fbpx
piątek, 19 lipca, 2024
Strona głównaArchiwumChmura Microsoftu w Izraelu

Chmura Microsoftu w Izraelu

Od 2021 roku technologiczny gigant zaoferuje swoim izraelskim odbiorcom nowe usługi. Planowana inwestycja umożliwi klientom przechowywanie danych zgodnie z lokalnymi wymogami dotyczącymi miejsca zamieszkania. Firma zapewnia, że infrastruktury chmurowe Microsoft obsługują obecnie ponad miliard klientów i 20 milionów firm na całym świecie. Do izraelskich organizacji i przedsiębiorstw korzystających obecnie z chmury Microsoft należą między innymi: Sheba Medical Center, Tel Aviv, Check Point i Bank Hapoalim.

– Dokonaliśmy znacznych inwestycji infrastrukturalnych w kraju, tym samym Izrael dołączył do rosnącej liczby naszych klientów na światowych rynkach. Naszymi klientami w tej dziedzinie są już Niemcy, Norwegia, Republika Południowej Afryki i Szwajcaria – przyznaje Michel Van, prezes Microsoft EMEA der Bel.

Oferowane dla Izraela usługi Microsoft Azure i Office 365 stanowią kluczowy element inwestycji i zaangażowania w początkową fazę rozwoju technologii w tym kraju. Jak podaje Michel Van, infrastruktura jest niezbędnym składnikiem wzrostu technologicznego państwa.

Microsoft działa w Izraelu od momentu otwarcia pierwszego lokalnego oddziału w 1989 roku. Warto dodać, że w 1991 roku firma założyła swoje pierwsze centrum badawczo-rozwojowe poza Stanami Zjednoczonymi właśnie w tym kraju. – Ta inwestycja stanowi niezwykle ważny element zaangażowania firmy w rozwój narodowych start-upów. Niedawno obchodziliśmy także 30. rocznicę naszej obecności w tym kraju – przypomina dyrektor generalny Microsoft Israel Ronit Atad. Jak przyznaje, podmioty sektora publicznego, przedsiębiorstwa i programiści będą mieli dostęp do skalowalnych, wysoce dostępnych i odpornych usług w chmurze, co umożliwi przyspieszenie ich cyfrowych transformacji. – Pomoże to lepiej angażować klientów, wzmocnić pozycję pracowników, zoptymalizować operacje oraz przekształcić produkty i usługi z nowego regionu chmur w Izraelu – dodaje.

DL/The Jerusalem Post

INNE Z TEJ KATEGORII

Dowiedz się, jak inwestują najlepsi! Zapraszamy na darmową konferencję Invest Cuffs 2024

Już 5 –6 kwietnia 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Konferencji i Targów Invest Cuffs. Będzie to już dziesiąta odsłona wydarzenia, które corocznie przyciąga do Krakowa kilka tysięcy uczestników, mających możliwość wysłuchania wykładów prowadzonych przez niemal 200 prelegentów. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w tym wydarzeniu i wspólnego tworzenia historii rynku inwestycyjnego.

Zapraszamy na 22. Międzynarodową Konferencję Baltic Management Development Association

W imieniu Zarządu BMDA, Collegium Prometricum oraz naszym – jako Patrona Medialnego wydarzenia, mamy zaszczyt zaprosić do udziału w 22. Międzynarodowej Konferencji BMDA (Baltic Management Development Association) pod hasłem „Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice”. Konferencja odbędzie się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku w dniach 25–26 kwietnia 2024 r.

Rola elektrowni szczytowo-pompowych w zielonej transformacji

Elektrownie szczytowo-pompowe to obecnie najbardziej dojrzała technologia magazynowania energii, charakteryzująca się niezwykle długim czasem eksploatacji. Przy rosnącym udziale źródeł wykorzystujących energię odnawialną, takich jak instalacje fotowoltaiczne, czy farmy wiatrowe, jednostki te mają coraz większe znaczenie w zielonej transformacji. W Młotach w Gminie Bystrzyca Kłodzka przygotowywany jest największy tego typu magazyn energii w Polsce.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA