fbpx
środa, 31 maja, 2023
Strona głównaInwestycjeRekordowa inwestycja zagraniczna polskiej firmy

Rekordowa inwestycja zagraniczna polskiej firmy

Polska grupa Synthos, która specjalizuje się w produkcji kauczuków syntetycznych, za astronomiczną kwotę przejęła od Trinseo zakład w niemieckim Schkopau - informuje „Business Insider”.

Łączna wartość transakcji to 460 mln dolarów, a do 2025 r. spółka należąca do Michała Sołowowa ma wydać na inwestycje rekordowe 1,2 mld dolarów. Biznesmen na łamach „Business Insidera” wyjaśnił, że dzięki akwizycji zakładu w Schkopau Synthos umocni pozycję na globalnym rynku i stanie się drugim największym producentem w tym segmencie. W wyniku transakcji Synthos przejmuje najnowocześniejsze portfolio produktowe na świecie i będzie mógł produkować każdego roku ponad 800 tys. ton kauczyka syntetycznego.

Spółka Michała Sołowowa ma więcej ambitnych planów, które zakładają całkowite odejście od węgla jeszcze do 2028 r. oraz zeroemisyjność produkcji do 2050 r.

Sam Sołowow w 2020 r. z majątkiem 15,6 mld zł zajął pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”.

Źródło: businessinsider.com.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Unijne propozycje dla prywatnych inwestorów

Bruksela przygotowała propozycję pakietu regulacyjnego, którego celem ma być poprawa ochrony inwestorów detalicznych oraz wzmocnienie ich pozycji na europejskim rynku.
2 MIN CZYTANIA

Promot z Cieszyna otworzył nową halę produkcyjną

Jubileusz 35-lecia polska firma Promot-Zakłady Metalowe Sp. z o. o. z branży automotiv świętowała otwierając nową halę produkcyjną w zakładzie nr 2 w Cieszynie.
< 1 MIN CZYTANIA

Polska liderem rynku usług IT

Polska należy do najbardziej konkurencyjnych rynków dla branży IT w Europie Środkowej i Wschodniej oraz jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc dla outsourcingu takich usług na całym świecie.
2 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Aptekarze zdecydowanie przeciwni planom rządu

Przedstawiciele sieci aptecznych sprzeciwiają się rządowym planom „doregulowania” ustawy zwanej potocznie „apteką dla aptekarza” i wystosowali już stosowny apel.
2 MIN CZYTANIA

Polacy nadal pesymistyczni. Co zrobi rząd?

Najnowsze badanie Ipsos wykazało, że większość Polaków z pesymizmem patrzy na kondycję polskiej gospodarki w najbliższym roku.
2 MIN CZYTANIA

Węgiel czy zielone inwestycje – co wolą polskie firmy?

Zróżnicowane źródła zielonej energii są według najmniejszych polskich przedsiębiorstw przyszłością polskiego bezpieczeństwa energetycznego.
2 MIN CZYTANIA