fbpx
środa, 29 maja, 2024
Strona głównaInwestycjeRekordowa inwestycja zagraniczna polskiej firmy

Rekordowa inwestycja zagraniczna polskiej firmy

Polska grupa Synthos, która specjalizuje się w produkcji kauczuków syntetycznych, za astronomiczną kwotę przejęła od Trinseo zakład w niemieckim Schkopau - informuje „Business Insider”.

Łączna wartość transakcji to 460 mln dolarów, a do 2025 r. spółka należąca do Michała Sołowowa ma wydać na inwestycje rekordowe 1,2 mld dolarów. Biznesmen na łamach „Business Insidera” wyjaśnił, że dzięki akwizycji zakładu w Schkopau Synthos umocni pozycję na globalnym rynku i stanie się drugim największym producentem w tym segmencie. W wyniku transakcji Synthos przejmuje najnowocześniejsze portfolio produktowe na świecie i będzie mógł produkować każdego roku ponad 800 tys. ton kauczyka syntetycznego.

Spółka Michała Sołowowa ma więcej ambitnych planów, które zakładają całkowite odejście od węgla jeszcze do 2028 r. oraz zeroemisyjność produkcji do 2050 r.

Sam Sołowow w 2020 r. z majątkiem 15,6 mld zł zajął pierwsze miejsce w rankingu najbogatszych Polaków magazynu „Forbes”.

Źródło: businessinsider.com.pl

Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

UOKiK doradza cierpliwość przy inwestowaniu

W związku ze Światowym Dniem Konsumenta Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje do Polaków o cierpliwość i ostrożność przy inwestowaniu.
2 MIN CZYTANIA

Polacy wolą oszczędzać niż inwestować

Polacy niechętnie inwestują, bo mają niski poziom wiedzy finansowej, nie ufają instytucjom finansowym, a oferta inwestycyjna nie jest dla nich przejrzysta.
2 MIN CZYTANIA

Młode Polki interesują się inwestowaniem

Większość Polek dobrze ocenia własną sytuację finansową, a młodsze kobiety są coraz bardziej zainteresowane inwestycjami.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polskie firmy doceniają nowe technologie

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw eksportowych korzysta lub ma zamiar korzystać z najnowocześniejszych technologii.
2 MIN CZYTANIA

Finanse czy zdrowie? Co martwi Polaków

Finanse i stan zdrowia to największe zmartwienia Polaków, choć optymizm odnośnie własnej sytuacji finansowej jest coraz większy.
2 MIN CZYTANIA

Będzie ZUS od wszystkich umów cywilnoprawnych?

Rząd prowadzi prace nad ozusowaniem wszystkich umów cywilnoprawnych oraz likwidacją tak zwanych zbiegów tytułów do ubezpieczeń społecznych.
2 MIN CZYTANIA