fbpx
niedziela, 4 czerwca, 2023
Strona głównaInnowacjeŚwiatowy gigant otworzy w Polsce nowoczesny hub

Światowy gigant otworzy w Polsce nowoczesny hub

Visa planuje otworzyć w Polsce globalny hub technologiczno-produktowy. Wszystko po to, aby pracować nad innowacjami.

Visa poinformowała, że w Polsce powstanie pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej globalny hub technologiczno-produktowy. W ciągu najbliższych lat w hubie pracę znajdzie nawet 1500 specjalistów od technologii.

Visa chce wdrażać innowacje

W komunikacie prasowym podano, że podobne projekty Visa realizuje na całym świecie, a ich celem jest wspieranie modelu rozwoju innowacji opartego na działaniu w trybie 24/7 oraz dalsze napędzanie szybkiego rozwoju handlu cyfrowego i płatności. Polskie centrum będzie piątym globalnym hubem technologiczno-produktowym o dużym znaczeniu strategicznym.

Polska posiada wysoko wykwalifikowanych pracowników i prężnie rozwijający się sektor IT. Właśnie dlatego jest idealnym miejscem do pozyskiwania nowych talentów oraz tworzenia we współpracy z naszymi partnerami i firmami nowych rozwiązań płatniczych. Kolejna fala naszych produktów i innowacji będzie jeszcze bardziej ekscytująca – skupiamy się obecnie na sztucznej inteligencji następnej generacji, cyberbezpieczeństwie oraz odporności i dostępności naszej sieci, z myślą o wszystkich, którzy z niej korzystają

– powiedział Rajat Taneja, prezes ds. technologii w firmie Visa.

Visa da pracę specjalistom

Inwestycja ta to szansa dla polskich specjalistów od technologii. Globalny gigant nie ukrywa, że Polska jest postrzegana jako rynek z ogromnym potencjałem, jeśli chodzi o ekspertów IT z zakresu innowacji.

Informacja o inwestycji spotkała się z zadowoleniem premiera Mateusza Morawieckiego, który stwierdził, że pomoże to w budowaniu pozycji Polski jako najlepszego miejsca realizacji inwestycji z branży nowych technologii. Szef rządu dodał, że nasz kraj ma olbrzymie możliwości przyciągania kolejnych wysoce innowacyjnych technologii.

Decyzja Visy o zlokalizowaniu w Polsce centrum technologicznego doskonale potwierdza, jak cenieni na globalnej scenie IT są polscy programiści. Proces wsparcia Visy przez PAIH obejmował szereg działań, między innymi dostarczenie informacji o sektorze IT, rozmowy o potencjale Polski i perspektywach rozwoju firmy w kraju. Ta inwestycja niewątpliwie potwierdza, że Polska jest niekwestionowanym liderem w przyciąganiu najbardziej zaawansowanych projektów inwestycyjnych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej

– dodał z kolei dr Paweł Kurtasz, prezes zarządu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu S.A.

Źródło: Visa
Jarosław Wójtowicz
Jarosław Wójtowicz
Przygodę z dziennikarstwem zaczynał w 2003 roku jako akredytowany dziennikarz sportowy. Od 2009 roku współpracuje z różnymi portalami o tematyce gospodarczo-politycznej. Współtworzył portal dla mężczyzn Menstream.pl oraz pisał dla Oficyny Konserwatystów i Liberałów. Od 2021 roku związany z fpg24.pl. Prywatnie interesuje się sportem.

INNE Z TEJ KATEGORII

Sztuczna inteligencja nie poprosi o podwyżkę?

Wpływ sztucznej inteligencji na nasze życie wzbudza gorące dyskusje. Nasiliły się one po uruchomieniu modelu językowego ChatGPT 3, który unaocznił nowe możliwości, jakie daje SI w zasadzie w każdej dziedzinie. „SI pracuje na okrągło, nie choruje, nie skarży się i nie oczekuje wynagrodzenia” – piszą autorzy książki „Sztuczna inteligencja 2041”. Zachwalają czy straszą?
6 MIN CZYTANIA

Cyfryzacja polskich firm. Jak wypadamy na tle Europy?

Zdecydowana większość polskich firm nie ma zamiaru zmieniać wysokości wydatków ponoszonych na transformację cyfrową – wynika z badania KPMG.
2 MIN CZYTANIA

Zawód programisty odejdzie do lamusa? Tak uważa lider produkcji inteligentnych chipów

Sztuczna inteligencja oznacza, że teraz każdy może być programistą komputerowym, bo wszystko, co musi zrobić, to porozmawiać z komputerem – uważa Jensen Huang, dyr. gen. Nvidia, najcenniejszej na świecie amerykańskiej firmy produkującej inteligentne chipy.
< 1 MIN CZYTANIA

INNE TEGO AUTORA

Polski rynek usług pocztowych rośnie

Wartość polskiego rynku usług pocztowych rośnie już kolejny rok z rzędu. Wszystko dzięki prężnie działającemu sektorowi e-commerce.
2 MIN CZYTANIA

Producenci frytek wykorzystują rolników?

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wszczął postępowanie w sprawie możliwego wykorzystywania przewagi kontraktowej na rynku frytek i chipsów.
< 1 MIN CZYTANIA

Coraz więcej inwestycji greenfield w Polsce

W 2022 roku Polska znalazła się w europejskiej czołówce, jeśli chodzi o liczbę projektów inwestycyjnych typu greenfield.
2 MIN CZYTANIA