fbpx
piątek, 26 kwietnia, 2024
Strona głównaEnergetykaOrlen znowu obniży ceny gazu dla biznesu!

Orlen znowu obniży ceny gazu dla biznesu!

Prezes Grupy PKN Orlen zapowiedział obniżkę cen gazu dla przedsiębiorców.

Prezes Orlenu Daniel Obajtek poinformował na Twitterze, że od 1 maja jego koncern obniży ceny gazu dla klientów na cenniku biznesowym. Zgodnie z jego zapowiedzią obniżka ma wynieść prawie 15 proc. – do 301,72 zł za MWh. Prezes Obajtek podkreślił, że będzie to mniejsza cena niż wynikałoby to ze „standardowego procesu kontraktowania na giełdach”. Obniżka obejmie klientów rozliczanych w oparciu o cennik „Gaz dla Biznesu” PGNiG Obrót Detaliczny.

Od 1 kwietnia 2023 r. klienci biznesowi PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika „Gaz dla Biznesu”, która jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii. Pierwsza tak ustalona cena wynosiła 353,59 zł za MWh (netto, bez akcyzy) i obowiązuje od 1 do 30 kwietnia br.

Ponadto 3 kwietnia PGNiG Obrót Detaliczny poinformował, że od 1 kwietnia do końca roku piekarnie i cukiernie, które wykorzystują do prowadzenia działalności piec zasilany gazem ziemnym oraz dla których przeważająca działalność gospodarcza oznaczona jest kodem PKD nr: 10.71.Z, mogą zapewnić sobie maksymalną cenę gazu na poziomie 200,17 zł/MWh. Wnioski w tej sprawie przedsiębiorcy będą mogli składać przez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Podkreślono, że to właśnie ZUS będzie decydował, czy dany podmiot ma prawo do skorzystania z tańszego gazu oraz ustalał okres stosowania ceny maksymalnej.

Rusza wsparcie dla piekarni i cukierni

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Mieszkańcy niemieckich miast żegnają się z gazem ziemnym

Największe niemieckie miasta muszą do 2026 r. przedstawić nowy plan ogrzewania budynków. Gaz ziemny, uważany w Niemczech za „szkodliwy dla planety”, będzie musiał ustąpić miejsca energii geotermalnej lub pompom ciepła.
4 MIN CZYTANIA

Amerykańskie wsparcie dla budowy SMR-ów w Polsce

Czyste, niedrogie i bezpieczne źródła energii jądrowej, tj. małe reaktory modułowe (SMR) w technologii BWRX-300, staną się niebawem jednym z filarów bezpieczeństwa i rozwoju Polski – przekonywali podczas wspólnej konferencji Atlantic Council, Orlen Synthos Green Energy oraz Nuclear Energy Institute przedstawiciele administracji rządowej oraz dyplomacji USA.
2 MIN CZYTANIA

Czy węgiel pozostanie w złożu?

Związkowcy sprzeciwiają się unijnej polityce energetyczno-klimatycznej, której rezultatem będzie zmniejszanie wydobycia węgla (w tym przypadku brunatnego) oraz redukcja zatrudnienia.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA