fbpx
środa, 21 lutego, 2024
Strona głównaArchiwumInformacje o długu Donalda Trumpa są nieprawdziwe

Informacje o długu Donalda Trumpa są nieprawdziwe

„Breitbart News” podaje, że wiadomość ta jest nieprawdziwa. Prezydent Trump nie jest dłużnikiem, a Bank of China nie jest wierzycielem pożyczki. Trump jest partnerem mniejszościowym w transakcji dotyczącej nieruchomości, nie miał nic wspólnego z aranżacją pożyczek i nie ponosi odpowiedzialności za ich spłatę.
Co na to Politico? ,,Po opublikowaniu pierwszej wersji tego artykułu Bank of China wydał w piątek wieczorem oświadczenie stwierdzające, że sprzedał swój dług kilka tygodni po pożyczce na nieruchomość w 2012 roku” – informuje.

Peter Reisman, dyrektor zarządzający i dyrektor ds. Komunikacji Bank of China w USA mówi: – W dniu 7 listopada 2012 r. kilka instytucji finansowych, w tym Bank of China, wzięło udział w komercyjnej pożyczce hipotecznej w wysokości 950 mln USD dla Vornado Realty Trust. W ciągu kolejnych 22 dni dług ten został sprzedany na rynku komercyjnych papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką, co jest powszechną praktyką w branży. Bank of China nie posiadał żadnych udziałów własnościowych w tej pożyczce od końca listopada 2012 r.

Według „Breitbart News” Politico rozsiewa fałszywe informacje. Podaje również, że „relacje finansowe” Trumpa z chińskim bankiem podważyły ​​jego wiarygodność podczas kampanii prezydenckiej, w której podkreśla, że wybór Joe Bidena „byłby darem dla kraju komunistycznego i głównego rywala gospodarczego Ameryki”. Kampania Bidena i jej główni sojusznicy medialni twierdzą, że Trump ostatnio „rozpieszcza Chiny.

„Breitbart News” podkreśla, że Trump nigdy nie był winien Chinom podawanych przez Politico kwot. Zainteresowanie Chin pożyczkami wygasło w ciągu kilku dni, osiem lat temu.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

Złota era Bartosza Zmarzlika

Trudno w to uwierzyć... Polska – kraj, w którym żużel jest niesamowicie popularną dyscypliną sportu, do 2019 r. miała w swoich szeregach tylko dwóch Indywidualnych Mistrzów Świata. Na szczęście potem nadeszła era Bartosza Zmarzlika. I niech trwa jak najdłużej.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA