fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023

E-handel na fali

Polskie firmy chcą inwestować w handel internetowy – wynika z raportu przygotowanego na zlecenie Izby Gospodarki Elektronicznej.

Jak podaje „Rzeczpospolita” aktualnie już 41 proc. firm działa na rynku B2B, a co czwarta firma ponad 80 proc. przychodów czerpie z e-handlu. Z kolei ponad 90 proc. przedsiębiorstw oferujących produkty, usługi i rozwiązania dla biznesu planuje rozwijać e-commerce.

– Rynek rośnie bardzo szybko, klienci oczekują zmian, a firmy widzą korzyści z wejścia w sprzedaż internetową, również dla produktów i usług B2B – powiedziała na łamach „Rz” Patrycja Sass-Staniszewska, prezes e-Izby.

Poza tym, 95 proc. firm widzi pozytywne efekty uruchomienia sprzedaży internetowej, a wśród najczęściej wymienianych korzyści wskazywane są wzrost skali działania i obrotów, wyższą efektywność i rentowność oraz sprawniejszą realizację zamówień. Z kolei 5 proc. polskich firm chce ruszyć z e-handlem na rynkach zagranicznych jeszcze w 2022 r.

Źródło: Rzeczpospolita

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA

Geely ruszy w Polsce z produkcją samochodów elektrycznych

Chińska firma Geely będzie produkować modele swoich marek w fabryce Izery w Jaworznie. Ostateczne ustalenia mają prowadzić do wyboru dwóch modeli chińskiego właściciela. Ma to pozwolić na takie moce produkcyjne, by zapewnić rentowność zakładu i planowaną skalę.
< 1 MIN CZYTANIA

Rośnie aktywność inwestycyjna polskich firm

Listopad to już trzeci miesiąc z rzędu, w którym odnotowano w Polsce wzrost aktywności inwestycyjnych przedsiębiorstw.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Opłata recyklingowa powinna być wyższa?

System kaucyjny ma ruszyć w Polsce za rok, ale już teraz pojawiają się pierwsze głosy, że proponowana stawka kaucji na poziomie 50 groszy będzie za niska.
2 MIN CZYTANIA

Największe bariery dla polskiego biznesu

Choć wiele wskazuje na to, że polską gospodarkę czeka wzrost, to jednak przedsiębiorcy wciąż widzą wiele barier, które uniemożliwiają swobodny rozwój ich biznesów.
2 MIN CZYTANIA

Polskie firmy coraz chętniej wychodzą na zagraniczne rynki

W 2022 roku znacznie wzrosła wartość polskich inwestycji za granicą, a nasze firmy zdecydowanie najchętniej inwestują w Europie.
2 MIN CZYTANIA