Amerykański gigant cyfrowy Microsoft pomoże Grupie PGE przy transformacji cyfrowej – dowiadujemy się z portalu biznesalert.pl.

W dobie zmieniającego się świata Grupa PGE włącza technologie cyfrowe w prawie 40 swoich spółkach i to do wszystkich obszarów działalności, od obsługi klientów, po gromadzenie czy przetwarzanie danych IoT. Ma to na celu budowę nowoczesnego i bezpiecznego środowiska pracy, także hybrydowej i tej w pełni zdalnej.

– Biznesowa transformacja firmy w oparciu o technologie to wyraz największego zaufania do pracowników i przekazanie im inicjatywy. To oni najlepiej znają klientów i partnerów biznesowych oraz codzienne wyzwania, którym stawia czoła firma, chcąc sprostać oczekiwaniom rynku. Chmura i rozwiązania cyfrowe przekładają się na zwiększenie samodzielności w znajdowaniu i analizowaniu dostępnych informacji, a zarazem zwiększają poczucie sprawczości i nastawienie na szukanie rozwiązań – powiedział cytowany przez biznesalert.pl Artur Jess, Senior Account Executive w polskim oddziale Microsoft. – Oczywiście odbywa się to we współpracy z liderami transformacji cyfrowej, czyli centrum kompetencyjnym usług IT w Grupie. Przekazujemy w ręce pracowników merytorycznych narzędzia, które pozwalają im samodzielnie i skutecznie działać, kształtować usługi oraz procesy. Cyfrowa kultura organizacji to fundament, który umożliwia modernizację i dalszy rozwój czerpiący z dziedzinowych rozwiązań, specyficznych dla poszczególnych obszarów biznesowych – dodał.

Grupa PGE liczy, że dzięki współpracy z Microsoftem i sprawnej transformacji cyfrowej uda się unowocześnić firmę, co podniesie zadowolenie klientów. Jest to kluczowe szczególnie w obliczu rosnącej liczby użytkowników OZE.

Dziś PGE należy do pięciu największych pracodawców w Polsce i zatrudnia niemal 40 tys. osób.

Źródło: BiznesAlert.pl

Poprzedni artykuł„Szóstka dla biotechnologii” podpisana. Czym jest?
Następny artykułŚwiatowa Agenda Zakazu Mięsa. Kto chce nas pozbawić schabowego?