fbpx
sobota, 23 września, 2023
Strona głównaSportPrywatyzacja klubu sportowego? Zdecydowana większość na TAK

Prywatyzacja klubu sportowego? Zdecydowana większość na TAK

Biorący udział w e-referendum jednoznacznie i zdecydowanie opowiedzieli się za sprzedażą słynnego klubu sportowego ze Śląska prywatnemu inwestorowi.
Zabrzańska Inicjatywa Społeczna, która działa na rzecz rozwoju społecznego, gospodarczego, kulturalnego i sportowego, zorganizowała e-referendum dotyczące sprzedaży klubu sportowego Górnik Zabrze.

95 procent ZA

W e-referendum głos oddało 1913 mieszkańców Zabrza. Wyniki głosowania są jednoznaczne: 95,1 proc. mieszkańców opowiedziało się za sprzedażą klubu Górnika Zabrze prywatnemu inwestorowi, natomiast 4,9 proc. było przeciwnych tej transakcji opowiadając się za opcją, by nadal był zarządzany przez miasto Zabrze.
– Ta imponująca frekwencja i zdecydowane poparcie dla sprzedaży klubu są niezwykle istotne. To jasno pokazuje, jak duże znaczenie ma Górnik Zabrze dla mieszkańców – skomentował w mediach społecznościowych Sebastian Dziębowski, wiceprzewodniczący Rady Miasta Zabrze i działacz Zabrzańskiej Inicjatywy Społecznej.

Przyszłość klubu

Wynik e-referendum zostanie przedstawiony Małgorzacie Mańce-Szulik, prezydent Zabrza  oraz wszystkim miejskim radnym. Dziębowski podkreśla, że jego organizacja będzie się starała, aby „głos mieszkańców był wysłuchany, żeby wynik referendum wpłynął na dalsze decyzje dotyczące przyszłości klubu Górnika Zabrze”.
Górnik Zabrze to klub sportowy z bogatą historią. Powstał w roku 1948 i był m.in. 14-krotnym mistrzem Polski w piłce nożnej.
Tomasz Cukiernik
Tomasz Cukiernik
Z wykształcenia prawnik i ekonomista, z wykonywanego zawodu – publicysta i wydawca, a z zamiłowania – podróżnik. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego oraz studia podyplomowe w Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Jest autorem książek: Prawicowa koncepcja państwa – doktryna i praktyka (2004) – II wydanie pt. Wolnorynkowa koncepcja państwa (2020), Dziesięć lat w Unii. Bilans członkostwa (2005), Socjalizm według Unii (2017), Witajcie w cyrku (2019), Na antypodach wolności (2020), Michalkiewicz. Biografia (2021) oraz współautorem biografii Korwin. Ojciec polskich wolnościowców (2023) i 15 tomów podróżniczej serii Przez Świat. Aktualnie na stałe współpracuje z miesięcznikiem „Forum Polskiej Gospodarki” (i z serwisem FPG24.PL), tygodnikami „Do Rzeczy” i „Najwyższy Czas!”, oraz dwumiesięcznikami „Polonia Christiana” (i z serwisem pch24.pl) i „Magna Polonia”.

INNE Z TEJ KATEGORII

Ile zarobiły kobiety na mistrzostwach świata w piłce nożnej?

Każdy kolejny turniej kobiecych mistrzostw świata w piłce nożnej przynosi zdecydowany wzrost nagród pieniężnych przewidzianych dla uczestniczek oraz federacji piłkarskich.
2 MIN CZYTANIA

Europa już nie będzie ziemią obiecaną dla piłkarzy

Kolejni czołowi piłkarze europejskich klubów decydują się na kontynuowanie swoich karier na innych kontynentach, gdzie mogą liczyć na znacznie wyższe kontrakty niż w Europie.
2 MIN CZYTANIA

Iga „goni” Djokovicia. Bezkonkurencyjny duet triumfatorów Roland Garros

Na Roland Garros – jednym z czterech turniejów wielkoszlemowych – w tym roku zwyciężyli Iga Świątek i Novak Djoković. Iga po tytuł tej rangi sięgnęła po raz czwarty w karierze. Dla Serba to wielkoszlemowy triumf numer dwadzieścia trzy.
3 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

WHO chce ograniczyć suwerenność państw

W Światowej Organizacji Zdrowia trwają prace nad Międzynarodowymi Przepisami Zdrowotnymi, które – jeśli zostaną uchwalone – doprowadzą do ograniczenia suwerenności państw na rzecz WHO.
2 MIN CZYTANIA

Jak rząd Izerę budował…

W wyniku kontroli Najwyższa Izba Kontroli ustaliła, że założenia projektu samochodu elektrycznego Izera i jego cele strategiczne nie były realizowane terminowo oraz że wystąpiły nieprawidłowości wiążące się z zaangażowaniem przez Skarb Państwa kwoty 250 mln zł.
2 MIN CZYTANIA

Sankcje na Rosję? Jakie sankcje?

Wyszło na jaw, że mimo sankcji nałożonych przez Unię Europejską na Rosję, Niemcy kupują olbrzymie ilości rosyjskiej ropy naftowej, korzystając z pośrednika w postaci Indii.
2 MIN CZYTANIA