fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaTransportRekord gdańskiego terminala kontenerowego

Rekord gdańskiego terminala kontenerowego

W marcu w gdańskim terminalu kontenerowym DCT przeładowano rekordową liczbę ponad 200 tysięcy kontenerów.

To aż o 9 proc. więcej niż w styczniu 2020 r., kiedy padł ostatni rekord w liczbie przeładunków. W całym 2021 r. gdański DCT przeładował niemal 2,1 mln kontenerów.

Przedstawiciele terminala są szczególnie dumni z tego rezultatu, wskazując na wyjątkowo trudną sytuację pandemiczną, a także wyzwania w globalnej branży logistycznej i trwający konflikt na Ukrainie.

– W tym roku DCT Gdańsk obchodzi 15-lecie istnienia. Od 15 lat dążymy do zbudowania prawdziwego bałtyckiego hubu i bramy transportowej dla Polski, Europy Środkowo-Wschodniej i krajów bałtyckich. Przeładowując w marcu ponad 200 tysięcy kontenerów, osiągnęliśmy kamień milowy w przeładunkach kontenerów w Polsce – powiedział dyrektor zarządzający DCT Gdańsk Charles Baker.

DCT Gdańsk to największy terminal kontenerowy na Morzu Bałtyckim i pierwszy, do którego bezpośrednio zawijały statki z Azji na Bałtyk. Obecnie jest docelową destynacją największych kontenerowców na świecie wypływających z Chin, Korei i innych krajów azjatyckich. Na 2022 r. zaplanowano budowę nowego terminala Baltic Hub3, po której ukończeniu DCT Gdańsk stanie się jednym z największych terminali kontenerowych w Europie.

PAP

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Czas na XXI wiek w kolejowym bezpieczeństwie

W Polsce około 40 proc. linii kolejowych ma zostać wyposażone w Europejski System Sterowania Pociągiem (ETCS). Jest on potocznie nazywany sygnalizacją kabinową i gwarantuje między innymi to, że pociąg nie przejedzie „czerwonego światła”.
8 MIN CZYTANIA

Ile oszczędzasz, dojeżdżając do pracy autem? Samochód wciąż jest konkurencyjny

Auta są passé? Takie można odnieść wrażenie, obserwując przyjmowane polityki, jak np. planowany podatek samochodowy, zakaz sprzedaży aut spalinowych, czy strefy czystego transportu. Z drugiej strony liczba nowo rejestrowanych aut w Polsce rośnie. Warsaw Enterprise Institute przeanalizował korzyści, które z posiadania aut odnoszą obywatele, a które umykają urzędnikom.
3 MIN CZYTANIA

Polskie autobusy wodorowe podbijają Europę!

Kolejne miasta z państw zachodniej Europy składają zamówienia na nowoczesne autobusy polskiej marki Solaris napędzane ogniwem wodorowym.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA