fbpx
sobota, 2 grudnia, 2023
Strona głównaArchiwumChmura Microsoftu w Izraelu

Chmura Microsoftu w Izraelu

Od 2021 roku technologiczny gigant zaoferuje swoim izraelskim odbiorcom nowe usługi. Planowana inwestycja umożliwi klientom przechowywanie danych zgodnie z lokalnymi wymogami dotyczącymi miejsca zamieszkania. Firma zapewnia, że infrastruktury chmurowe Microsoft obsługują obecnie ponad miliard klientów i 20 milionów firm na całym świecie. Do izraelskich organizacji i przedsiębiorstw korzystających obecnie z chmury Microsoft należą między innymi: Sheba Medical Center, Tel Aviv, Check Point i Bank Hapoalim.

– Dokonaliśmy znacznych inwestycji infrastrukturalnych w kraju, tym samym Izrael dołączył do rosnącej liczby naszych klientów na światowych rynkach. Naszymi klientami w tej dziedzinie są już Niemcy, Norwegia, Republika Południowej Afryki i Szwajcaria – przyznaje Michel Van, prezes Microsoft EMEA der Bel.

Oferowane dla Izraela usługi Microsoft Azure i Office 365 stanowią kluczowy element inwestycji i zaangażowania w początkową fazę rozwoju technologii w tym kraju. Jak podaje Michel Van, infrastruktura jest niezbędnym składnikiem wzrostu technologicznego państwa.

Microsoft działa w Izraelu od momentu otwarcia pierwszego lokalnego oddziału w 1989 roku. Warto dodać, że w 1991 roku firma założyła swoje pierwsze centrum badawczo-rozwojowe poza Stanami Zjednoczonymi właśnie w tym kraju. – Ta inwestycja stanowi niezwykle ważny element zaangażowania firmy w rozwój narodowych start-upów. Niedawno obchodziliśmy także 30. rocznicę naszej obecności w tym kraju – przypomina dyrektor generalny Microsoft Israel Ronit Atad. Jak przyznaje, podmioty sektora publicznego, przedsiębiorstwa i programiści będą mieli dostęp do skalowalnych, wysoce dostępnych i odpornych usług w chmurze, co umożliwi przyspieszenie ich cyfrowych transformacji. – Pomoże to lepiej angażować klientów, wzmocnić pozycję pracowników, zoptymalizować operacje oraz przekształcić produkty i usługi z nowego regionu chmur w Izraelu – dodaje.

DL/The Jerusalem Post

INNE Z TEJ KATEGORII

PGE inwestuje w bezpieczeństwo Polaków

Kryzysy surowcowy wywołany agresją Rosji na Ukrainę pokazał, jak ważne jest bezpieczeństwo energetyczne i dywersyfikacja dostaw nośników energii, a także budowanie niezależności energetycznej państwa. Kryzys ten objawił nam też, jak istotną rolę dla gospodarki i każdego jej uczestnika – od wielkich firm po pojedynczego odbiorcę – ma energetyka. Dziś już wiemy, że jest to niezwykle ważny element naszego bezpieczeństwa ekonomicznego i fizycznego. O to bezpieczeństwo od lat dba PGE Polska Grupa Energetyczna.

Siatkarze na złotej ścieżce

Ten sezon dla kibiców polskiej siatkówki jest absolutnie wyjątkowy. Męska reprezentacja w znakomitym stylu wygrała Ligę Narodów i mistrzostwo Europy, a następnie bezdyskusyjnie zwyciężyła w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych igrzysk olimpijskich. Do Paryża pojedzie również nasza żeńska reprezentacja, która w tym sezonie – podobnie jak męska – dostarczyła kibicom wiele wspaniałych wrażeń.

Rola banku rozwoju w zielonej transformacji

– W programie „Bezpieczeństwo strategiczne” Bank Gospodarstwa Krajowego wraz z innymi największymi polskimi bankami przekazał od początku 2022 r. na inwestycje związane z energetyką 130 mld zł. Ta ogromna kwota świadczy o tym, jak olbrzymie są potrzeby w tym obszarze w Polsce – przyznała podczas IX Kongresu Energetycznego DISE prezes BGK, Beata Daszyńska-Muzyczka.

INNE TEGO AUTORA

Zdewastowano nagrobki na najstarszym cmentarzu żydowskim w Europie

Najstarszy zachowany żydowski cmentarz w Europie został zdewastowany. Jak podano w oświadczeniu, co najmniej 50 nagrobków na średniowiecznym cmentarzu żydowskim w niemieckim mieście Worms (Wormacja) zostało zamazanych zieloną farbą.
< 1 MIN CZYTANIA

Rosyjski MSZ, żydowski antychryst i Malaysia Airlines. Kto odpowiada za katastrofę z 2014 roku?

Rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa wspomina o książce opublikowanej niedawno w Malezji, która „wskazuje na to, iż  Malezyjczycy coraz chętniej formułują własne zdanie na temat katastrofy, wolni od zachodnich uprzedzeń i motywacji politycznych”. Chodzi o samolot zestrzelony nad Ukrainą w 2014 roku.
2 MIN CZYTANIA

Stany Zjednoczone powinny w pełni uznać Tajwan

Według byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu Johna Boltona, obecnie Tajwan cieszy się najlepszym międzynarodowym statusem od ponad 70 lat i ma kluczowe znaczenie dla Azji Wschodniej.
2 MIN CZYTANIA