dzięki któremu w ogóle możliwe jest życie na Ziemi w znanej nam formie.
6 MIN CZYTANIA