fbpx
niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaForum inwestycjiBitcoin jest bezwartościowy?

Bitcoin jest bezwartościowy?

Prezes JPMorgan Chase&Co. Jamie Dimon powiedział, że jego zdaniem bitcoin jest bezwartościowy.

Szef największego banku w USA od lat jest zagorzałym krytykiem kryptowalut, nazywając je nawet „oszustwem”, czego później żałował.

– Niezależnie od tego, co się o tym myśli, rząd zacznie regulować kryptowaluty. Władze będą je regulować w celu walki z praniem pieniędzy, ale też przeciwko anonimowości transakcji i dla opodatkowania – powiedział Dimon. – Nasi klienci to dorośli ludzie i jeśli chcą mieć możliwość zakupu lub sprzedaży bitcoina, to nie będziemy tego ograniczać, ale damy im ku temu pełen możliwy dostęp – dodał bankier.

Jamie Dimon podkreślił też, że osoby z jego banku i z zarządu JPMorgan mają na temat bitcoina różne opinie.

Słowa Dimona nie wpłynęły na wartość bitcoina, która ostatnio wzrosła o 5 proc. i przekroczyła 57 tys. dolarów. To najwyższy poziom od pięciu miesięcy.

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA