fbpx
niedziela, 25 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumCzy usługi telemedyczne od Huawei to chiński podstęp?

Czy usługi telemedyczne od Huawei to chiński podstęp?

Chiński gigant telekomunikacyjny Huawei oferuje globalne usługi telemedyczne, mające na celu przeciwdziałanie pandemii koronawirusa. Jednakże amerykańscy analitycy podejrzewają, że aplikacje w zakresie zdrowia publicznego rozszerzą chińskie wpływy za granicą na zaawansowany technologicznie stan inwigilacji.

Sekretarz stanu Mike Pompeo wezwał sojuszników USA na całym świecie do zaniechania współpracy z Huawei przy budowie ich najnowocześniejszych sieci telekomunikacyjnych. Według niego, usługi szpiegowskie w Pekinie będą używać technologii bezprzewodowej nowej generacji. Teraz Huawei próbuje wykorzystać pandemię, by wejść do krajów i zapewnić opiekę zdrowotną – co ma fatalne konsekwencje dla wywiadu i bezpieczeństwa narodowego.

Przedstawiciele Huawei nie ukrywają, że chcą, by ich reakcja na pandemię stała się potencjalnym narzędziem przeciwdziałania presji ze strony Stanów Zjednoczonych.

– USA będą nadal zwiększać sankcje wobec nas, ale zanim to nastąpi, musimy mieć przygotowane nowe technologie działania -, powiedział założyciel Huawei Ren Zhengfei podczas niedawnego wywiadu dla „South China Morning Post”.

Amerykanie są pewni, że jeśli Huawei pomoże urzędnikom służby zdrowia w śledzeniu kontaktów zarażonych osób, da także kolejne narzędzie do działania chińskim agencjom szpiegowskim.

DL/Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA