Spółki tłumaczą swoje plany chęcią rozwoju energetyki prosumenckiej oraz związanym z tym efektywnym wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii. Przydomowe banki energii mają być natomiast odpowiedzią na dynamicznie rosnącą liczbę mikroinstalacji fotowoltaicznych, które pojawiają się w polskich domach.
Rozwój projektów z zakresu magazynowania energii to jeden z kluczowych punktów Strategii Rozwoju Grupy Enea.
– Magazynowanie energii to innowacyjna technologia o dużym potencjale rozwojowym do zapewnienia stabilności OZE i budowania bezpieczeństwa energetycznego. Chcemy pomóc prosumentom w optymalnym wykorzystywaniu wytwarzanej przez nich energii elektrycznej – powiedział cytowany przez cire.pl Paweł Majewski, prezes Enei. – Dzięki magazynom prosumenci będą mogli maksymalizować zużycie energii na własne potrzeby, na miejscu w swoich domach. Liczymy, że dzięki projektowi powstanie prototyp magazynu, który będzie w przyszłości atrakcyjny dla klientów i stanie się częścią naszej oferty produktów multienergetycznych – dodał z kolei Lech Żak, wiceprezes Enei ds. strategii i rozwoju.
List intencyjny rozpoczynający projekt obu spółek podpisano w siedzibie firmy Jenox w Chodzieży. Efekty współpracy powinniśmy poznać za kilkanaście miesięcy.
Źródło: cire.pl