fbpx
czwartek, 1 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumInformacje o długu Donalda Trumpa są nieprawdziwe

Informacje o długu Donalda Trumpa są nieprawdziwe

„Breitbart News” podaje, że wiadomość ta jest nieprawdziwa. Prezydent Trump nie jest dłużnikiem, a Bank of China nie jest wierzycielem pożyczki. Trump jest partnerem mniejszościowym w transakcji dotyczącej nieruchomości, nie miał nic wspólnego z aranżacją pożyczek i nie ponosi odpowiedzialności za ich spłatę.
Co na to Politico? ,,Po opublikowaniu pierwszej wersji tego artykułu Bank of China wydał w piątek wieczorem oświadczenie stwierdzające, że sprzedał swój dług kilka tygodni po pożyczce na nieruchomość w 2012 roku” – informuje.

Peter Reisman, dyrektor zarządzający i dyrektor ds. Komunikacji Bank of China w USA mówi: – W dniu 7 listopada 2012 r. kilka instytucji finansowych, w tym Bank of China, wzięło udział w komercyjnej pożyczce hipotecznej w wysokości 950 mln USD dla Vornado Realty Trust. W ciągu kolejnych 22 dni dług ten został sprzedany na rynku komercyjnych papierów wartościowych zabezpieczonych hipoteką, co jest powszechną praktyką w branży. Bank of China nie posiadał żadnych udziałów własnościowych w tej pożyczce od końca listopada 2012 r.

Według „Breitbart News” Politico rozsiewa fałszywe informacje. Podaje również, że „relacje finansowe” Trumpa z chińskim bankiem podważyły ​​jego wiarygodność podczas kampanii prezydenckiej, w której podkreśla, że wybór Joe Bidena „byłby darem dla kraju komunistycznego i głównego rywala gospodarczego Ameryki”. Kampania Bidena i jej główni sojusznicy medialni twierdzą, że Trump ostatnio „rozpieszcza Chiny.

„Breitbart News” podkreśla, że Trump nigdy nie był winien Chinom podawanych przez Politico kwot. Zainteresowanie Chin pożyczkami wygasło w ciągu kilku dni, osiem lat temu.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA