fbpx
czwartek, 8 czerwca, 2023
Strona głównaArchiwumChińczycy się wściekli po tym, jak "Bild" wystawił im rachunek za koronawirusa:...

Chińczycy się wściekli po tym, jak „Bild” wystawił im rachunek za koronawirusa: 160 mld dolarów!

„Bild” opublikował w zeszłym tygodniu artykuł zatytułowany „Ile winne są nam Chiny”, w którym wezwano Komunistyczną Partię Chin (KPCh) do wypłaty Niemcom za utracone dochody z turystyki, z funkcjonowania małych firm oraz straty flagowego przewoźnika lotniczego Lufthansy. „Bild” oszacował, że chiński koronawirus spowodował utratę co najmniej 4,2 proc. niemieckiego PKB.

KPCh i jej starannie kontrolowane media wściekly się po opublikowaniu artykułu. Redaktor naczelny „Bilda” Julian Reichelt otrzymał od chińskiej ambasady list oskarżający artykuł o „podsycanie nacjonalizmu” i bezpodstawne oskarżanie Chin.

Reichelt odpowiedział listem otwartym, potępiającym chińskiego prezydenta Xi Jinpinga i jego rząd jako zagrożenie dla ludzkości. ,,Zamkniesz każdą krytyczną gazetę lub stronę internetową, ale nie stragany sprzedające zupę z nietoperzy. Nie tylko monitorujesz swoich ludzi, ale także narażasz ich na niebezpieczeństwo – a wraz z nimi cały świat” – napisał Reichelt. Zaznaczył też, że wysiłki Chin, by wysłać swoje produkty medyczne na cały świat w następstwie horroru koronawirusa, nie były gestem przyjaźni, ale aktem „uśmiechniętego imperializmu”.

DL/ Breitbart

INNE Z TEJ KATEGORII

Grupa PGE powiększyła się o segment energetyki kolejowej

PGE Polska Grupa Energetyczna zakończyła proces zakupu 100 proc. udziałów PKP Energetyka, stając się właścicielem spółki będącej wyłącznym dostawcą energii dla krajowego sektora kolejowego oraz świadczenia usług utrzymania sieci trakcyjnej.

#TechForBetterHealth. Trzecia edycja Huawei Startup Challenge zakończona

Ekspercka kapituła złożona z reprezentantów świata nauki, profesjonalnej medycyny i biznesu wybrała zwycięzców tegorocznej edycji konkursu dla startupów Huawei Startup Challenge organizowanej pod hasłem #TechForBetterHealth.

Węglokoks – tradycja i nowoczesność

Węglokoks to marka, która od ponad 70 lat z powodzeniem funkcjonuje na rynku polskim. W tym czasie zmieniło się niemal wszystko, więc zmieniliśmy się i my.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA