fbpx
czwartek, 25 kwietnia, 2024
Strona głównaArchiwumW co gra szef unijnej dyplomacji i dlaczego krytykuje Donalda Trumpa?

W co gra szef unijnej dyplomacji i dlaczego krytykuje Donalda Trumpa?

Europejski dyplomata podczas wideokonferencji z członkami Parlamentu Europejskiego tak tłumaczył „słabą” rolę USA: – Być może Amerykanie w ogóle nie byli przygotowani na zmierzenie się z tym problemem, a teraz ponoszą konsekwencje tak samo, jak niektóre kraje europejskie.

Borrell, były hiszpański urzędnik, ostro skrytykował amerykańskiego przywódcę, pomimo wcześniejszych ostrzeżeń, że zachodni sojusznicy muszą walczyć z chińską próbą zatuszowania winnych pandemii. Potępił też nieprzejednaną postawę Trumpa wobec Światowej Organizacji Zdrowia, zarzucając amerykańskiemu przywódcy, że nie przyjął „kooperatywnego” podejścia do problemu.

– Obwinianie Chin nie jest rozwiązaniem – powiedział Borrell, jednocześnie uznając, że takie oskarżenia mogą być odpowiednie w przyszłości, kiedy nadejdzie czas, aby nauczyć się, jak zapobiec kolejnemu kryzysowi.

Borrell bronił także dyrektora generalnego WHO Tedrosa Adhanom Ghebreyesusa. – Na pewno można skrytykować Światową Organizację Zdrowia, ale nie można przedstawiać szefa Światowej Organizacji Zdrowia jako swego rodzaju chińskiego agenta – powiedział. Według czołowego dyplomaty europejskiego, decyzja USA o wycofaniu wsparcia finansowego dla Światowej Organizacji Zdrowia w tym właśnie momencie nie jest dobrym sposobem walki z pandemią.

DL/Washington Examiner

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

Green Gas Poland 2023

Green Gas Poland to jedyna konferencja branżowa organizowana przez pracodawców sektora biogazowo-biometanowego. Zagadnienia branżowych centrów umiejętności, międzynarodowych projektów Erasmus+ oraz zapobiegania ekoterroryzmowi to najważniejsze tematy tegorocznej edycji, która odbyła się w pierwszej połowie grudnia w Warszawie.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA