W marcu w gdańskim terminalu kontenerowym DCT przeładowano rekordową liczbę ponad 200 tysięcy kontenerów.

To aż o 9 proc. więcej niż w styczniu 2020 r., kiedy padł ostatni rekord w liczbie przeładunków. W całym 2021 r. gdański DCT przeładował niemal 2,1 mln kontenerów.

Przedstawiciele terminala są szczególnie dumni z tego rezultatu, wskazując na wyjątkowo trudną sytuację pandemiczną, a także wyzwania w globalnej branży logistycznej i trwający konflikt na Ukrainie.

– W tym roku DCT Gdańsk obchodzi 15-lecie istnienia. Od 15 lat dążymy do zbudowania prawdziwego bałtyckiego hubu i bramy transportowej dla Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałtyckich. Przeładowując w marcu ponad 200 tysięcy kontenerów, osiągnęliśmy kamień milowy w przeładunkach kontenerów w Polsce – powiedział dyrektor zarządzający DCT Gdańsk Charles Baker.

DCT Gdańsk to największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim i pierwszy, do którego bezpośrednio zawijały statki z Azji na Bałtyk. Obecnie jest docelową destynacją największych kontenerowców na świecie wypływających z Chin, Korei i innych krajów azjatyckich. Na 2022 r. zaplanowano budowę nowego terminala Baltic Hub3, po której ukończeniu DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie.

PAP

Poprzedni artykułTen sektor też ucierpi przez wojnę
Następny artykułW Europie następuje utrata tempa wzrostu gospodarczego. Sprawdź, kto traci najbardziej