fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumPoważne powody do niepokoju o niezależność WHO

Poważne powody do niepokoju o niezależność WHO

W obliczu pandemii koronawirusa istnieją poważne powody do niepokoju o niezależność Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Żeby było jasne: nie ma obaw o pracowników służby zdrowia, naukowców i ekspertów, którzy wykonują heroiczną pracę, często narażając się na duże ryzyko. Ci cisi bohaterowie uosabiają określone przez WHO wartości „stawiania interesów zdrowia ludzi na pierwszym miejscu”. Natomiast poważne obawy budzi obecne przywództwo WHO, które regularnie demonstrowało swoją służebność wobec Komunistycznej Partii Chin.

Dla przykładu można podać ostatnią rozmowę wideo, w której starszy doradca WHO nagle kończy wywiad na pytaniu o Tajwan. Unikanie pytań o Tajwan, by zadowolić Pekin, wskazuje na systemowy problem w kierownictwie WHO: podporządkowanie się Pekinowi kosztem deklarowanego zaangażowania na rzecz zdrowia publicznego.

Istnieje wiele przykładów, które mogą być tylko wierzchołkiem góry lodowej. W grudniu WHO odmówiła podjęcia działań i upublicznienia ostrzeżeń płynących z Tajwanu, że nowa infekcja dróg oddechowych pojawiająca się w Chinach może przejść z człowieka na człowieka. W połowie stycznia, pomimo zgromadzenia dowodów na to, że pacjenci zarażają się tym, co obecnie znamy jako COVID-19 od innych osób, organizacja powtórzyła kłamstwo KPCh, że nie ma dowodów na przenoszenie się wirusa z człowieka na człowieka. W styczniu WHO, na polecenie Pekinu, zablokowała Tajwanowi uczestnictwo w ważnych spotkaniach w celu koordynacji reakcji na koronawirusa, a nawet podobno podała błędne informacje na temat rozprzestrzeniania się wirusa na Tajwanie. Działania te są niedopuszczalne i nie powinny być lekceważone.

Światowa Organizacja Zdrowia nie może być wykorzystywana jako narzędzie w rękach Komunistycznej Partii Chin. Stany Zjednoczone dające największy wkład finansowy w funkcjonowanie tej organizacji muszą podjąć zdecydowane kroki, żeby to się zmieniło. Po opanowaniu pandemii, kierownictwo WHO powinno zostać pociągnięte do odpowiedzialności. Obejmuje to dyrektora generalnego Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa, który pozwolił Pekinowi wykorzystać WHO do wprowadzenia w błąd globalnej społeczności. Dziś kierownictwo WHO nadal pochwala działania KPCh. Utrzymanie obecnego poziomu wkładów USA powinno zależeć od tego, czy WHO może odzyskać swoją niezależność. Ważne jest, aby wyjaśnić, w jaki sposób Chiny naraziły na szwank integralność WHO.

Każda polityczna siła w USA, zarówno republikańska, jak i demokratyczna, uznaje kluczową rolę , jaką WHO odgrywa w utrzymaniu globalnego zdrowia. Jednakże jeśli organizacja nie wykaże swojej niezależności, Stany Zjednoczone muszą zacząć szukać alternatywnych rozwiązań dotyczących globalnego ostrzegania przed pandemią.

DL/National Review

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA